Wysokie średnie ocen, wzorowe zachowanie i zaangażowanie w życie szkoły – za to wszystko nagradzani są dziś, 22 czerwca, przez burmistrza Strykowa Andrzeja Jankowskiego najlepsi z najlepszych uczniów szkół funkcjonujących na terenie całej gminy.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Łącznie Nagrodą Burmistrza Strykowa wyróżnionych zostało w tym roku 13 uczniów z terenu gminy. Każdy z nich już otrzymał lub otrzyma książkę oraz dyplom uznania. Burmistrz Andrzej Jankowski osobiście pojawił się dziś na akademiach z okazji zakończenia roku szkolnego godz. 9.15 w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach oraz o godz. 11. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie.

Dziękując za cały rok pracy nauczycielom i młodzieży, życząc w przyszłości dalszych sukcesów, a podczas wakacji – udanego wypoczynku, burmistrz Andrzej Jankowski nawiązał do snutych przez samorząd planów na przyszłość dla obydwu placówek.

fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

W Bratoszewicach burmistrz Andrzej Jankowski wracał do trudnych chwil sprzed kilku lat, kiedy ważyły się losy istnienia szkoły, zapowiadając, że teraz będzie szukał zewnętrznego wsparcia, m.in. wśród polityków, którzy wówczas deklarowali pomoc w utrzymaniu placówki, w pozyskaniu funduszy na realizację projektu nowego centrum szkolno-sportowego w Strykowie. Z kolei w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie burmistrz Andrzej Jankowski nawiązał do planów budowy boisk wielofunkcyjnych, które do momentu realizacji centrum-szkolno sportowego mają zastępować placówce salę gimnastyczną, jakiej tu nigdy nie było.

Więcej na temat dzisiejszych uroczystości oraz aktualnych działań gminy w kwestii zapowiadanych inwestycji oświatowych w najbliższym gazetowym wydaniu WG.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.