Burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński, zaprasza Łowiczan do wspólnego udziału w corocznym wyjeździe na wojskowy cmentarz Powązkowski w Warszawie, aby złożyć wieniec i zapalić znicze przy pomniku Ofiar Katastrofy Smoleńskiej.

10 kwietnia 2019 roku przypadać będzie dziewiąta rocznica tragicznego wydarzenia, jakim była katastrofa lotnicza w Smoleńsku, w której zginęła elita Polski wraz prezydentem RP Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią Kaczyńską. W katastrofie tej zginęło 96 osób. Wszyscy udawali się do Katynia na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Była to największa katastrofa w dziejach współczesnej Polski.

fot. Urząd Miejski w Łowiczu

Po złożeniu kwiatów i zapaleniu zniczy planowane jest, wzorem lat ubiegłych, odwiedzenie grobów zasłużonych osób spoczywających na obu cmentarzach powązkowskich, a także na cmentarzu żydowskim. Historię warszawskich nekropoli przybliży osobiście burmistrz Łowicza. Zanim nastąpi wyjazd do Warszawy, uczestnicy złożą kwiaty przed pomnikiem Smoleńskim w Łowiczu.

Wyjazd autokarem odbędzie się 10 kwietnia 2019 r. o godz. 9.00 z parkingu za ratuszem miejskim. W wyjeździe mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie, będące mieszkańcami Łowicza.

Zapisy prowadzi inspektor Urzędu Miejskiego w Łowiczu – Jacek Rybus pod nr. tel. (46) 830 91 78. Udział w wyjeździe jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!

Jacek Rybus

3 komentarze

  1. Cmentarz katedralny wrócić nie może, ponieważ nigdy nie był miejskim (komunalnym). W sprawie pedofilii proszę się zwrócić do miejscowej prokuratury.

  2. Ale nie zapominajmy o cmentarzu katedralnym w Łowiczu. Zarządzanie tym cmentarzem jest tragiczne. Marzy mi się aby wrócił on pod zarząd miasta to nie będę musiał płacić na pedofilii.