Dziś, 30 stycznia na sesji Rady Miejskiej padło ważne dla wszystkich mieszkańców Łowicza pytanie – Ile zapłacimy za odbiór i zagospodarowanie odpadów po rozstrzygniętym właśnie przetargu?

Burmistrz odpowiedział krótko, że na podstawie kwot przetargu, opłata ta wyniesie około 30 zł od osoby miesięcznie. To wzrost o 100 % wobec stawki obecnej (15 zł). 

Nowa stawka, już konkretna, zostanie przedstawiona w przyszłym miesiącu w projekcie uchwały, która trafi pod głosowanie radnych. 

 

 

21 komentarzy

 1. Jak zrobić interes na śmieciach.. powstaje “ustawa śmieciowa”, na początku w każdej gminie startowało kilka firm, wygrywała zawsze ta “duża” być może zaniżając mocno ceny.. po kilku takich przetargach małe firmy są likwidowane, na rynku zostają duże. Dzielą się nie oficjalnie na regiony, od teraz w przetargu startuje tylko jedna firma.. co za tym dyktuje dowolną cenę za śmieci, i taka ma być, gminy muszą cenę akceptować, bo za plecami mają “ustawę śmieciową”.

 2. Kolego robisz? nie jestem kibicem pelikana /byłem/ ale idąc tokiem twojego rozumowania to kibice wystąpią z wnioskiem o zamknięcie kina merketu kościoła itd wszystko ludziom jest potrzebne na zasadzie jeden woli córkę a drugi teściową.

  • Idąc tokiem mojego rozumowania to kino i market same zarabiają na swoje utrzymanie…kościół też, ale on ma indywidualnych sponsorów zwanych owieczkami. Więc miasto nie musi im fundować budynków. Co prawda nie podoba mi się, że miasto z naszych pieniędzy fubduje oświetlenie katedry…zwłaszcza teraz przy rosnących cenach energii elektrycznej.

  • Tak jak piszesz to było za komuny. Teraz jest tak, że jeden woli córkę, a drugi syna…

 3. Od dawna wiadomo, że to zmowa firm wywożących śmieci. Pewnie jedna przystępuje do przetargu bo się dogadali między sobą wcześniej i podzielili regionami. Dziwi tylko to, że miasto i lokalne gminy nie chcą na mocy partnerskiego porozumienia wziąć sprawy w swoje ręce i stworzyć sortownie i recykling gdzieś na neutralnym terenie.

 4. Ileeeeee

 5. Chyba się wymelduję z żoną i będziemy mieszkać pod ” mostem”. 30+30=60, 60×12=720, łatwo oszczędzić parę złotych.

  • He he lepsze niż lokata

  • A co my mamy powiedzieć 2+2 30*4*12=1440 Może będzie honorowana karta średniej rodziny ?

  • Nie trzeba rezygnować z meldunku, wystarczy zadeklarować mniej osób do odbioru odpadów. Gdy samorządy będą miały znaczący deficyt w dziale opłaty-wywóz śmieci, może wtedy zgłoszą problem do UOKiK. Skoro znaczący polityk nawoływał do rezygnacji z opłat za abonament rtv, to taka społeczna inicjatywa być może wpłynie na polityków, organa itp.

 6. Kaliński przesadza. Głosowałam na niego ostatnio, ale nie może tak być! To horrendalnie wysokie opłaty!

 7. Jak bym zarabiał tyle co on to też bym się nie przejmował 30 zł
  Wstydu nie ma

 8. Nie zgadzam się na partycypowanie w opłatach za ludzi niesegregujących śmieci ( mieszkancow bloków) i za osoby produkujące je ale niezarejestrowane (bo wynajmują lokale) w mieście.

  • Mieszkancy blokow segreguja smieci ale cala dobe praktycznie sa rozwalane przez ludzi grzebiacych w tych smieciach.

 9. ROBISZ,NAUCZ SIE LICZYC,JAKI MILION

  • 30zł x 12miesięcy x 28000mieszkańców = nieco ponad 10 milionów złotówek. Kończyłeś gimnazjum, że wychodzi Ci inaczej?

 10. Dlaczego nikt nie zrobi z tym porządku

 11. ile firm wzięło udział w przetargu? co z osobami mieszkającymi w Łowiczu tzw przyjezdni wszyscy wiemy skąd, kto za nich płaci za śmieci? jeśli wynajmują domy jednorodzinne to właściciele płacą za wywóz śmieci za ile osób? proponuję się tym zainteresować. Może policzmy ilu tak naprawdę jest mieszkańców w Łowiczu (czyli ci co tu mieszkają i tzw przyjezdni pracownicy łącznie). Wszyscy produkujemy śmieci i oni i my wiec solidarnie płaćmy. Myślę że wtedy cena byłaby niższa per osoba. Kolejna kwestia ilu łowiczan nie płaci za śmieci? jakie są metody weryfikacji? jakieś raporty? Kiedy zostaną podane do publicznej wiadomości? nie chcę płacić za niepłacących i za nie swoje śmieci!!

 12. Za te pieniądze co chcą utopić w budynkach pelikana to by lepiej zainwestowali w ze dwie-trzy śmieciarki, zatrudnili kilku śmieciarzy, pogodzili ze spalarnią śmieci w piaskach bankowych i jeszcze by miasto na tym zarabiało zamiast dać się i nas robić w balona. Rachunek jest prosty 30 zeta razy 12 miesięcy to jest360 zeta od łepka. No a w takim łowiczu jest ze 28000 ludków, to by dało ponad 10 milionów. No i jeszcze by miasto zarobiło na sprzedaży posegregowanych plastikowych butelek, szkła i makulatury. Czysta kasa do wzięcia jak się najpierw zainwestuje ze 3 miliony, to zwróci się po roku…a później to już czysty zysk.

 13. Czy firmom odbierającym śmieci koszty wzrosły w ciągu roku o 100 procent? Podobnie jest w gminach np. w Nieborowie dwa lata temu 10 zł, w minionym roku 15 zł, teraz (prawdopodobnie) 20 zł. Wygląda na zmowę i zwykłe gangsterstwo.