Zmieniła się ul. 3 Maja w Łowiczu. W ostatnich dniach pracownicy Zakładu Usług Komunalnych w Łowiczu zakończyli rozbieranie starego betonowego muru, który przez lata oddzielał chodnik przy ul. 3 Maja od rampy kolejowej.

Jeszcze niedawno w tym miejscu był betonowy mur, dziś jest otwarta przestrzeń. fot. tb
Jeszcze niedawno w tym miejscu był betonowy mur, dziś jest otwarta przestrzeń. fot. tb

Usunięcie muru i otwarcie przestrzeni, którą zamykał, poprawiło wygląd ulicy. – Trochę czuję się nieswojo bez tego muru. Chodziłam przy nim przez całe swoje życie, niemal codziennie, przynajmniej dwa razy. Ale teraz jest lepiej, przyjemniej. Podoba mi się – powiedziała nam pani Izabela Zwolińska z osiedla Marii Konopnickiej.
Usunięcie muru nie kończy jeszcze prac w tym miejscu.

ZUK w ramach zlecenia z ratusza, ma jeszcze porządkować teren, w tym m.in. usunąć betonowy fundament na którym stał mur oraz zamontować na całej długości chodnika metalowe słupki. Mają one uniemożliwić przejazd parkujących na parkingu samochodom na ulicę 3 Maja.

–  Kontynuowanie prac jest uzależnione od warunków pogodowych – dodał powiedział nam naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów łowickiego ratusza Grzegorz Pełka

Zdemontowany-mur-na-ul-3-Maja-w-Lowiczu - 3
Jeszcze nie dawno tam, gdzie widać taśmę stał betonowy mur. fot. tb
Jeszcze nie dawno tam, gdzie widać taśmę stał betonowy mur. fot. tb
Jeszcze nie dawno tam, gdzie widać taśmę stał betonowy mur. fot. tb

3 komentarze

  1. Chciałoby się rzec: nareszcie !!! Super, nie jest to wprawdzie sukces na miarę muru berlińskiego, ale zawsze :). Zniknął kolejny relikt siermiężnej PRL-owskiej architektury, a Łowicz wypiękniał.

  2. O tej porze roku w słoneczny dzień idąc wzdłuż muru po południu w str. miasta można było dostać oczopląsu poprzez promienie słońca przechodzące otwory w jego górnej części. Nie było to zbyt przyjemne doznanie, a u osób cierpiących na padaczkę nawet niebezpieczne.

  3. zatorzanka

    Szkoda że tak atrakcyjny teren jaki był za płotem nie jest wykorzystany a po prostu straszy. Straszył z płotem ale teraz straszy z podwójną siłą… A taki plan tam był zagospodarowania. Dobrze że przynajmniej niebezpieczny płot zniknął.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.