W obszernym wywiadzie dla Nowego Łowiczanina burmistrz Krzysztof Kaliński odpowiada na wiele pytań co do budzących kontrowersje przedsięwzięć, zaniechań i opóźnień.

Krzysztof Kaliński: To ja ponoszę odpowiedzialność, jednoosobowo. fot. Wojciech Waligórski
Krzysztof Kaliński: To ja ponoszę odpowiedzialność, jednoosobowo. fot. Wojciech Waligórski

Tekst dostępny w papierowym, tradycyjnym wydaniu Nowego Łowiczanina, jak i w wersji cyfrowej naszego tygodnika.

16 komentarzy

 1. ofiara mafii łowickiej

  Nie mówcie, że Burmistrz tylko kłamie. Burmistrz w wywiadzie powiedział świętą prawdę, a mianowicie : Strefa platnego parkowania powstała nie dla zarobku , a dla ROTACYJNOŚCI ruchu samochodowego. Pisałem, że przez długie lata Łowicz był wręcz zalany samochodami z obcą rejestracją, MAKABRA, a teraz kiedy aut jeszcze przybyło jest propozycja likwidacji Strefy. Bez komentarza.

 2. 600 tys.za trzy działki w centrum miasta?W takim punkcie jak Żabia(park,plac zabaw z siłownią,wspaniałe położenie)-kpina lub korupcja.W tej cenie nie kupisz nawet najmniejszej działki w centrum.Chyba że ktoś pod stołem bierze drugie tyle.

 3. Oby ktoś się za to wziął zanim znajomkom roztrwoni pół miasta,wiedzieli co robią jak latali dla niego,dla K.C.za głosami

 4. Nie było pieniędzy na remont kamienicy na Żabiej,a na stworzenie Cipińskiemu stołka były?Za grosze dla miasta oddana deweloperowi,ciekawe naprawdę za co,same działki są przecież dużo droższe.Nie zdziwi mnie,jak będą tam mieszkać dzieci burmistrza i jego zastępcy.Co było z blokiem na Czajkach,a,za co teraz D.M.powierzają pieniądze miasta,że nikt za tą klikę się nie weźmie.Niedługo z kamienicami,przetargami i kupczeniem stanowisk przebiją Warszawę.Nadzieja w opozycji,że zlikwiduje ten prywatny folwark burmistrza.

 5. Niestety ale Dziad w pończochach nie jest w stanie niczego dobrze zaplanować a o czegokolwiek realizacji nie ma mowy. Źle traktuje ludzi, jest niesłowny i do tego kłamie jak z nut.

 6. Iwona Michalak z Sobockiej Wsi

  a kasiorka pansyjkowa płynie gładko do kieszeni.. miesiąc w miesiąc z pieniedzy podatnika

 7. Iwona Michalak z Sobockiej Wsi

  dobrze mu idzie muzykowanie

 8. Lowicz to jakas tragedia, przyjezdzam odwiedzac swoje rodzinne miasto 2 razy w roku i jestem zszokowana jak popada w ruine.. Pan burmistrz moglby wziąć się w koncu za szukanie inwestorów i budowaniu miejsc pracy bo dla roboty w ‘pszczolce’, agrosie czy w firmie braci urbanek to raczej w Lowiczu nikt nie zostanie..

 9. po co referendum.burmistrz powinien sam złożyć dymisje ze względu na nie możliwość skutecznego zarządzania miastem.

 10. Jack Black

  Skoro jest tak źle, to może rozwiązaniem było by referendum ws. odwołania Pana burmistrza. Niech się opozycja wykaże. Kilka gmin teraz to właśnie robi. Swoją drogą panie burmistrzu, to jest AŻ rok nowej kadencji, kolejnej zmarnowanej

 11. pan burmistrz przed wyborami odleciał.a teraz gdy zszedł na ziemie okazuje się że kiełbasa wyborcza zaczęła smierdzieć.dobrą miną panie burmistrzu nic teraz pan nie naprawi.czas przeprosić łowiczan i skulić ogon.panu już dziękujemy,daj pan rządzić ludzią z pomysłami na łowicz.

 12. Burmistrz wyraźnie powiedział przed wyborami i po:
  1. Mam ludzi którzy poradzą sobie z inwestycjami w Łowiczu,
  2. Nie pozwolę zadłużyć miasta na 100 mln.
  3. Zróbmy ZUM a będzie on zarobi na siebie wykonując roboty na zlecenia zewnętrznych firm (nie zarobi, trzeba go jeszcze wesprzeć finansowo).
  4. Mamy zagwarantowane pieniądze na modernizacje oczyszczalni, nawet jak oferta jest wyższa. Okazuje się, ze nie ma.
  A “to jest dopiero rok” 🙂

 13. Taką mam refleksję, że niektórym wystarczy zdjecie burmistrza, żeby ruszyć z nienawistnymi komentarzami. A ostatnia sesja to było przesciganie się w tym, kto jest bardziej antyburmistrzowski.

  • Czego się spodziewasz? KJK rządzi jak chłop na wsi. Styl prosty JA wiem najlepiej, JA postanawiam jak będzie, JA mam rację, JA skupuję ziemię i niczego nie dam na niej zbudować, … JA … wyłącznie JA. Mądry szef zarządza korzystając z wiedzy i doświadczeń rozmaitych specjalistów, otwiera się na inne poglądy. Jeśli jednak lansuje tylko JA, to w odpowiedzi dostaje takie reakcje.

 14. Szeregowy pracownik

  Dokładnie tak. W UM zostały już sami lanserzy a do pracy nie ma ludzi. Pani sekretarz też dużo mówi a niewiele wie…ale jakoś się narazie udaje czarować

 15. Jak wiadomo od samego mieszania herbata nie staje się słodka. Wobec tego od liczby słów w TYM jak zawsze OBIEKTYWNYM wywiadzie w NŁ Łowicz nie zmieni się nawet o ciut. Miasto jest licho zarządzane, w sposób archaiczny. Nie ma żadnej wizji Łowicza za 10 lat. Świat się zmienia, a nasze miasto nie. Te rozgrzebane inwestycje infrastrukturalne są wymuszone czynnikami zewnętrznymi, a nie autorską inicjatywą KJK. KJK nie ma autorskiego planu na Łowicz. Ma jedynie gwardię klakierów i usłużną gazetę. Stąd wrażenie, że się nadaje na urząd.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.