Chory na raka chorąży Daniel Skręta, który przed kilkunastoma laty rozpoczynał służbę w Zakładzie Karnym w Łowiczu, potrzebuje pomocy. Apelują o nią koledzy ze służby i sami też organizują i deklarują pomoc.

Daniel został też beneficjentem tegorocznej akcji „Mundur Na Rowerze” – sztafetowego przejazdu po Polsce, którego uczestnikami są funkcjonariusze wszystkich służb mundurowych.

Daniel Skręta, fot. Służba Więzienna
Daniel Skręta, fot. Służba Więzienna

“Nigdy nikogo o nic nie prosiłem, teraz niestety muszę, bo od tego zależy, czy będę żył …” – to fragment dramatycznego wpisu naszego kolegi ze służby na stronie Fundacji Onkologicznej „Nadzieja”, Daniela Skręty, który przed 14 laty pracę w Służbie Więziennej zaczynał w Zakładzie Karnym w Łowiczu – informuje rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Łowiczu por. Robert Stępniewski.

Daniel Skręta ma 38 lat, jest żonaty, ma 4-letnią córkę W 2015 r. zdiagnozowano u niego raka nerki, który jest bardzo ciężki i oporny w leczeniu. Później pojawił się przerzut do płuc. W czerwcu ubiegłego roku choroba zaczęła postępować. Stan Daniela się pogarsza. Za pośrednictwem Fundacji Onkologicznej Nadzieja zbiera na bardzo kosztowny lek, który może powstrzymać chorobę.

Chorąży Daniel Skręta spędził w służbie 14 lat, ale z uwagi na chorobę musiał ją przerwać. Zaczynał pracę w Zakładzie Karnym w Łowiczu W 2008 r. przeniósł się do łódzkiej „dwójki”. Jego brat Marcin nadal jest funkcjonariuszem łowickiej jednostki penitencjarnej. Ich ojciec także służył w formacji w Łowiczu.

Akcja „Mundur Na Rowerze” jest sztafetowym przejazdem po Polsce, którego uczestnikami są funkcjonariusze służb mundurowych. W tym roku przystąpienie do niej jest o tyle łatwiejsze, że jej start i zakończenie będzie miało miejsce w Łodzi, a trasa będzie przebiegała m.in. przez Łowicz.

Zanim zostanie uruchomiony rachunek w ramach akcji MNR, można dokonać wpłaty na indywidualne subkonto Daniela w Fundacji Onkologicznej Nadzieja. Nr konta: 03 1050 1025 1000 0090 7328 2841, z dopiskiem: FON-SUB-SKR-02.

5 komentarzy

  1. Łowiczanka

    Walcz napewno się uda zdrowia.

  2. Trzeba pomóc. Ja wpłacam.

  3. Poszło! Trzymam mocno kciuki za powrót do zdrowia.

  4. Stary….ile mogę, pomoge. …trzymaj się….kolego

  5. Zdrowia!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.