Waldemar Pawlak, polityk i działacz PSL, w latach 1992 i 1993-1995 prezes Rady Ministrów, od 1992 roku prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP wziął udział dzisiaj, 30 lipca, w uroczystości poświęcenia samochodu strażackiego w OSP Bednary.

Lekki samochód pożarniczy Opel Movano jest czwartym pojazdem na wyposażeniu jednostki. Choć trafił do niej już 3 maja i uczestniczył już w około 10 akcjach, to oficjalne uroczystości związane z jego poświęceniem odbyły się dopiero dzisiaj. Samochód poświęcił proboszcz parafii w Bednarach ks. Józef Paciorek.

– Dzisiaj w Bednarach nowy samochód, ale i przed Bednarami nowe wyzwania. Powstanie autostrady wpłynęło na coraz większą wyjazdowość do zdarzeń drogowych. Ten samochód był tutaj naprawdę potrzebny – mówił Jacek Chudy, prezes zarządu powiatowego OSP w Łowiczu.

Uroczystości towarzyszyło wręczenie odznaczeń za zasługi dla pożarnictwa i za wysługę lat. O tym, kto je otrzymał oraz jak przebiegała uroczystość napiszemy w najbliższym numerze Nowego Łowiczanina.

Komentowanie nie jest możliwe.