Kampania wyborcza w pełni: o godz. 13. do Łowicza przyjechał dziś, 27 września prezydent RP w latach 1995 – 2005 Aleksander Kwaśniewski, aby poprzeć startującego w wyborach do parlamentu z 2 pozycji Komitetu Lewicy Cezarego Olejniczaka.

Aleksander Kwaśniewski w towarzystwie Cezarego Olejniczaka przeszedł ulicą Zduńską na Nowy Rynek. fot. tb

– Lewica musi wrócić do Polskiego Sejmu po czterech latach nieobecności, bo to jest to dobre dla Polski, to szansa na lepszą przyszłość dla naszego kraju – powiedział w czasie wspólnego z kandydatem spotkania z mieszkańcami miasta w restauracji Polonia na Starym Rynku. Słuchało ich około 70 osób, głównie w dojrzałym wieku. Mówiąc o tym dlaczego należy głosować na Lewicę, powiedział, że widzi w niej szansę na realizację trzech, jego zdaniem, najważniejszych kierunków dla Polski: inwestycji w edukację, która będzie kształcić w kierunkach związanych z nowymi technologiami, inwestycję w ochronę zdrowia – lepszą profilaktykę i opiekę nad starszymi mieszkańcami, wreszcie inwestycji w ochronę środowiska, a właściwie ochronę ziemi przed szkodliwą działalnością człowieka. Jak podkreślił, w Cezarym Olejniczaku widzi zdolnego, młodego człowieka, który jest w stanie spełnić te założenia.

Na spotkaniu w swoich wystąpieniach start Cezarego Olejniczaka w wyborach otwarcie poparli radny miejski Marek Boroski, prezes Klubu Seniorów Radość Anna Bieguszewska i radny powiatowy Krzysztof Górski.

Po wyjściu z Polonii Kwaśniewski w towarzystwie Olejniczaka przeszli ulicą Zduńską na Nowy Rynek, gdzie czekało na nich około 50 młodych ludzi. Odpowiadając na pytania mówił o łamaniu – jego zdaniem – Konstytucji przez rządzącą obecnie Polską większość PiS i o upartyjnieniu telewizji publicznej.

Cezary Olejniczak pochodzi z Waliszewa Starego, jest bratem Wojciecha, byłego posła i m.in. ministra rolnictwa za czasów prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego. W 2011 dostał się z ostatniego miejsca na liście komitetu wyborczego SLD (okręg sieradzki) do sejmu RP.

43 komentarze

 1. Mam nadzieję na lepsze jutro w wykonaniu polityków LEWICY i PSL. To jedyna, wspólna droga dla Polski. Trudna historia nie może być wyznacznikiem dla przyszłych pokoleń!!! Jako jedyni w Polskim parlamencie są w stanie stworzyć trwałe fundamenty dla Naszych dzieci!!! Jako jedyne partie maja odwagę mówić o przeszłości patrząc jednocześnie odważnie w przyszłość.

 2. Trwa wysyp tęczowej i czerwonej zarazy.Wstyd dla Olejniczka,że ich reprezentuje.Jakby zapomniał,że pół Polski sprzedali w imię prywaty,afera za aferą,Polacy popadali w coraz większą biedę,a rosło tylko nasze zadłużenie i korupcja.Polikwidowali szkoły,zakłady,odeszli zhańbieni,a teraz znowu do koryta?

 3. “… ⁰Polską wstrząsnęła kolejna afera z Kwaśniewskim w roli głównej. Podczas obchodów 59. rocznicy zbrodni katyńskiej na cmentarzu w Charkowie Kwaśniewski był pijany. Jego ministrowie dziwny stan prezydenta tłumaczyli „pourazowym zespołem przeciążeniowym goleni prawej”. Blokowali też w mediach informacje o zdarzeniu. Kwaśniewski dopiero po latach przyzna, że pił tam alkohol…”

 4. “…. Pierwsza afera związana z Kwaśniewskim wybuchła w 1995 r. podczas prezydenckiej kampanii wyborczej. Podawał, że ma wyższe wykształcenie i jest magistrem choć w rzeczywistości skreślono go z listy studentów i pracy nie obronił. Kandydata w matactwach wspierała żona, która zarzekała się, że dyplom męża „widziała na własne oczy”….”

 5. widze ze wysyp pissowskiej zarazy trwa – ale jakos mnie to nie dziwi. SLD masz moj glos i glosy mojej rodziny i znajomych

 6. Hyniek kiernoziok

  Głosujta barany na pis.Jak przejmą władze calkowicie,to bedzieta mieli w Polszy szkoły biblijne na wzor arabskich szkoł koranicznych!Zoboczta ile idzie na kler kasy,Rydzyk jest w pierwszej setce najbogatszych Polakow,w tvp info pis o t ym nie powiedzą!Nie daj Boze zeby do tego doszlo!KK to jest sekta nie ma nic wspolnego z wiarą!Tam sie liczy tylko KASA!

 7. Dobrze że odbywają się takie spotkania, bo dzięki nim możemy sobie uświadomić jak wiele jest tej tęczowej opcji, i jak bardzo są radykalni w swoich poglądach, to powinno Nas zmotywować i napędzić do działania,bo tylko nasze głosy są w stanie podziękować temu towarzystwu.
  Nas jest więcej, damy radę 😃

 8. spęd olino

  Chyba coś myknął z rana na odwagę,stary pijak,a jak pijak to i… .Starzy POrządni komuniści stawili się na zew oficerów prowadzących i siedzą w pierwszych rzędach wpatrzeni w swego guru.

 9. Zagłosuje na Czarka bo ma klasę porządny człowiek nieważne z jakiej partii otwarty na ludzi i zawsze miły uprzejmy i poprostu normalny

  • Wacek z gzinki

   Mosz racje,jo tyż bo pełowcy,pisiory i pseudoludowcy to klamcy,oszusci i zlodzieje!A laczy ich jedno: KORYTKO!Jak tacy pożundni i triskliwi o losy kraju,to niech służą ojczyznie za BOG ZAPLAĆ! Wtedy zobaczycie,ilu jest chetnych do sejmu!Przypuszczom ze beło by ZERO kandydatow!!!

 10. “…powiedział w czasie wspólnego z kandydatem spotkania z mieszkańcami miasta w restauracji Polonia…” Panie Redaktorze TB, polska trudna język?

 11. Dał radę coś powiedzieć? 😂 Czy już tego wirusa filipinskiego pozbył się?

 12. Moja cała rodzina na LSD a Pan Prezydent Kwaśniewski to GOŚĆ.

 13. A te dzieci za to, że ubrani są w czerwone koszulki to dostały po ‘piątce’ z wf? 😂😂😂🤣🤣🤣🤣🤣😂😂😂😂😂😂😂😂

  • Anty CzerwZaraz

   Ten to był najlepiej po setce 😀😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 14. SLD=WIOSNA jeżeli jesteście za tym aby pary homoseksualne adopotowały dzieci oddajcie głos na nich. Dziwią mnie tylko te Lewacy, że z kimś takim weszli w koalicję. Dwóch panów chce dzieci? To niech sobie zrobią

  • Obatel z Woli kałkowy.

   A ty jak chcesz zeby klechy gwalcili ci dzieci ,izeby finansowac kieckowych nierobow to glosuj na pis.Zobacz w jakich rezydencjach mieszkają kiecaki i jakimi furami jezdżą!Proboszcza ze sw.Ducha widziano w Lodzi w takich miejscach ze rece opadają!

 15. Anty PO PIS

  To jest Gość!Lewica ma głosy całej mojej rodziny!

  • Gość to jest Prezydent Duda. Do pięt mu nie dorastają, oprócz śp. Lecha.

  • Polacy Polaków mordowali. Zagadka. W której partii politycznej byli ci co służyli Ruskom i dopuszczali się zbrodni? M. in. morderstwo ks. J. Popiełuszki. Pamiętamy

 16. Bardzo miła atmosfera spotkania. Zaskoczyła duża ilość młodych

 17. Razem z całą rodziną zagłosuję tym razem na SLD!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.