Społeczność Szkoły Podstawowej w Kocierzewie Płd. z pomocą wielu ludzi dobrej woli przygotowała dzisiaj, 10 stycznia, trwającą niemal przez cały dzień akcję charytatywną, której celem jest zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację będącej w śpiączce Katarzyny Stańczyk z Lenartowa – mamy dwójki przedszkolaków w wieku 3 i 4 lat.

Już od wczesnych godzin porannych trwa w szkole kiermasz ciast i wyrobów rękodzielniczych, które przygotowali rodzice oraz sprzedaż cegiełek, uprawniających do udziału w losowaniu nagród ufundowanych przez sponsorów (np. bilety do kina, karnety do kosmetyczki i fryzjera, kupony do zrealizowania w kawiarni i wiele innych). Ciasta upiekły także mamy uczniów ze szkoły w sąsiedniej Kiernozi. – Trzeba pomóc! Musimy obudzić Kasię! – mówi nam przewodnicząca Rady Rodziców Justyna Durmaj.

Ponadto, przez cały dzień w szkole coś się dzieje. Za darmo zgodzili się poprowadzić zabawy taneczne dla uczniów: Marek Ufa – były uczeń tej szkoły oraz animatorka Natalia Gać-Olkowicz.

O godz. 14.30 rozpoczął się koncert szkolnego chóru, w którym mają wystąpić także nauczyciele. Ok. godz. 16.00 zagra Dziecięco-Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wicie. Po tym występie rozpocznie się planowana do godz. 18.00 dyskoteka bez ograniczeń wiekowych.

Całkowity dochód uzyskany podczas dzisiejszej imprezy zostanie przekazany fundacji „Światło” na leczenie i rehabilitację Katarzyny Stańczyk.

2 komentarze

  1. Chętnie oddałabym jej życie. Ona na pewno chce żyć, ja nie, szkoda, że nie można komuś podarować życia.

  2. ….miejmy nadzieję, że mama dwójki małych dzieci się wybudzi. Modlimy się i zdrowia życzymy.