Niewiele brakowało, aby zespół trenera Jarosława Rachubińskiego odniósł drugie zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi. Ostatecznie mecz 10. kolejki pomiędzy KS Pelikan II Łowicz a MKP Boruta Zgierz zakończył się remisem 2:2 (2:0).

Po bardzo dobrej pierwszej połowie spotkania, zakończonej wynikiem 2:0 dla Pelikana, w drugiej rywale odrobili straty i doprowadzili do remisu. Biało-zieloni rozpoczęli od prowadzenia w 31. minucie –  po wzorowo rozegranej kontrze został sfaulowany w polu karnym Filip Bućko, za co sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Krystian Kruk. Drugą bramkę łowiczanie zdobyli po upływie niespełna dziesięciu minut. Kuba Jóźwiak podał piłkę do Dominika Głowińskiego, a ten przełożył ją na lewą nogę i bardzo ładny strzałem umieścił ją w siatce Boruty.

Druga połowa, do 82. minuty również nie wyglądała źle w wykonaniu Pelikana. Niestety rozluźnienie w końcowej fazie meczu, a co za tym idzie błędy, szybko wykorzystali rywale i przekuli w bramki…Tym samym zamiast trzech punktów, na konto Pelikana trafił tylko jeden.

– Szkoda, bo po pierwszej bardzo dobrej połowie w naszym wykonaniu i zdobyciu dwóch bramek, była realna szansa na zwycięstwo w tym spotkaniu. Brak koncentracji w ostatnich minutach drugiej połowy doprowadził do tego, że mecz skończył się remisem. Ogólnie pierwszą połowę zagraliśmy bardzo dobrze, drugą ciut słabszą, ale myślę, że gdyby była większa koncentracja do ostatnich minut, moglibyśmy zdobyć trzy punkty. Ale, jak nie możesz wygrać, to przynajmniej nie przegraj. Szanujemy ten punkt – ocenił trener Pelikana II, Rachubiński.

10. kolejka IV ligi:
KS Pelikan II Łowicz – MKP Boruta Zgierz 2:2 (2:0); br.: Krystian Kruk (31 karny) i Dominik Głowiński (40) – Patryk Pietrasiak (82) i Łukasz Wiśniewski (85).
Pelikan II: Patryk Orzeł – Damian Górowski, Tomasz Wudkiewicz, Wojciech Mazurowski, Damian Kozieł – Kuba Jóźwiak, Krystian Rutkowski, Jakub Bylewski (79 Jan Sejdak), Filip Bućko (65 Krystian Białas), Dominik Głowiński (60 Marcel Wnuk) – Krystian Kruk (80 Patryk Papuga).
Sędziował: Mikołaj Kujawski (Łódź). Żółte kartki: Dominik Głowiński (1), Marcel Wnuk (1) i Damian Kozieł (1) i Krystian Białas (1) – wszyscy Pelikan II oraz Piotr Werner, Marcin Kacela, Filip Markowski i Jakub Fudała – wszyscy Boruta.

LKS Orzeł Nieborów – MKS Zjednoczeni Stryków 1:3 (1:1); br.: Bartłomiej Tkacz (26) – Michał Drogosz (8), Patryk Nouri (82) i Maciej Nowicki (90+4).
Orzeł: Jarosław Rusek – Karol Kruk, Przemysław Wilk, Piotr Warchoł (75 Jakub Niedźwiadek), Piotr Tkacz – Łukasz Wierzbicki (80 Mateusz Szafarowicz), Michał Redzisz, Bartłomiej Tkacz, Bartosz Placek – Maciej Balik (65 Michał Świdrowski), Volodymyr Molodchenko (70 Damian Gendek).
Sędziował: Szymon Michniewicz (Łódź). Żółte kartki: Bartłomiej Tkacz (1) – Orzeł oraz Konrad Bełdziński, Stefan Potocki, Michał Drogosz, Maciej Nowicki i Joachim Pabjańczyk – wszyscy Zjednoczeni.

LKS Ceramika Opoczno LKS Termy Ner Poddębice 3:2 (2:2); br.: Marcin Mirecki 3 (16, 25 i 80) – Krzysztof Stachlewski (6) i Kamil Kobryń (44).
ZKS Włókniarz Zelów – MGUKS Pogoń Zduńska Wola 2:1 (1:1); br.: Jakub Dregier (27) i Bartłomiej Madej (81) – Kacper Kosmala (23).
LKS Omega Kleszczów – ŁKS II Łódź SA 4:6 (4:4); br.: Krzysztof Kowalski (9), Paweł Kowalski 2 (21 i 34) i Krystian Pałczyński (37) – Artur Sójka (6), Ievgen Radionov (32), Wojciech Łuczak 3 (39, 43 i 89) i Przemysław Sajdak (84).
KS Sand-Bus Kutno – MKS Jutrzenka Warta 3:0 (0:0); br.: Igor Świątkiewicz (64), Piotr Gawlik (76) i Łukasz Dynel (85).
KS Warta Działoszyn – GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 3:0 (0:0); br.: Denys Dushkin (56), Bartłomiej Pałyga (77) i Paweł Marchewka (81).
PKS Polonia Piotrków Trybunalski – KS Warta Sieradz 0:1 (0:1); br.: Mikołaj Zwoliński (4).
LKS Kwiatkowice – GKS Orkan  Buczek 0:3 (0:0); br.: Daniel Potakowski (62) i Hubert Berłowski 2 (78 i 90).

1. KS Warta Sieradz (1) 10 26 26-6
2. GKS Orkan Buczek (3) 10 24 32-10
3. KS Sand-Bus Kutno (4) 10 24 30-12
4. PKS Polonia Piotrków Trybunalski (2) 10 22 33-13
5. ŁKS II Łódź (9) 10 15 25-23
6. MKP Boruta Zgierz (7) 10 15 20-15
7. ZKS Włókniarz Zelów (11) 10 14 16-20
8. LKS Kwiatkowice (6) 10 14 25-22