Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski, który przegrał drugą turę wyborów i będzie musiał ustąpić miejsca Witoldowi Kosmowskiemu, w pierwszym udzielonym nam komentarzu porównał siebie do wspinacza wchodzącego na szczyt z ciężkim plecakiem i powiedział: “Zrzuciłem ciężar, choć przykro mi, że na szczyt się nie dostałem”.

Burmistrz Andrzej Jankowski. fot. ljs

Ubiegający się o reelekcję Andrzej Jankowski powiedział, że tak jak każdy startujący w wyborach, również on musiał się liczyć z porażką, która stała się faktem. Zaznaczył on, że zostawia gminę Stryków w bardzo dobrej kondycji finansowej, a to oznacza, że jego następca będzie miał szerokie możliwości wykazania się na swoim stanowisku.

Mówiąc o gratulacjach dla Witolda Kosmowskiego ustępujący burmistrz nawiązał do przekazywanego swojemu następcy ciężaru odpowiedzialności, z jakim wiążą się czekające wciąż na realizację główne projekty: budowa Centrum Kultury i kompleksu sportowo-edukacyjnego. Andrzej Jankowski zauważył również, że oczekiwania mieszkańców gminy rozwijającej się tak szybko jak Stryków, są naprawdę bardzo duże, co dało się odczuć na każdym etapie kampanii, więc życzy swojemu następcy, by ich nie zawiódł.

57 komentarzy

 1. Witeczku rob swoje ale mądrze i z głową i zacznij otaczać się madrzejszymi i bardziej kreatywnymi ludźmi. Mówiłeś na Pana Andrzeja że go nieodpowiednie kobiety zepsuly też pomyśl nad zmiana zachowania i ciagania ogona za sobą. Jesteś mądrym człowiekiem rozmawiaj z ludźmi z muru a Stryków będzie miastem na miare 22 wieku nie tylko 21. Pozdro! Myśl Byku

 2. Panie Burmistrzu niech Pan zawsze będzie blisko nas i wspiera mieszkańców. Pozdrawiam serdecznie.

 3. Malgorzata

  Mam nadzieje ze budowa kompleksu sportowo edukacyjnego nie przesunie sie. Nowy burmistrz chce zeby byl gdzie indziej. I Znowu mamy czekac bo na pozolenia trzeba czekac. Wybudujmy kompleks i basen. Ile mamy czekac??

 4. Malgorzata

  Pan Jankowski zrobil bardzo duzo dla Strykowa. Jednak brakuje ludziom infrastruktury . Chcemy obiektow ktora dadza nam luksus zycia. Mowie o nowym domu kultury szkolach boiskach salach do cwiczen. Dlaczego Strykowianie jezdza na baseny do innych miast. Przeciez Strykow powinien mic swoj basen!!! Powinnismy byc dumi ze mieszkamy w Strykowie . A chyba nie jestesmy.

  • Ponieważ basen to nie szczyt możliwości! Proszę zapytać samorząd w Brzezinnach lub Ozorkowie, jak wygląda finansowo utrzymanie takiego obiektu. Ile szkół chce korzystać z niego jako alternatywa dla lekcji wf. Dowiedzcie się a potem zarzucajcie!

   • Małgorzata

    Basen w Brzezinach jest tak oblozony ze sa trudnosci zeby wcisnac dziecko na nauke nie mowiac o indywidualych naukach. Na jedna godzine jest ok 10 instrutorow. Na torach ciasno. Podobna sytacja w Ozorkowie i na Nowej Gdyni. Jak slysze to ludzie chwala wladze w innych miastach ze wzledu na takie wladnie udogodnienia.

  • Pani Jola słusznie pisze o UTRZYMANIU! nie o obłożeniu. Przy jakimkolwiek obłożeniu, basen to skarbonka bez dna! Jeśli nawet będzie płatny, to będziecie się drzeć ŻE ZA DROGO! BO NAM SIE NALEŻY ZA FREEEE! Najbardziej śmieszy mnie to, ze zabieraja głos ludzie, którzy pojęcia nie mają o inwestycjach i ich kosztach, chcą korzystać z budzetu wypracowanego przez Jankowskiego a na niego nie głosowali. To jest szczyt hipokryzji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • Bogdan Sitnicki

    “Skarbonka bez dna” nie istnieje. Na logikę: skoro jeden coś wg Ciebie coś wypracował, to dlaczego drugi nie może jeszcze lepiej? Jankowski to Bóg dla Ciebie jeden i jedyny i po wsze czasy niezastąpiony? Klękaj i módl się, bo hipokryzja jest po Twojej stronie, a my chcemy basen w Strykowie. Jak przyjdą ci “z pod muru” i nasikają, to pewnikiem będzie i “obłożenie”.

 5. Przejezdny

  Dobrze się stało , czas na zmiany, rozbiją się stare układy i “pakty” milczenia . Rozwój to nie zasługa tego Pana tylko taki traf że w tym miejscu krzyżują się autostrady. Gdyby był ktoś z większą energią , miasto wyglądało by już jak przysłowiowe San Francisco. … inwestorzy sami pchają się do Strykowa , nie trzeba o nich zabiegać – Braw dla Nowego – powodzenia

  • Przejezdny …. dobrze że nie przeleciany! Bo tak właśnie czują się niormalni ludzie ze Strykowa. Nie otwieraj paszczy na tematy, o których masz do powiedzenia tyle co przejezdny.

  • Przejezdny! prostacki to jest twój tok myślenia! Inwestorzy sami się pchają ? To pisze ktoś, kto nie ma pojęcia o pozyskiwaniu inwestorów. A skąd tereny inwestycyjne na terenie gminy. Plan zagospodarowania, przekształcenia ziem? Wiesz co to? Ile to czasu zajmuje? Dabł o to Jankowski do dnia kiedy wygryzł go obecnie posrany ze strachu kosmos. Pomyśl nad jednym, dlaczego gmina głowno, gmina piątek, ozorków, łowicz, nie maja tylu inwestorów? Jedź dalej i nie wpieprzaj się w życie tutejszych…przejezdny!

 6. Agnieszka Kowalska

  Dzięki za ciężką pracę i zaangażowanie – w przeciwieństwie do “zagniewanych-młodocianych”, którzy tak ochoczo ruszyli do urn, doskonale pamiętam, jak nasze Miasto i Gmina wyglądały 10-12 lat temu. Chylę czoła za 80 mln budżet, który wbrew opiniom rozlicznych “ekspertów”, którzy się tu rozpisywali – nie wyrósł na przysłowiowym drzewie 🙂 I liczę na to, że skoro już Pan Witek wdrapał się na ten upragniony stołek, to skończą się donosy, a DK, korty, centrum szkolno-rekreacyjne zostaną zrealizowane z tych ciężko wypracowanych środków.

  • Pani Agnieszko, juz budżet jest w innej formie posłany do RIO, niż zaplanowany przez BURMISTRZA JANKOWSKIEGO! Nie ma w nim kompleksu ani DK. Zapraszam na BIP. Na całe szczęście, Rada jest za budżetem Jankowskiego. Wierzę w to, że rada nie dopuści do odpuszczenia kompleksu i DK.

 7. Agnieszka Kowalska

  Panie Andrzeju, wielki szacunek za sposób prowadzenia kampanii – szkoda, że kilkuletnia współpraca z panem W.K. okazała się być orką na ugorze, bo to, co zaprezentował w ostatnich tygodniach pozostawia ogromny niesmak (i niestety prawdopodobnie nie jest to max możliwości tego pana, o czym pewnie będzie okazja się przekonać w ciągu kolejnych lat… skoro już teraz potrafi się wyprzeć własnych słów…).

 8. Co by tu nie mówił , to 5 lat ma pewną pensję i nic nie musi robić ! O cechach charakteru tego człowieka – blskiego współpracownika pana Jankowskiego , każdy niech sobie wywnioskuje . Takich przyjaciół tylko sobie życzyć . Czego wyborcom tego pana życzę .

 9. Wyborca WK

  cd..
  4. nie używajcie argumentu że WK dla miasta nie zrobił – on dopiero będzie burmistrzem – ocenimy za 5 lat
  5. Pani Aleksandra niech uważa z tym pluciem na sąsiadów bo okolica może opluć Panią….
  I na koniec drodzy “sąsiedzi” nie umiecie przegrywać! Stało się, zamiast przestać już dzielić i podjudzać Wy dalej swoje. Boicie się o stołeczki i układziki co? 🙂

  • Wyborca WK jesteś idiotą. tyle w temacie. Pozdrawiam!

   • Wyborca WK

    Określenie idiotą jest subiektywne, ale obiektywnie Ty jesteś prostakiem….
    Przepraszam za trudne słowa – sprawdzisz sobie w Google co oznaczają 😉

 10. Wyborca WK

  Pycha kroczy przed upadkiem. Ale to nie pycha AJ tylko układu który się zbudował wokół niego. Myśleli że prostymi chodnikami i kwietnikami będą władać miastem w nieskończoność. Mamy dla Was złe wiadomości:
  1. nie jesteśmy tak ciemni jak myślicie – to Wy bronicie AJ jak sekta
  2. inwestorzy wybrali skrzyżowanie autostrad a nie fakt że tu był Andrzej
  3. mieszkańcy nie głosowali przeciw Jankowskiemu tylko żeby przeczyścić urząd z “zasłużonych”…
  cd…

  • Aleksandra

   1. Niestety to wy wyborcy WK zachowujecie się jak zaślepiona sekta- uwierzyliscie w bajki jak otępiali. Przykład: facet mówi w gazecie o czymś a później wypiera się swoich słów. Brawo! Obywatelska postawa.
   2.inwestorzy wybrali Stryków ze względu na sprzyjające warunki gospodarcze- zagospodarowanie terenu, podatki, ulgi, etc. To zasługa AJ. Przypominam ze np Gmina Dmosin nie zgodziła się na wjazd u siebie na autostradę i co teraz maja? Sklep Dino, nic poza tym. Czyja to zasługa? Terenu? Władzy.
   3. Wpakowania do urzędu ludzi bez doświadczenia w JST, faktycznie go przeczyści. Z wiedzy.

   • Aleksandra

    Cd
    4. WK jeszcze nie objął urzędu a już wycofuje się z obietnic ze najpierw musi policzyć czy mu starczy kasy. Serio? To przed wyborami kasa nie była potrzebna na te wszystkie obiecanki? Myślał ze samo się zrobi?
    5. Myśli Pan ze pensja 10-12tys na stanowisku burmistrza to jest rarytas? Zasmuce Pana. Zarabiam więcej i nie użerm się z ciemnota. JST nie płaci i dlatego ludzie nie chcą tu pracować i nikt o stołki się nie boi. Może ktoś przed emerytura. Tyle ile zarabi się w urzędzie to w dzisiejszych czasach śmiech na sali.

   • Wyborca WK

    1. Tak to jest na wyborach. Każdy coś obiecuje….
    2. No już dobrze. Chwała mu za to co zrobił. Czas zrobić więcej!
    3. Ale skąd wiadomo że bez doświadczenia? Skąd wiadomo że wyczyści? Na razie to takie gadanie.

   • Brawo! Jednak są normalni, myslący mieszkańcy Strykowa! W punkt Pani Aleksandro!

 11. ANONIM I NIE URZYWAJ WULGARYZMÓW W KOMENTARZACH BO TO JEST PUBLICZNE FORUM NIE TWOJE PRYWATNE I NIE KAŻDY SOBIE ŻYCZY CZYTAĆ TYCH TWOICH WULGARYZMÓW IDŻ NA KURSY SAWUAR WIWR

  • MAŁY BŁĄD W PISOWNI NIE UŻYWAJ W POŚPIECHU NAPISAŁEM RZ

   • Panie Prawniku chyba jeśli już to savior vivre jeśli tak bardzo dbamy o formę 🙂 Swoja drogą etykieta internetowa odradza używania Capsa (ale to tak na marginesie, może się przydać w przyszłych komentarzach)

 12. ANONIM SKORO MASZ ODWAGE OPLUWAĆ GODNOŚĆ PRZYSZŁEGO BURMISTRZA TO MOŻE NAPISZ SAWOJE IMIE I NAZWISKO

  • Bogdan Sitnicki

   Anonim “prawnik” wymaga od anonima “anonim” pisania swojego nazwiska??? Obydwaj przecież się wstydzicie:)

 13. No z tego co mi wiadomo to inwestorzy nie przyszli tutaj z powodu Endrju tylko spowodu lokalizacji autostrady gdyby nie skrzyżowanie autostrad to nikt by nawet nie wiedział o Strykowie. Chyba ze Ex burmistrz jest jakimś szamanem i ściąga inwestorów

  • Co za ciemnota. W Lyszkowicach, pare kilometrów dalej Od skrzyżowania, bliżej Warszawy, ale ziemia z 10 razy tańsza i nie ma ani jednego magazynu, autostrada nie dała im kompletnie nic. A wiesz czemu? Bo kawałek drogi sam nic nie zrobi. Żeby przyciągnąć inwestorów trzeba mieć plan, pomysł zagospodarowania i szereg innych udogodnień ze strony gminy. A idioci myślą ze Stryków z nieba dostał milionowe inwestycje. Przerażający jest wasz brak wiedzy.

   • Dokładnie tak myślą. Ograniczeni, zazdrośni o sukces, malii ludzie, którzy nie mają pojęcia o inwestycjach gminnych, budżecie i wszelkiej dokumentacji. Stryków pokazał jaki jest beznadziejny! Wstyd!

 14. Do całej ciemnoty głosującej przeciw Jankowskiemu: wasz nowy burmistrz jeszcze nie objął urzędu a juz wycofuje się z obietnic ze swojego programu. Zajebista zmiana! Brawo wy!

 15. Widze, że jest ścisk tyłka , stołek trzeba oddać, a gdzie te inwestycje które Pan. zostawił w Strykowie bo jakoś chyba z oczami mam problem, zakłamanie, brak słuchania ludzi, władza totalitarna, czyli siedź cicho a dam ci cukierka ………………
  teraz może być Tylko lepiej,,,,,,,,,,,,,,,,
  P>S Pani Aleksandra ma chyba zaćmę bez obrazy , może Pani wskaże te inwestycje ??????

  pozdrawiam tych którym słońce wiecznie w oczy świeci a i pogoda przeszkadza , wiecznie żle………..

  Z dużym żalem pozdrawiam czytając te bzdety

  • Aleksandra

   Alex, rozejrzyj się dookoła, kto to wszystko zrobił? Kto ulokował tutaj dziesiątki inwestorów, obniżył bezrobocie do poziomu praktycznie zerowego (te kilka % to degeneraci którzy nigdy pracować nie będą- z natury) jeszcze raz pytam kto-Kosmowski? On wtedy siedzial na posadzie w urzędzie i knuł jak wygryźć Burmistrza, a ciemny naród głosuje na takiego. Tylko splunąć na ludzka głupotę pozostaje i wstydzić się za takich sąsiadów.

  • Alex trzeba być ślepym, głuchym i głupim nie widząc tych inwestycji. Babcia mówiła, nie kłóć się z idiotą bo jeszcze cię pomylą. Miała rację. Brak słów na ignorancję wyborców Kosmowskiego. Panie Burmistrzu, nie było i nie będzie lepszego Burmistrza Strykowa od Pana. Żal.

   • Bogdan Sitnicki

    Babcia miała rację Mariolo – już Cię pomyliliśmy! – Po cóż piszesz o nas: ślepi, głusi i głupi, ignoranci? Przecież to Wy obraziliście swego wodza! W panice wielkiej jakiś mur żeście ustawili i myśleli, że się przestraszymy i do urn wyborczych nie pójdziemy. Dzisiejsi przegrani byli ślepi, głusi i głupi – dlatego przegrali wybory. Ustawkę murem za wodzem zrobili i żywcem wodza pogrzebali. Historia już to wykazała, że budowanie murów się źle kończy. W Strykowie jak w Berlinie – fakt: mur rozwaliliśmy i proszę nam tu nie ubliżać!

 16. Panie burmistrzu dziękuje za owocną współprace przy pracach na terenie cmentarza ewangelickiego w Strykowie dzięki współpracy z urzędem miasta nie musiałem ponosić kosztów za wywóz gałęzi które zabierała jednostka robót publicznych szkoda że nie udało się panu wykonać remontu kwater wojennych z 1914 roku znajdujących się na cmentarzu ewangelickim w Strykowie POWODZENIA NA NOWEJ DRODZE ŻYCIA
  MARCIN I ADRIAN DZIĘKUJEMY

 17. Nie było, nie ma i nie będzie lepszego Burmistrza od Pana Jankowskiego.
  Wielka szkoda, że Pan przegrał.
  Głowa do góry Panie Andrzeju 🙂

  • Bogdan Sitnicki

   Jeśli tak ładnie piszesz jako Xx, to spróbuj odważnie się podpisać z imienia i nazwiska tak jak ja.

 18. Brudna kampania i naiwność mas wyborczych wykończyła Go ! Wielki szacun za uczciwość i skromność Andrzeju !

  • Ciemnogród i zaścianek. Wystarczy poczytać kto na fb popierał nowego- ludzie, którzy ledwo podstawówkę skończyli i żyją za 500plus. Wstyd mi za ta gminę.

   • Bogdan Sitnicki

    “Ciemnogród i zaścianek” to ci, którzy popierają czasy stare. Komuna, beton i mur przeminęły tak, jak władza Jankowskiego. Wałęsa jest w agonii. NOWE, popierają ludzie idący z czasem. Ludzie, którzy “ledwo podstawówkę skończyli i żyją za 500plus nie zasługują na potępienie – Ktosiu – Idioto! Co do wyborców, nie ma wymogów i co do kandydatów na burmistrzów nie ma wymogów żadnych, za wyjątkiem niekaralności i pełnoletności – może być dureń, lub wykształcony bufon, co się często zdarza, bo ……… WIEDZA NIE CZYNI CZŁOWIEKA MĄDRYM, jak powiedział wielki myśliciel.

 19. Z tego co wiem najwięcej jest Ukraińców … I to oni wywołują najwięcej burd w nocy … Piszę akurat z perspektywy tego co ma świetną pracę gdzie indziej, ale widzę ile mam dzieci nie ma zwyczajnie innego wyjścia. Pisze też z perspektywy kogoś u kogo pod domem mimo zakazu wjazdu codziennie przejeżdżają tiry, czym miał się zająć Burmistrz a nigdy się nie zajął. Widzę, że tęsknota za Burmistrzem Jankowskim napędza najbardziej tych co się o swoje stanowiska martwią …

  • Aleksandra

   O stanowiska? Nie rozśmieszaj mnie, w urzędzie ludzie zarabiają zalosne pieniądze. Nigdy bym tam nie poszła do pracy, skoro zarabiam więcej niż Burmistrz tego przybytku.

   • Bogdan Sitnicki

    Do nieróbstwa można się przyzwyczaić. Oni (ci, “co się o swoje stanowiska martwią … ” ), nie wyobrażają sobie innej przyszłości. Pani Aleksandra wielokrotnie przypomina nam, na blogach różnych, iż zarabia “więcej niż Burmistrz”. Gratulujemy więc i mamy nadzieję, że skoro burmistrz nie może, to, pomoże Pani tym, o których Pani pisze: cyt. “Nie rozśmieszaj mnie, w urzędzie ludzie zarabiają zalosne pieniądze. Nigdy bym tam nie poszła do pracy, skoro zarabiam więcej niż Burmistrz tego przybytku”. Chwalipiętka i wariatka – Aleksandra, która wstydzi się swego nazwiska.

 20. Aleksandra

  Stryków nigdy lepszego Burmistrza nie miał i mieć nie będzie. Nowy będzie czerpał z tego co przez lata wypracował P.Jankowski. Na szczyt weszło kłamstwo i obłuda. Jeszcze wszyscy zatęsknimy oj zatęsknimy 🙂 PS. Skoro magazyny takie złe to dlaczego ludzie tam siedzicie? Spójrzcie prawdzie w oczy, gdyby nie to to byście siedzieli na zasiłkach i suchy chleb jedli. Pracy jest mnóstwo, nikt was siła tam nie trzyma- tylko w innej pracy was nie chcą. Smutna prawda.

  • Bogdan Sitnicki

   O Wy szlachetni i wspaniałomyślni! “Lepszego Burmistrza Stryków mieć nie będzie” – to Wasza sekwencja, która uporczywie się powtarza. Czytam to, czytam, i …. przychodzi wniosek: dużo jest w Strykowie jasnowidzów majętnych i wykształconych – wolnych i niezrzeszonych. Nasza większość, to wg Was ludzie głupi, bezrozumni – to wasza “smutna prawda”. A może to demokracja tej niesprawiedliwości która Was dotknęła – winna. Demokracja Wam się nie podoba? Współczuję.

 21. Koniec układu. Skoro jest tak dobrze to gdzie te inwestycje ? Zapraszamy do pracy w magazynie od 21 do 3 w nocy. To Pan załatwił mieszkańcom. Domy Kultury to się budowało w PRL a dziś jest XXI wiek ! Mnóstwo nie spełnionych obietnic z poprzednich kampanii skumulowało się na wynik obecnej !

 22. Brawo Panie Andrzeju Wielki Szacunek Się Panu należy. Lepszego Burmistrza Stryków mieć nie będzie.

  • Bogdan Sitnicki

   7 listopada 2018 at 18:22 · Reply

   Panie Burmistrzu niech Pan zawsze będzie blisko nas i wspiera mieszkańców. Pozdrawiam serdecznie.
   WOJCIECHU – NIE MOLESTUJ O POMOC STAREGO BYŁEGO BURMISTRZA!

   Bogdan Sitnicki
   17 grudnia 2018 at 18:03 · Reply
   Jeszcze teraz? Wspierajcie byłego burmistrza!

   Wojtas
   5 listopada 2018 at 12:16 · Reply
   Brawo Panie Andrzeju Wielki Szacunek Się Panu należy. Lepszego Burmistrza Stryków mieć nie będzie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.