Nie udało się wygrać drużynie KKS Bzura Łowicz w meczu 17. kolejki wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U16. W niedzielnym spotkaniu wyjazdowym podopieczni trenera Dragana Ristanovića przegrali z ŁKS II Szkoła Gortata Łódź 54:76.

Gra w osłabieniu, z mocniejszym przeciwnikiem i to na jego terenie, nie sparaliżowała zespołu Bzury. Łowiczanie walczyli ambitnie od początku meczu do jego ostatnich minut. Dzięki temu udało się zremisować pierwszą kwartę 13:13 i wygrać ostatnią 15:13. Niestety brakowało sił na całe spotkanie. Gospodarze wykorzystali swoje atuty i zarówno w drugiej, jak i w trzeciej kwarcie meczu skutecznie „odjechali” z punktami.

– Zagraliśmy tak naprawdę tylko jedną piątką. Pojechaliśmy w siedmiu, ale jeden z zawodników był chory, a drugi kontuzjowany. Ale chłopaki zagrali bardzo fajnie, ambitnie. Wynik, który osiągnęliśmy minus 20 punktów, jak na wyjazd na ŁKS to bardzo dobry wynik  – ocenił asystent trenera Ristanovića, Michał Sękalski.

Najwięcej punktów  w drużynie Bzury zdobył Gabriel Wojda 22 (2×3), ale cały zespół mocno pracował, aby straty były jak najmniejsze.

17, kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U16:
ŁKS II Szkoła Gortata Łódź – KKS Bzura Łowicz 76:54 (13:13, 28:11, 22:15, 13:15)
Bzura-2004: Gabriel Wojda 22 (2×3), Krystian Góralski 13 (1×3), Antoni Wróblewski 10, Ignacy Krawczyk 9 i Michał Warzywoda oraz Oliwier Kołaczyński i Mateusz Błasiak.
Najlepiej dla ŁKS II: Kacper Ambroziak 21, Szymon Biegański 17 (1×3) i Mikołaj Duda 12.

KKS Pro-Basket Kutno – ŁKS AZS UŁ Szkoła Gortata Łódź 73:84
AZS PWSZ Skierniewice – Sunbud PKK 99 Pabianice 51:83
Pauza: SKS Start Łódź.