Zespół Szkół Nr 1 im. Prof. R.A. Cebertowicza w Głownie, w strukturze którego znajduje się Technikum Mechaniczne, realizuje dofinansowany ze środków unijnych projekt „Dobry zawód – dobry start”.

Ostatnie zajęcia przed egzaminem. Doskonalenie umiejętności spawania w Kutnie pod okiem Henryka Staniszewskiego. Fot. Zespół Szkół Nr 1 w Głownie

Teraz trwa druga edycja, która rozpoczęła się we wrześniu 2017 r., a będzie realizowana do 31 grudnia 2018. W ramach projektu, dodatkowe zajęcia z logistyki, mechatroniki, różnych dziedzin informatyki oraz doradztwa zawodowego zaproponowano uczniom różnych klas. Ogółem wsparciem objętych jest 45 osób. Są w tej grupie uczniowie klas II, III i IV trzech typów techników: mechanicznego, logistycznego i informatycznego.

Przyszłym mechanikom, oprócz udziału w kursie spawania, zaproponowano kurs obrabiarek sterowanych numerycznie CNC, który również zakończy się egzaminem państwowym i wydaniem certyfikatu, honorowanego w Polsce oraz Niemczech.

– Myślę, że to był bardzo dobry pomysł, bo w tej chwili na rynku tacy specjaliści są mocno poszukiwani. Już w tej chwili zgłosiła się do nas zewnętrzna firma, która dowiedziała się o naszym projekcie i poinformowała, że bardzo chętnie zatrudni najlepszych absolwentów takiego kursu, dając im naprawdę dobre wynagrodzenie już w okresie próbnym – opowiada dyrektor ZS nr 1 Elżbieta Kołodziej.

Więcej o kształceniu zawodowym w tej szkole przeczytasz w najnowszym numerze Wieści z Głowna i Strykowa.

Komentowanie nie jest możliwe.