Funkcjonujące niezgodnie z prawem punkty z automatami zlikwidowano na terenie Łowicza i w gminie Łyszkowice.

Funkcjonujące niezgodnie z prawem punkty z automatami zlikwidowano na terenie Łowicza i powiatu łowickiego. fot. KAS
Funkcjonujące niezgodnie z prawem punkty z automatami zlikwidowano na terenie Łowicza i powiatu łowickiego. fot. KAS

Precyzyjnie zaplanowane akcje, poprzedzone wnikliwymi czynnościami analitycznymi, miały miejsce w godzinach wieczornych i nocnych w ciągu kilku ostatnich dni.

Funkcjonariusze sprawdzili wytypowane wcześniej lokale, pomimo prób uniknięcia kontroli, podjętych przez właścicieli salonów.

Na terenie Łowicza funkcjonariusze wyeliminowali z rynku trzy nielegalne salony hazardowe. Do dwóch z nich wpuszczano jedynie stałych, zaufanych klientów, a selekcję gości umożliwiał zamontowany na zewnątrz lokalu monitoring.

To jednak nie koniec utrudnień, jakie napotkali kontrolujący w tych punktach. Po wejściu do pomieszczeń funkcjonariusze zastali włączone automaty, na których akurat rozgrywano gry hazardowe. Po chwili jednak urządzenia zostały zdalnie wyłączone, a monitory zostały albo wygaszone, albo zamiast dotychczasowych symboli gier, pojawiła się na nich strona jednej z wyszukiwarek internetowych.

W trzecim, skontrolowanym na terenie Łowicza salonie gier hazardowych, automaty ukryto za kotarą. Łącznie, w trzech lokalach, funkcjonariusze KAS zabezpieczyli 15 maszyn, router, tablet i kartę Wi-Fi.

Czwarty skontrolowany punkt z nielegalnymi automatami hazardowymi, działał w gminie Łyszkowice. Lokal w dużym budynku przyciągnął uwagę funkcjonariuszy zewnętrznym oznaczeniem. Mimo, że dotyczyło ono legalnych gier, to jednak wejście do salonu znajdowało się w bocznej bramie wjazdowej, a wewnątrz widać było urządzenie, które do złudzenia przypominało automat hazardowy.

Maszyna miała charakterystyczną obudowę, monitor, panel sterujący z przyciskami oraz mechanizmy przyjmujące i wydające pieniądze. Podobnie jak i w łowickich lokalach, hazardowy charakter urządzenia potwierdził przeprowadzony na nim eksperyment procesowy.

Automat został zabezpieczony jako dowód we wszczętej przez KAS sprawie o przestępstwo skarbowe.

[AKTUALIZACJA]
Za posiadanie nielegalnych maszyn hazardowych grozi surowa kara pieniężna, tj. 100 tys. zł od jednego urządzenia. Płaci ją nie tylko osoba wstawiająca automat, ale także właściciel lokalu, w którym stoi maszyna.
Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji czy zezwolenia, grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

6 komentarzy

  1. Jasko Pawlok,tys pywno chlop stary daty i lypszego sortu dlatego tak godosz,ksiadz ktory oskubol kosciol Sw.Ducha tyz przegrol na automatach pinindze parafian i co?Dostol od biskupa rozgrzeszynie!!!Swoj chlopina!

  2. Były, są i będą. Tyle wam powiem. Frajerów, którzy chcą zostawić pieniądze w automacie nigdy nie zabraknie. Somsiad po pół tysia co tydzień zostawia. Haruje chłop przy szambach żeby zagrać. Już mu nikt pieniędzy nie pożycza

  3. Jaśko Pawlak

    Brawo rząd! Tak się postępuje z mafią, dlatego platfusy się boją i biegają z białymi różami

  4. Pewnie zdunska krakowska i sybirakow? Majatki majatkami ale teraz sie nie wygra nic.

  5. A tyn na zduńskiej tyż zamkneły? No i gdzie teraz będą łowicoki przepuszczać majatek?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.