Zamieszanie z dyrektorem Maciejem Wójcikiem to nie jedyna budząca kontrowersje sprawa związana z Centrum Kultury Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej. Jednostka przegrała w sądzie pracy z byłą pracownik Katarzyną Słomą i choć wyrok uprawomocnił się 5 grudnia, do tej pory CKTiPZŁ nie wypłaciło jej większości zaległych pieniędzy.

Katarzyna Słoma wypowiedzenie z pracy otrzymała 20 stycznia ub. roku od dyrektora Wójcika. Powodem miały być względy ekonomiczne oraz zmiany organizacyjne w centrum, ale już po tym zatrudniono tam 3 nowe osoby. Choć takie samo stanowisko jak Katarzyna Słoma – specjalista ds. promocji i turystyki – zajmowały wówczas trzy osoby, zwolniono tylko ją, chociaż miała największe w tej pracy doświadczenie i mocne CV (kilka kierunków studiów, organizacja ogólnopolskich konferencji).

Katarzyna Słoma zaskarżyła CKTiPZŁ do Sądu Pracy w Skierniewicach. Pierwszy wyrok przyznający jej rację zapadł już w lipcu, natomiast złożona we wrześniu apelacja drugiej strony sporu została odrzucona 5 grudnia. Pracodawca powinien był wtedy wypłacić byłej pracownicy przeszło 10.000 zł i odsetki, do tej pory oddał jedynie nieco ponad 3100 zł.

Przypomnijmy, że wcześniej, w latach 2014 – 2016 Katarzyna Słoma była dyrektorem Centrum, sama złożyła rezygnację ze stanowiska kierowniczego, ale chciała w instytucji pozostać.

4 komentarze

  1. Z tego co wiem to nowa PO pierwsze co zrobiła to przelała Pani Kasi pieniądze zaraz po odzyskaniu dostępu do konta które skutecznie zablokował były dyrektor. tak bardzo pokrzywdzony przez los HAHA, ale o tym nie ma co pisać bo to nie sensacja

  2. Dobrze wiecie że Pani Kasia dostała wypowiedzenie bo tak zdecydował starosta po to przyjął Wójcika aby jego rękami pozbyć się niewygodnych ludzi, przyjąć rodzinę i kolesi , którzy będą robić co on będzie chciał . a jak wojcik się postawił to sam wyleciał. Nie chciał tuszować jego libacji i wydawanych pieniędzy . Sam widziałem jak balował na żniwach i biesiadzie , mało ze sceny nie spadł. Maurzyce karczma to dla jego powołana na imprezki z dala od miasta. Teraz będzie się działo w roku wyborczym.

  3. a jak dyrektor nie chodzi do pracy to nagle wszyscy go bronią….

  4. przecież Pani Kasi należą się odsetki od nie wypłaconego w terminie odszkodowania a osoba odpowiedzialna za opóźnienie ponosi odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.