11 grudnia na placu koło fontanny zostanie zorganizowany kiermasz świąteczny i nastąpi rozświetlenie choinki. Przewidziano atrakcje dla dzieci, zaś od godz. 15.będą śpiewać zawodowi aktorzy oraz żychlińscy laureaci konkursu piosenki zimowej i piosenki o Mikołaju, który odbędzie się wcześniej, 8 grudnia.

Świąteczny kiermasz, organizowany od 3 lat, cieszy się dużym zainteresowaniem żychlinian oraz lokalnych twórców, którzy sprzedają swoje rękodzieła o tematyce świątecznej. W tym roku zapowiada się jeszcze bardziej okazale i świątecznie. Kiermasz rozpoczyna się o godz. 9.30 i potrwa do godz. 18.

Przez cały czas trwania kiermaszu będzie zorganizowany namiot, w którym dzieci będą mogły malować pod okiem instruktorów. Będzie też świąteczne dekorowanie pierników.

Od godziny 15. na scenie pod choinką rozpocznie się koncert piosenek o Mikołaju i zimie w wykonaniu aktorów z Agencji Artystycznej. Występy profesjonalistów będą przeplatane występami laureatów żychlińskiego konkursu piosenki.

Przez cały czas wśród kramów będzie wędrować Mikołaj z białą brodą i workiem cukierków. Będzie też można sobie robić zdjęcie z Mikołajem. Zwieńczeniem koncertu będzie uroczyste rozświetlenie choinki, które nastąpi ok. godz. 17.30.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.