Punktualnie o godzinie 15 mieszkańcy Zatorza zaczęli dzisiaj, 3 października, blokować ulice Warszawską i Bolimowską, jednak TIR-ów, które chciały tędy przejechać było jak na lekarstwo. O protestach kierowcy byli ostrzegani w mediach i przez patrole policji, które rozlokowały się już od zjazdu z autostrady, w okolicach Nieborowa. Mieszkańcy pytają: – Czy nie może tak być zawsze?

Blokady zostały zorganizowane w dwóch miejscach: na ul. Warszawskiej – na pierwszym pasie dla pieszych, licząc od strony skrzyżowania z ulicą Poznańską oraz na ul. Bolimowskiej – na ostatnim pasie dla pieszych, wyjeżdżając z Łowicza (jeszcze przed skrzyżowaniem z ulicą Filtrową i stacją benzynową).

W każdym z tych miejsc jest około 30 osób, które w żółtych i pomarańczowych kamizelkach chodzą po pasach, uniemożliwiając przejazd w kierunku miasta. Protesty zabezpieczają patrole policji. Na miejscu blokad jest burmistrz Krzysztof Kaliński, który zapewnił, że prywatnie, jako mieszkaniec ul. Cichej wspiera protest mieszkańców.

Akcję protestacyjną wsparli także niektórzy radni miejscy, m.in. Jakub Wolski, Jacek Wiśniewiski, Krzysztof Igielski, Zofia Kroc, Robert Wójcik i inni. Przybyli też na nią kandydaci na posłów Cezary Olejniczak i Paweł Bejda. Łowickie.pl przygotowało dla protestujących poczęstunek kawą oraz pączkami.

Na razie protest przebiega bez poważniejszych incydentów. Niektórzy kierowcy próbują negocjować z protestującymi, aby mogli przejechać – czasami im się to udaje. Korkuje się natomiast ul. Klickiego w stronę Zielkowic, ponieważ niektórzy kierowcy zdecydowali się tędy pojechać.

Protest ma potrwać dzisiaj do godziny 18. Jutro powtórka.

37 komentarzy

 1. brawo!!! oby Wam się dało, ale – sami też czasem przesiadajcie się na rower lub komunikację a jadąc do Warszawy – na pociąg… bo łatwo mówić “koło mnie jeżdzą” ale trudniej samemu zrezygnować z wygody. Serdecznie zapraszam do Warszawy – ale pociagiem, a nie prywatnym samochodem

 2. Panie pośle,Od 2002 do 2006 był Pan zastępcą burmistrza Łowicza, wtedy kiedy przebudowywano drogi i niszczono most warszawski, żeby mogły tamtędy jeździć tiry.
  teraz pytanie: Jaki sens ma teraz protestowanie przez Pana razem z mieszkańcami w sprawie dużego natężenia ruchu?
  Mógł by Pan to wytłumaczyć

 3. Cale miasto powinno byc aktywne, albo chociaz wspierać protestujących to duzo nie kosztuje, a że Lowicz taki zawistny, to nie ma sie co dziwic, ze hejtuja jak leci 😉

 4. Wydaje mi się że za póżno jest już na ten protest,popieram mieszkańców bo taki duży ruch jest uciążliwy dla nich ale w sytuacji gdy zostały zaangażowane duże środki w budowę ronda nierealne jest aby ktoś zechciał coś zmienić w tej kwestii,protest powinien być wiele lat wcześniej aby zrobić południowo-wschodnia obwodnicę Łowicza

 5. Proszę zająć sie tematem blokady.
  Na spotkaniu zostana ustalone kolejne terminy blokad. Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych.

 6. Zapraszam wszystkich , dzis na blokade od h 15!!!!!

 7. Popieram protest!,!

  Uda sie nam!!!

  Badzcie cierplili

 8. Protest mieszkańców, którzy blokują drogę ze względu na uciążliwość (hałas, spaliny,..) jest normalnym przykładem na funkcjonowanie społeczeństwa obywatelskiego, stosowanym w całym wolnym świecie. Ludzie sami organizują się aby poprawić jakość życia we własnym otoczeniu ( bo władza lokalna im tego nie potrafi zapewnić ). Jest to normalne sytuacja spotykana w wielu krajach wolnego świata i jest to inicjatywa godna poparcia. Większość powyższych komentarzy ( Grazyna z Bolimowskiej, Janusz z Bolimowskiej, Sebastian, Tony Zdobywca ….) krytykujących protest( w niewybrednych słowach ) jest pisana przez ludzi nie mających zielonego pojęcia o regułach życia w wolnym społeczeństwie. Ich sposób pojmowania życia w wolnym kraju jest kończy się na “Ludzie weźcie się do roboty a nie łazicie jak zombi po pasach”. Komuna spowodowała straszne spustoszenie w ludzkich głowach i to nawet u tych, którzy urodzili się już po 1989 roku. Dla nich każda inicjatywa będzie głupia, dla nich ludzie protestujący powinni być spałowani itd. Tak po ludzku żal tych ludzi, można tylko czekać na zmianę pokoleń.

 9. Wielka blokada a pomyślał ktoś o bezpieczeństwie innych! Na ul. Nadbzurzanskuej radiowóz zablokował wjazd w ul. Warszawska w stronę stacji PKP, więc auta wyjezdzaly pasem pod prąd w stronę PkP a Z ul. Warszawskiej jadacy w w strone ul Nadbzurzanskuej nie można było skręcić bo na pasie były auta jadące pod prąd! Nic w tym dziwnego gdyby nie to że obok była Pani policjantka i niereagowala na takie zachowanie kierowców!

 10. Grazyna z Bolimowskiej

  Drodzy kierowcy bardzo was proszę nie denerwujcie się i nie dociskajcie pedału gazu widząc tą STONKĘ na drodze.

 11. Tony Zdobywca

  Ludzie weźcie się do roboty a nie łazicie jak zombi po pasach, to i tak nic nie da. Tak was kołują łowiccy wielcy politycy a wy łazicie jak cielęta. Naobiecują a potem i tak nic z tego a wy na ich partie będziecie głosować. Potem się oni będą śmiać z was

  • Zenon z Bolimowskiej

   To tylko 60 osób + radni którzy walczą o głosi dla partii + Wolski z ciotkami i wójami itp+ nieudacznik Bejda + Jan WĄS ; to tak jakby NIKT NIE PRZYSZEDŁ.

   • Akurat Wolski to tam mieszka więc sprawdź informacje zanim napiszesz głupoty. No chyba że jesteś zwykłym hejterskim trollem… A na takich nie warto nawet splunąć. O ile mi wiadomo to jeszcze wolny kraj i każdy ma prawo prostestowac. Szczególnie jeśli jest w tym przypadku mieszkańcem danego osiedla.
    No ale Ty wolisz oczywiście przekręcać fakty i ściemniać na potrzeby polityczne.
    Jesteś tak żałosny że aż możnaby nad Twoją miernotą zapłakać. Tylko szkoda łez.

 12. Zmienię temat na chwilkę…
  Czy zna ktoś tą piękną dziewczynę z ostatniego zdjęcia na którym spaceruje po przejściu dla pieszych na ul. Bolimowskiej, ubrana w beżowy płaszczyk z pączkiem w ręku?
  Chętnie umówilbym się z nią na randkę. Ma ktoś jej nr tel.?

  • Janusz z Bolimowskiej

   Ona taka piękna jak ja przystojny

   • Janusz, jak jestes taki mądry to pokaż swoje zdjęcie to się wszyscy pośmiejemy. Ja akurat kojarzę tą dziewczynę z widzenia, mi również się ona podoba i w pełni popieram opinię Romeo. Uważam, że jest bardzo atrakcyjna. No a Ty pajacu ukrywający się pod pseudonimem JANUSZA zapewnie jesteś tak złośliwy wobec niej, bo nigdy w twoim marnym życiu żadna atrakcyjna dziewczyna nie zwróciła na ciebie uwagi. Wiec pozostała ci tylko renia

 13. To nie chodzi o projekt jelopy tylko o budowe obwodnicy szybsze w powietrzu nowego odcinka bolimowskiej nikt by nie zrobil bo to jedyne miejsce. Tacy ludzie maja prawo glosu?

  • Zenon z Bolimowskiej

   Tacy ludzie siedzą przed telewizorami i oglądają TVP, a potem myślą, że im wszystko wolno. Za tej wspaniałej komuny która odeszła to by im tu pokazali białe pałki i szybko byłby porządek.

 14. Popieram Was. Oby udało się Wam wywalczyć zakaz wjazdu tirów. Ps nie przejmujcie się tymi złośliwymi komentarzami i dalej walczcie o swoje. Powodzenia

 15. a ja im sie wcale nie dziwię, walczą o swoje takimi środkami jakie mają…
  pisałem kiedyś że głupota idzie ze wschodu na zachód, nikt nie wyciągnął żadnych wniosków z Sochaczewa oddalonego o 20km, Czy zabrakło po prostu zdrowego rozsądku, empatii…?
  W mojej opinii finalnie żadne z nich, po prostu poszły konkretne decyzje z pełną świadomością i pominięciem wszelkich wątpliwości!

 16. Janusz z Bolimowskiej

  A jak wam dziady zabraknie kiełbasy w biedronce to dalej będziecie strajkowac?

  • Ukraińskie ciężarówki nie wożą kiełbasy do Biedronek czy innych sklepów w Łowiczu, chodzi o tranzyt skracający sobie drogę przez Łowicz zamiast jechać spokojnie A2, nie dotarło jeszcze do pustego łba. P…isz aby zaistnieć, podnieca cię to chyba…

 17. Sama młodzież

 18. Szkoda mi tych ludzi. Ktoś im opowiedział bajki i teraz chodzą po ulicach. Powinniście strajkować pod domem tego który podpisał się pod tymi remontami. Teraz gdy już prawie kończą drogę, możecie zapomnieć o obwodnicy. Za późno się obudziliscie ! W Łowiczaninie było pokazane zdjęcie jak ma to wszystko wyglądać. To teraz się obudziliscie. Brak słów. Ktoś Wami manipuluje i łapie Wasze głosy.

 19. ofiara mafii łowickiej

  Ci, którzy nie rozumieją sensu zorganizowania blokady ulic -uciążliwe są to fakt – proszę na pewien okres zamienić się miejscem zamieszkania z protestującymi.
  Ja życzę protestującym dużo wytrwałości i cierpliwości.

 20. Jako mieszkaniec ulicy Klickiego (która właśnie jest zakorkowana) protestuję przeciwko protestowaniu :0

 21. Antyproboszcz ścierwo

  Jest Bejda, Wójcik, Kaliński, a gdzie jest proboszcz? Tu niema tej mendy?

 22. Łowickie pl, Terenowicz ( łowicki biznesmen) i Wójcik rozdający pączki oraz Kuba Wolski. Otóż na Państwa oczach tworzy się koalicja. Te osoby zrobią wsystko, by przejąć władzę. Biznesmen Wolski. Oni wycyckają was wszystkich.

  • Olo (recepta na całe zło)

   Akurat Ci wymienieni byli na różnych przejściach. Ale był też Krzysio z wonzem (to z jego winy kilkanaście lat temu miasto odeszło od obwodnicy) i Zosia W oraz Krzysio O a i Wiesia G jedna wielka rodzina. Krzyś śpij zamiast bzdury pisać.

  • Jack akurat tak się składa że Wolski to tam mieszka. Więc nie dorabiają sobie teorii spiskowych bo to zakrawa na chorobę psychiczną. W domu wszyscy zdrowi detektywie Rutkowski?

 23. A Bejda na h .., tam wszędzie się pcha ten nieudacznik

 24. Antyproboszcz ścierwo

  Gdzie jest policja? To przecież bezprawie.
  Pały w ruch, armaty z wodą, mandaty.
  Uwaga! Bejda wam załatwi (sic).

 25. Teraz protestujecie? Trzeba było protestować podczas projektowania, a nie gdy już budują…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.