VI edycja spotkań podróżniczych „Cały świat w jednej sakwie” odbędzie się w najbliższy weekend, 1-2 czerwca w Łowickim Ośrodku Kultury.

Impreza rozpocznie się w piątek, 1 czerwca o godz. 16 jednocześnie w obu salach kina Fenix oraz klubie HopKultura. Pierwszego dnia zaplanowano trzy prelekcje na temat rowerowych wojaży po Rosji i Mongolii, Ameryce Południowej i po Polsce.

Podczas przeglądu "Cały świat w jednej sakwie" Piotr Strzeżysz opowie o swoich przygodach w drodze z Ushuaia na Alaskę. Fot. archiwum prywatne
Podczas przeglądu “Cały świat w jednej sakwie” Piotr Strzeżysz opowie o swoich przygodach w drodze z Ushuaia na Alaskę. Fot. archiwum prywatne

W sobotę 2 czerwca impreza ruszy o godz. 11 warsztatami z opowiadania bajek i tkania na mini krosnach oraz – równolegle – prelekcji o życiu Romów.

Popołudniowe spotkania rozpoczną się o godz. 17. Najpierw odbędzie się prelekcja na temat wyprawy do Norwegii, potem będą retrospekcje z podróży do 20 krajów, rozpoczętej w Australii i wyprawy przez obie Ameryki.

Nazwiska prelegentów i dokładny program imprezy znajdziesz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Komentowanie nie jest możliwe.