Dziś 12 lipca, burmistrz Krzysztof Kaliński wręczył nagrody zwycięzcom konkursu „Zielone Miasto” w którym ocenie podlegały zgłoszone ogrody przy domach jednorodzinnych i blokach oraz balkony i okna.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 11 zgłoszeń. Wśród 6 zgłoszonych ogrodów I miejsce zajął ogród pani Gabrieli Lus, II miejsce – Teresy Zakrzewskiej, a III miejsce – Agnieszki i Krzytofa Rokickich.
W kategorii ogrodów przy budynku wielorodzinnym pierwsze miejsce zajął Tadeusz Rutkowski.
W kategorii spośród balkon i okno, spośród czterech I miejsce zajęli: Magdalena i Sławomir Sierotowie, II miejsce – Cezary Kacprowski, a III miejsce Anna Cieślak.

Pani Gabriela Lus w rozmowie z nami powiedziała, że zajmowanie się ogrodem jest jej pasją od wielu lat. Nagroda w wysokości 600 zł (w postaci bonu na zakupy w sklepach ogrodniczych) bardzo ją cieszy, bo jak podkreśliła ciągle ma nowe pomysły na urządzenie swego ogrodu i z pewnością wykorzysta, ją aby część tych zamiarów zrealizować.

Więcej w najbliższy czwartek w Nowym Łowiczaninie i e-wydaniu.

4 komentarze

  1. Łowiczanka

    Pan Krzysztof K. na prezydenta Warszawy. Brawo. Nagrody za zieleń. Pochwalam. A w Warszawie pustynia betonowa, wycinka drzew.. Koszmar. Oby więcej takich prezydentów.

  2. Ciekawe czy przy tych nagrodach była jakaś dyskryminacja jak to było z nagrodami dla najlepszych uczniów. Z miasta dostali po 500 a uczniowie ze wsi po 100 WSTYD !!!

  3. MAGDALENA

    popieram ,gdzie są zdjęcia zwycięskich ogrodów, pewnie ich nie ma bo do najładniejszych nie należą

  4. No zawsze wiadomo kto wygrywa- zdjęć ogrom a może by tak zamieścić choć zwycięskie zdjęcia……

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.