Ruszył proces sądowy Piotra Klimkiewicza – sołtysa Łyszkowic, byłego dyrektora tamtejszego Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu (wyraził zgodę na użycie w relacji z rozprawy pełnego brzmienia nazwiska). Pierwsza rozprawa w tej sprawie miała miejsce dziś, 25 czerwca w budynku Sądu Rejonowego w Łowiczu. Przewodniczyła jej Sędzia Sądu Rejonowego – Anna Kwiecień-Motylewska.

Z odczytanego w czasie rozprawy aktu oskarżenia wynika, że ówczesny dyrektor osobiście przyznał sobie, a następnie wypłacił premie motywacyjne oraz nagrody o łącznej kwocie 5 170, 90zł. Ponadto, został on oskarżony o przekroczenie uprawnień dyrektorskich, gdyż – według prokuratury – bez umocowania prawnego, czyli pisemnej zgody wójta, miał dokonać modernizacji placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w postaci ugruntowania tego terenu i założenia kostki brukowej. Odnośnie tej sprawy oskarżony jest dodatkowo o przedłożenie sfałszowanego dokumentu, na którym brakuje daty. Dodatkowo, nie posiadając zgody ze strony wójta dokonał on – stwierdza akt oskarżenia – zawarcia umowy o przeprowadzeniu w kolejnym roku dwóch imprez plenerowych na terenie Łyszkowic: imprezy tanecznej Oldscoolowe Trampki oraz Gminnych Dożynek. Ponadto oskarżenie twierdzi, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej dla siebie oraz innych podmiotów nie dopełnił obowiązków i przekroczył uprawnienia, niewłaściwie dokonując procedury przetargowej odnośnie remontu dwóch sal konferencyjnych w GOK-u, a także położenia w pomieszczeniach ośrodka paneli podłogowych. Naruszając przepis o finansach publicznych dyrektor miał działać na szkodę Urzędu Gminy.
Oskarżony nie przyznał się do postawionych mu zarzutów, twierdząc, iż stał się ofiarą konfliktu z wójtem gminy Łyszkowice i złożył obszerne wyjaśnienia. Przyznał, że przez 16 lat swojej pracy zawsze działał na korzyść ośrodka – również wtedy, kiedy przeprowadzał wspomniane remonty. Premie motywacyjne oraz nagrody zostały zaś zwrócone do Urzędu Gminy.

Obszerną relację z tego procesu przeczytasz już w najbliższym numerze NŁ – w czwartek 28 czerwca.

11 komentarzy

 1. No to wybory 2018 się już zaczęły w Łyszkowicach !!!!

 2. Lokalny patryjota

  My nie małpy i rozum swój mamy . Nie będzie ubek nami rządził , likwidował niewygodnych mu ludzi , zamykał szkoły , odbierał remizy , przystanki PKP , rozwalał stadion, konfliktował się ze społeczeństwem , już nie długo z 15 tysięcy zł miesięcznie zostanie 1870 zł emerytury ubeckiej i wtedy będzie bida . Klimkiewiczowi padł ofiarą ubeka bo się stawiał , ale my mamy swoje zdanie na ten temat bez względu na rezultat . Trzymamy kciuki za ciebie – nie poddawaj się i dokop temu ubekowi .

 3. ,,Im mniej wiesz tym lepiej dla ciebie” nie interesuje mnie to co ty robisz pod biurkiem i z kim racja komentarz nadaje się do prokuratury IP komputera łatwo namierzyć

 4. To tylko i wyłącznie zagrywki polityczne przed wyborami .

 5. Im mniej wiesz tym lepiej dla ciebie

  Cosmodriv widzę że należysz do ludzi wójta ( pana Adama) , pewnie mu laskę obciagasz pod biurkiem

 6. Trzeba liczyć sie z konsekwencjami swoich czynów

 7. Poprzedni wójt padł ofiarą podsłuchów ,kandydat na wójta gminy Łyszkowice ,stał się ofiarą konfliktu z wójtem gminy Łyszkowice

 8. tak tak niech lepiej pan Piotr powie gdzie pieniądzę z GOKu szły za wynajem sali