Tłumy łowiczan bawiły się na miejskiej zabawie mikołajkowej na Nowym Rynku. Dzieci odebrały z rąk kilku św. Mikołajów w sumie ponad 3,5 tysiąca paczek. 

Zabawę zorganizował Urząd Miejski w Łowiczu wraz z Łowickim Ośrodkiem Kultury we współpracy z partnerami (m.in. Przedszkolem nr 3,  Państwową Strażą Pożarną i Policją) oraz hojnymi sponsorami nagród specjalnych.

Rozdawanie paczek dzieciom, a także częstowanie rodziców gorącą herbatą rozpoczęło się o godz. 15.30.

Gdy zapadł zmrok, ze sceny uroczyście powitał uczestników Choinki burmistrz Krzysztof Kaliński ze swoimi mikołajowymi pomocnikami. Po emocjonującym odliczaniu zapalono światełka na choince ustawionej na Nowym Rynku i otwarto odkryte lodowisko – czynne dziś, podobnie jak wypożyczalnia łyżew – za darmo.

Na scenę zaproszono artystów, którzy wystawili spektakl o tematyce świątecznej pt. “Zimowa przygoda św. Mikołaja”, po którym rozpoczęło się losowanie nagród specjalnych.

Do wygrania było 21 nagród od sponsorów, w tym wielu lokalnych firm, burmistrza i rady miejskiej. Redakcja “Nowego Łowiczanina” ufundowała w nagrodę rower – wylosował go właściciel kuponu o numerze 2692 – Jan Dzik, który zgłosił się po odbiór na końcu imprezy. Inne osoby, które przegapiły moment losowania nagród na scenie i nie odebrały ich podczas Choinki, mogą to zrobić w ciągu najbliższych siedmiu dni w Urzędzie Miejskim. Do odbioru jest także m.in. okazały kosz ze słodyczami od burmistrza dla szczęśliwego posiadacza kuponu o numerze 3463. 

O godz. 18.00 rozpoczął się występ gwiazdy wieczoru – zespołu Cosmo. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu i galerii zdjęć z imprezy:  

3 komentarze

  1. a to radni nie mają młodszych dzieci niż radny Dzik? Nie rozumiem tego- bilety rozprowadzane były przez przedszkola i szkoły podstawowe, bo idea tej choinki to chyba skierowana jest do małych dzieci. A tu nie dość że główną nagrodę wygrywa syn miejskiego urzędnika- podległego Burmistrzowi to jeszcze chłopak kilkunastoletni, Nawet jeśli przypadek to sprawił to jednak niesmak pozostaje a małe dzieci pokrzywdzone

  2. NA JEDNYM ZE ZDJENĆ TĘ PANIĄ M.G. NA TLE SAMOCHODU BIAŁEGO ZUK JAKBYM Z KĄŚ ZNAŁA.PRZEPIĘKNIE ŚNIERZYNKO…

  3. Zatorzanka

    A choinka na starym rynku nie świeci

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.