W listopadzie w Zamościu doszło do wstrząsającej sytuacji: Sąd Okręgowy uznał, że ważniejsze jest dobre samopoczucie osób publicznych i miejskiej spółki, niż prawo mieszkańców do informacji. Nałożył na Tygodnik Zamojski 11-miesięczny zakaz publikacji na temat działalności Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w tym mieście. Nakazał także usunięcie dotychczas opublikowanych tekstów ze strony internetowej.

To nic innego jak zakazana w konstytucji cenzura prewencyjna. Jeśli będziemy się godzić na taka metodę, jeśli nie zaprotestujemy, obudzimy się w rzeczywistości, w której takie zakazy są normą. Nie wchodząc w meritum sporu między spółką a gazetą, protestujemy przeciw ograniczaniu prawa mieszkańców do informacji PRZED rozstrzygnięciem sądowym.

Takie sądowe zabezpieczenia to śmierć mediów. A bez mediów nie ma demokracji.

Sądowy zakaz dotyczy tylko Tygodnika Zamojskiego. Dlatego 29 lokalnych wydawców, w geście solidarności, publikuje na kilkudziesięciu portalach zakazane teksty. Ukazują się tego samego dnia.

Cenzura nie przejdzie!

Patryk, Ślęzak: Gazeta Lokalna Kutna i Regionu, Kutno.net.pl; Mariusz Ansion: Kurier Słupecki, slupca.pl; Daniel Długosz: Nowa Gazeta Trzebnicka, nowagazeta.pl; Wojciech Waligórski: Nowy Łowiczanin, lowiczanin.info; Jacek S. Wasilewski: Kurier Podlaski-Głos Siemiatycz, kurierpodlaski.pl; Jarosław Babicki: Tygodnik Starachowicki, starachowicki.eu

Janusz Urbaniak: Rzecz Krotoszyńska, rzeczkrotoszynska.pl; Mariusz Leszczyński: Aktualności Lokalne, zlotowskie.pl; Dominik Księski: Pałuki, Pałuki i Ziemia Mogileńska, palukitv.pl, palukimogilno.pl; Bogdan Rojkowicz: Korso, korso.pl; Robert Majchrzak: Tygodnik Kętrzyński, tygodnikketrzynski.pl; Grzegorz Łabaj: Nowa Gazeta Lokalna, lokalna24.pl; Wojciech Naja: Reporter Gazeta, reportergazeta.pl; Marta Ringart: Kurier Gmin, kuriergmin.pl; Maciej J. Kowalski: Nowy Wyszkowiak, nowywyszkowiak.pl

Kamil Miller: Gazeta Gryfińska, egryfino.pl; Franciszek Matysik, Co tydzień Jaworzno, jaw.pl; Ryszard Pajura, Obserwator Lokalny, debica24.eu; Alicja Molenda: Przełom, przelom.pl; Mateusz Orzechowski: Wspólnota, 24wspolnota.pl; Paweł Okulowski: Nowiny Raciborskie, Nowiny Wodzislawskie, nowiny.pl; Maciej Grzmiel: Czas Chojnic, tygodnik Tucholski, czas.tygodnik.pl, tygodnik.pl; Jakub Dźwilewski, Dobra Gazeta, dobragazeta.com.pl, kedzierzynkozle.tv; Michał Gawryołek, Twój Głos Ryki, Twój Głos Garwolin, twojglos.pl, twojglos-garwolin.pl; Piotr Piotrowicz: Gazeta Jarocińska, Życie Pleszewa, Gazeta Krotoszyńska, Życie Gostynia, Życie Rawicza, jarocinska.pl, zpleszewa.pl, krotoszynska.pl, gostynska.pl, rawicz24.pl; Radosław Bartkowiak, Gazeta Słupecka, gazetaslupcka.pl; Paweł Kozera: Mazowieckie To i Owo, Tygodnik Nowodworski, Tygodnik Pułtuski, toiowo.eu, pultuszczak.pl, nowodworski.info, jarmark24.pl; Andrzej Andrysiak: Gazeta Radomszczańska, radomszczanska.pl, Michał Szrajber: Strzelec Opolski, strzelecopolski.pl

Paweł Golak: Gazeta Noworudzka, Gazeta Kłodzka, Gazeta Ząbkowicka, Gazeta Świebodzic, Euroregio Glacensis, nowaruda24.pl, klodzko24.eu  

Cesław Czyżewski Wydawnictwo Pomorskie:  Gazeta Tczewska / Tczewska.pl; Gazeta Kociewska / Kociewiak.pl; Gazeta Malborska / Malbork1.pl; Kurier Kwidzyński / Kwidzyn1.pl; Dziennik Pomorza / PortalPomorza.pl

 

Centralne Biuro Antykorupcyjne w PGK

Zerwać umowę. Natychmiast!

Dlaczego Wnuk boi się odwołać prezesa PGK?

Grupa przestępcza

2.000.000 zł – tyle miasto miało przepłacić, realizując umowę zawartą przez prezesa zamojskiego PGK Jarosława Maluhę

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.