W piątek 30 sierpnia w Szkole Podstawowej im. Józefa Chełmońskiego miało miejsce posiedzenie rady pedagogicznej przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020. Przebieg tej rady dalece odbiegał od standardów.

Była już dyrektor (przez 20 lat) Małgorzata Zielińska. fot. Tomasz Matusiak
Była już dyrektor (przez 20 lat) Małgorzata Zielińska. fot. Tomasz Matusiak

Radę prowadziła jeszcze dotychczasowa dyrektor Małgorzata Zielińska, która funkcję pełniła formalnie do końca sierpnia. Pojawił się jednak wójt Adam Ruta, który odczytał dwa własne zarządzenia (wydane tego samego dnia). Pierwszym tymczasowo powierzył od 1 września obowiązki dyrektorskie Elżbiecie Szabelskiej (która pełniła obowiązki wicedyrektora przez 10,5 roku, do końca sierpnia, ale rezygnację z tego stanowiska złożyła w maju tego roku). Drugim było rozporządzenie w sprawie spisania i przekazania dokumentacji oraz mienia szkoły, jeszcze tego samego dnia, na ręce Elżbiety Szabelskiej, przy udziale czteroosobowej komisji złożonej z pracowników urzędu gminy.
Wójt nakazał dyrektor Zielińskiej wykonanie postanowień zarządzenia do godziny 15 (bo o tej godzinie kończyła tego dnia pracę).

Dotychczasowa dyrektor (rządziła szkołą przez ostatnie 20 lat) stwierdziła, że będzie dalej prowadziła rozpoczęte posiedzenie rady, które trwało jeszcze po 14. Ostatnie dokumenty spisywała już odręcznie, ponieważ pracownicy urzędu gminy pozbawili ją dostępu do komputera.

W ostatnią środę Małgorzata Zielińska odebrała podziękowania za pracę od Rady Gminy Łyszkowice. Zupełnie inaczej wyglądało natomiast "pożegnanie" ze strony wójta. fot. Tomasz Matusiak
W ostatnią środę Małgorzata Zielińska odebrała podziękowania za pracę od Rady Gminy Łyszkowice. Zupełnie inaczej wyglądało natomiast “pożegnanie” ze strony wójta. fot. Tomasz Matusiak

– Odebrali klucze od szkoły wszystkim pracownikom, fotografowali i spisywali do godziny 20, a następnie obkleili futryny okienne i drzwi taśmą w gabinetach oraz wszystkie drzwi wejściowe do szkoły – relacjonuje piątkowe działania komisji Małgorzata Zielińska, która nadal jest nauczycielką tej szkoły. Pracownicy byli wpuszczani do szkoły dopiero dzisiaj, 2 września, o 7 rano.

Wójt nie chce wypowiadać się na ten temat przez telefon.

Obszernie o skandalu w łyszkowickiej SP – w czwartek w Nowym Łowiczaninie.

 

24 komentarze

 1. też nauczyciel

  No to teraz etatowi donosiciele wójta dwoją się i troją ,żeby się wykazać.Dajcie spokój,przecież już cała rodzina piastuje najważniejsze stanowiska w gminie.Chyba wiadomo o kogo chodzi!

 2. Zamiast zorganizować właściwą pracę szkoły, to cała grupa z gminy i wójt szuka na siłę kwitów na Zielińską.Weście się za robotę bo nasza ,rodziców wytrzymałość się kończy.

 3. jak brzydko

  A dzisiaj Pan Wójt siedzi w szkole i przegląda historię stron internetowych odwiedzanych na komputerach nauczycieli. Komedia

 4. Esbekiem to jest wojt gminy Łyszkowice, dawny policjant który myśli że może wszystko i zastrasza innych. Ale wszystko ujzy światło dziedzienne i wtedy Pan wójt jak uważa się za biznesmena będzie dnem i każdy będzie go palcem wytykal.

 5. Szkoda tylko że, na twych zawirowaniach kadrowych cierpią uczniowie i rodzice. Może wyda się to dla niektórych śmieszne ale nawet nie planu lekcji na cały tydzień tylko na jutro. Dlaczego lekcje w niektórych klasach zaczynają się od drugiej godziny lekcyjnej i uczniowie wracają do domu późnym popołudniem, nie mając czasu na zajęcia “dodatkowe” (np. korepetycje).
  Ogólnie póki co to jest niefajne.

 6. Służba Bezpieczeństwa pokazała swoje prawdziwe oblicze.Pewnie chodziło o zastraszenie nauczycieli i dyrektorki.Ale właśnie teraz powinna zacząć mówić jak było naprawdę.Liczymy na panią ,Pani Małgosiu! Jesteśmy z Panią !

 7. Niech robi tak dalej to skończy jak na Policji w Łowiczu.Terror, szantaże,zwolnienia z pracy. Ale przyszła kryska na Matyska.

 8. Już od dawna widać, że Pan redaktor słucha tylko informacji z jednej strony. Dziennikarz powinien być bezstronny. A tu? Nie widzę tego.

  • Jak Kali ukraść krowy -to dobrze ,a jak Kalemu ukradną krowy- to źle.Pan wójt jest bezstronny jak ów Kali.

 9. Smutne 😞

 10. Wierny wyborca PiS

  Jak widać dwa miesiące to mało na przekazanie swoich obowiązków. Ciekawe czy Rada żegna każdego tak dyrektora w gminie Łyszkowice?

  • Rada Gminy przygotowała kwiaty dla wszystkich dyrektorów szkół jednak wójt zabronił ich zapraszać ,przyszli Ci ,którzy się nie bali wójta.

   • Co ten wójt opowiada ,że dyrektorzy nigdy nie byli zapraszani na sesję ,kiedy uczniowie otrzymują stypendia?Zawsze byliśmy zapraszani i obecni na tych sesjach. Widocznie chciał postawić w niekorzystnym świetle przewodniczącą Rady Gminy ,a potem będzie rozpowiadał ,że poprzednia zapraszała, a ta nie!

  • nauczyciel

   Przekazanie swoich obowiązków ,ale komu? Wszak dowiedziała się o wyznaczeniu E.Szabelskiej na radzie w dniu 30 sierpnia br. (piątek) .Nie zatrudniła nowej dyrektor w charakterze nauczyciela (członka rady) to zrobi to Szabelska.I mimo ,że rada ped. tej pani nie chce, to wójt ma to w d…..pie i już teraz zatrudni .

 11. Tak działała esbecja więzienia szantaż czy morderstwo … to były normalne metody pracy . Ten pan wstąpił świadomie do zbrodniczej organizacji po zamordowaniu przez nich księdza Jerzego Popiełuszki a wy go wójta wybraliście , wstyd dla całej gminy i obraza boska !

 12. Esbek zawsze bedzie esbekiem , to zły człowiek jest był i bedzie ! Referendum i odwołanie tej mendy i to szybko !

 13. Mieszkanka

  Typowe zachowanie SB , cóż spodziewać się po policyjnej świni. Tak wyglada podziękowanie po 20 latach pracy dla gminy . Zero szacunku dla tego typa . Mam nadzieje że wróci to do niego z nawiązką.

  • Wróci, Wróci bo karma zawsze wraca tylko nie rozumiem – skoro wszczyscy wiedzą że był w UB (SB) – zresztą braciszek chyba też – to jak to się stało że ten Pan jest wójtem, po cholere go wybraliście? A może wybory na powiziomie samorządów to też jedno wielkie oszustwo…

   • Rok 2014-szefowa sztabu wyborczego wójta to pani M.Wawrzyn (awans na stołek dyrektora GOKiS). Idąc tym kluczem należy odpowiedzieć sobie na pytanie z czego wynikają nieuzasadnione awanse i jaki to ma związek z kręcącymi się przy wyborach cwaniakami? WDZIĘCZNOŚĆ?

   • Ta Wawrzyn podobno była po szkole średniej ,bezrobotna i bez stażu ,a została dyrektorem bez konkursu.Za cóż ta wdzięczność?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.