W ostatnich tygodniach, co sobotę, na targowisku miejskim można spotkać kandydatów na burmistrza Łowicza oraz kandydatów na radnych, zarówno do miasta, jak i powiatu. Kandydaci rozdają ulotki, ale także rozmawiają z mieszkańcami.

fot. TB

Dziś w sobotę, 6 października, na targu można spotkać np. obecnego burmistrza Krzysztofa Kalińskiego, który częstuje jabłkami i członków jego komitetu wyborczego, którzy z kolei częstują ciepłym czerwonym barszczem.

Jest też kandydat Komitetu Prawa i Sprawiedliwości Jakub Wolski, a także kilku kandydatów na radnych PiS.

Dziś, w czasie krótkiego pobytu, nie widzieliśmy, ale w poprzednie soboty na targu byli też obecni pozostali kandydaci na burmistrza: Mariusz Siewiera i Michał Sobczak.

– Chodzą namawiają, obiecują, ciekawe co będzie po wyborach, kto z nich będzie interesował się naszym losem, tak intensywnie jak teraz – powiedział nam jeden z handlujących.

 

52 komentarze

 1. Król Lew wylazł z posłania a za nim cała ratuszowa świta, koszyk jabłek, cukierki, barszczyki, jeszcze “poncusków “nie było, może będą w tę sobotę. Podskarbi musi się natrudzić, żeby te wszystkie frykasy jakoś ukryć w księgach. Też trzeba sypnąć talarami, aby nagrodzić godnie uwijających się wokół króla dworzan, temu da się posadę w ratuszu, żonie, córce w szkole lub przedszkolu, jakiś udział w płatnej komisji, zawsze coś się wymyśli. Na razie miech jest jeszcze pełny, więc błaznowie do dzieła, nie zapominać o stosownym stroju, capecki z oślimi uszami, efekt będzie lepszy.

 2. „Księżackie Jadło” przyciągnęło tłumy. Co sądzicie o tegorocznej edycji Festiwalu Dobrej Żywności?
  – widok wszechobecnych śmieci popsuł mi zabawę (49%, 376 głosów)
  Który z obecnych urzędników ratusza odpowiada za ten bałagan ?

 3. radny iksiński

  Kocham Łowicz, kocham folklor, kocham biesiady oficjalne i nieoficjalne, a DIETA się przydaje aby jeszcze bardziej kochać Łowicz. Dzięki DIECIE nie muszę być na diecie. Jem smaczne potrawy i stać mnie na więcej. No może troszkę tyję ale jak panisko żyję. Niech tak pozostanie, niech wygra obecna władza na następną kadencję – będę szczęśliwszy. Szanujcie swoich radnych. Ps. w przyszły piątek na targowisku pozwolę wam zrobić sobie zdjęcie ze mną.

 4. radny iksiński

  Nie przekonacie mnie kobiety
  abym zrzekł się mojej diety.
  Tam gdzie ma władza się szerzy
  pieniądz mi się należy.
  Liczę na wszystkich głosy
  abym nie chodził bosy.

 5. radny iksiński

  to oczywiste oraz niestety
  że motywują wysokie diety
  a nóż się uda
  a potem wóda

  Dlatego chce zostać radnym. Biegam po mieście po zmroku i wieszam swe plakaty i wpatruję się w swe oblicze i oczami wyobraźni widzę jak wpada mi co miesiąc przyjemna sumka na konto. Mam nadzieję, że i tym razem zrobię dobre wrażenie swoimi frazesami, które wszyscy łykają. Wystarczy że powiem coś miłego dla ucha, pouśmiecham się, pokażę jaki jestem przyjazny i się uda. No bo przecież kto normalny zrezygnuje z dodatkowych pieniążków i z bycia grubą rybą w małym łowickim stawie.

 6. Dlaczego nic nie słychać od debacie czy łowickie media wpisują się w ten zamknięty krąg? dajcie szanse przepytać przed 21 października te “Gadające głowy”

  • radny iksiński

   oj Mała, o co chcesz pytać ? o te diety ? przecież nie zrezygnujemy z nich. Nie wiesz że rządzi pieniądz i układziki ? Jako radny iksiński uprzejmie donoszę, że oddawania diety nie znoszę. Dlatego daj spokój. Do debaty nie dojdzie aby nikt nie wymusił zmian w dietach. Startuj w wyborach przyszłych to może Ci się uda i będziesz miała darmowy pieniądz. Szanuj swoich radnych.

 7. Siewiera , Wójcik, Cipiński, Olko, Wielemborek, ale i Wolski i cała reszta w żadnym ze swoich wystąpień nie odnosi się do diety radnych- partie różne- ale koryto wspólne – wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie (wyrok z 27 stycznia 2004 r., sygn. akt II SA/Kr 2603/03), że „diety radnego nie należy utożsamiać z wynagrodzeniem pracowniczym, lecz zwrotem (części) wydatków ponoszonych przez radnych w związku z wykonywaniem mandatu radnego”. więc poproście wyborcy tych Radnych by odpowiedzieli czemu biorą diety tak wysokie – minimum 1600 zł

  • radny iksiński

   Mała, gdybyś była tak sprytna jak ja wtedy i Ty miałabyś swoje 1600 zl. Wiesz jak to fajnie mieć taki dodatek ? Niektórzy nie mają takiej renty. Ja przyjmę każdą sumkę, która jest do zgarnięcia. Biję się w pierś bo faktycznie nie znam się często na tym o czym z przekonaniem mówię, zazwyczaj powtarzam po innych ale nie o to chodzi ale o mój dobrobyt i inne korzyści. A moje przekonania ? Raz z tego ugrupowania, a innym razem z innego byle do przodu. Lubię być jak chorągiewka polityczna, jest przygoda.

  • Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że dieta to również rekompensata utraconych zarobków. Jeżeli radny pracujący na etacie zwalnia się, by uczestniczyć w sesji rady lub komisji, to pracodawca za czas nieobecności w pracy nie powinien wypłacać wynagrodzenia (opłaca jedynie ubezpieczenia). W tej sytuacji, należałoby zapytać np. Panów dyrektorów Kuczyńskiego i Malangiewicza czy rejestrują te godziny nieobecności i obniżają wynagrodzenia radnym Olko i Cipińskiego. To samo pytanie należy zdać Panu burmistrzowi, czy robi to samo w przypadku radnych powiatowych Kuczyńskiego i Michalaka.

 8. “Chcesz spotkać kandydata idź na targ”
  Kiedyś na targ przychodził Pan aby kupić niewolnika.
  Dziś aby kupić sobie jego głos za poczęstunek barszczem.

  • radny iksiński

   A co w tym złego że zależy mi na głosach jak największej liczby ludzi ? Metody pozyskiwania głosów obojętnie jakie byle się sprawdziły. Dla diety naprawdę warto zrobić kilka razy mały szoł z rozdawaniem czegokolwiek. A potem kadencja i dietka i oto chodzi ! Obiecywać mogę co chcę, a wierzyć w to wszystko też może kto chce. Nikogo nie zmuszam ale pościemniać jako polityk mam prawo. Trzeba z czegoś żyć.

 9. tak się łasi polityk (kot) do wyborcy (kury)
  https://www.youtube.com/watch?v=Z6GGe-XkpOU

 10. PiS okłamuje Was

  kto nie widzi tej ustawki na targowciy sam będzie później ustawiany…
  Oficjalne PIS Oszukał Polaków Sprowadza do Polski Tysiące..
  https://www.youtube.com/watch?v=de2c6C5_1Oo

 11. targ to nie kurnik

  rzucanie kurom ziarna “dziobią co mają dziobać”
  ale kury sie zorientowały i zwiały – jak większość wyborców
  https://www.youtube.com/watch?v=ba4b4LM6tas

 12. Tabletki musujące nowość w nęceniu ryb
  https://www.youtube.com/watch?v=6NEYBwYjKiQ

  na targowisku odbyło się nęcenie ryb – wyborców.
  A się nanęcili, a się namusowali, a się nałowili 🙂

 13. Doradca królowej Francji Katarzyny Medycejskiej – Michel de Nostredame, napisał tak:
  “gdy na żelazym trakcie w chylącym się ku upadkowi grodzie
  lud wyciągnie dłoń po czarną rozdawaną wodzię,
  ustąpi z tronu historii jej zasiedziały miłośnik,
  i nie dojdzie już do berła żaden młody złośnik,
  lecz ku zdumieniu niemrawych
  powróci zwycięsko znany człowiek prawy,
  ten który był odszedł i znów nastał
  ma wynieść słynny gród ponad inne miasta.”

  Czarna wodzia – kawa na peronie,
  Historyk ustąpi z tronu.
  Młodym się nie uda.
  Nastapi powrót byłego burmistrza 🙂

 14. nie martwcie się bo nikt z nich nie wygra; wygra najlepszy – Paweł Kolas

  • Najlepszy to on jest, ale w pisaniu traktatów o tym, że jest najlepszy.

   • Najlepszy nic nie musi pisać o tym jaki jest i nie pisze – za to chwalą go inni.

   • radny iksiński

    To JA radny iksiński jestem najlepszy. Dajcie swój głos na mnie a będę szczęśliwszy. Proszę !!! Pamiętajcie też aby głosować na obecną władzę aby był po staremu. Ewentualnie na PiS. Bezpartyjni nie mogą wygrać bo popsują nasze układy. Radny iksiński jest jak czarny koń i jego ugrupowanie – to my wygramy wyścig po diety 🙂 🙂 🙂

 15. Iskierka ...nadzieji

  Z wyborów na wybory jakość radnych coraz gorsza , szkoda ze ludzie ktorzy pchają sie do rządzenia miastem to większości osoby ktore w życiu niewiele zrobiły nawet będąc juz radnymi w poprzednich kadencjach . Głosujmy na mądrych i na tych ktorzy obiecają wam na piśmie drodzy lowiczanie ze przekażą dietę przez cała kadencje na cele społeczne ! Będziecie wtedy widzieć czystość tych społecznych postaw !!!

 16. Bratkowiczanin

  „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”. Według “Faktu”, Marek Matuszewski, poseł PiS ze Zgierza, ustawił całą swoją rodzinę. Na państwowe posady i miejsca na listach PiS mogą liczyć: córka, syn, chrześniak, cioteczna siostra żony, jej mąż, syn i jego żona, dyrektor biura posła i jego brat oraz ich krewniacy.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23992834,uklad-w-zgierzu-fakt-posel-pis-marek-matuszewski-stworzyl.html

 17. Dlaczego w żadnym programie z tych co startują do wyborów.. nie ma obietnicy — by dieta była na jak przepis stanowi ekwiwalentem za poniesione straty – a nie wypłatą 1600 za 3 posiedzenia w miesiącu- jaki dziwny sojusz Bierze tę kase Wójcik , bierze Siewiera i Olko z OSIR i Cipiński z ŁOK, bierze emerytka Wielemborek i jeszcze doi kasez ŁSM

 18. Komentarz do zdjęcia jak wyżej: “Siema ! Z bazaru wracam !”

 19. darmowy to jest ser w pułapce na myszy – tak mówi powiedzonko; chłopaki karmili takim “serem”

 20. A kto mu Broni w Kaufie kupować? Gdzie inni kupują? Nie badź śmieszny!

 21. Kalin to do kauflandu chodzi rzeczy kupować sam widziałem kilkukrotnie a teraz patriota lokalny z gruszkami to jest chore ludzie nie dajcie się na to nabrac.

 22. Barszczyk …
  Czyżby miał kaca???
  Mojego głosu nie ma.

 23. Akcja z barszczykiem super! Gratulacje!

 24. to jak nęcenie ryb w stawie aby zaczęły brać … a po wyborach ryby z otwartymi pyszczkami, takie zdziwone karpiki no bo nie tak miało być. Głosuję na takiego kandydata który nie robi z siebie i innych przedstawienia, a taki jest tylko jeden.

 25. tak sie właśnie oswaja innych – dać pojeść, dać popić, pokazać zęby w uśmiechu po to tylko aby później jeść i pić na koszt naiwnych, którzy są kupieni czymkolwiek do żarcia… haha naiwniacy którzy dają się uwieść takim metodom… naiwniacy !!!

 26. Dlaczego w Łowiczu brakuje mieszkań i pracy?

 27. Całą kadencję ich nie widać a raptem prze wyborami się pokazują. Kawa, barszcz, jabłka…….. ciemnotę można kupić wszystkim.

 28. W końcu nie wiem czy łączy nas łowicz to to samo co łączy nas łowicz i powiat łowicki ?

 29. Byle tylko do koryta się dostać

 30. Byli my na rynku dzisiej i myśleli my że wolski tyn od pis bedzie dawoł kawe ale zobaczyli my fige z makim,Ale za to napilimy sie dobrego barszczyku od wunsatego burmistsza i pojedlimy dobrych jabłek.Dlatego pan kaliński ma nasze głosy i te fajne laski co z nim były też.A panu wolskimu-dzinkujemy.

 31. Pajace !!

 32. Wierszyk godny Szymborskiej z czasów gdy sławiła Stalina:) ale fakt że spór głupi

 33. Wolski jesteś żenujący. Nie podoba się wierszyk? Gdzie byłeś przez 4 lata kadencji?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.