Od rana zamknięty jest wjazd na parking w głównej części Starego Rynku w Łowiczu. Jest to związane z planowanym dzisiaj montażem stojaka pod choinkę. Pracę tę wykona miejska spółka Zakład Utrzymania Miasta. Choinka na Stary Rynek zostanie przywieziona dopiero jutro, 3 grudnia, w godzinach przedpołudniowych.

Znak “zakaz wjazdu” ustawiony przy wjeździe na parking na Starym Rynku.

Stary Rynek w okresie bożonarodzeniowym zdobyć będzie świerk srebrny, który pochodzić będzie z prywatnej posesji przy ul. Jana Pawła II w Łowiczu. Wycinką drzewa, jego transportem i osadzeniem w stojaku zajmie się – podobnie jak w latach poprzednich – firma zajmująca się utrzymaniem zieleni miejskiej. Jest to „Park i ogród” z Miedniewic.

Warto dodać, że również dzisiaj stojak na choinkę zostanie zamontowany na Nowym Rynku. Tam również stanie świerk srebrny, nieco mniejszy niż ten na Starym Rynku, ale pochodzący z tej samej posesji przy ul. Jana Pawła II.

Zakazu parkowania przed ratuszem możemy się spodziewać również w piątek, 6 grudnia przez cały dzień. Tego dnia na Starym Rynku ustawiana będzie scena na imprezę dla dzieci – Miejską Choinkę, która odbędzie się w godzinach popołudniowych.

2 komentarze

  1. Drzewa w Starym Rynku ładnie ozdobione już. Podoba się +.

  2. Tylko niech zamienią ozdoby te kolorowe kule na nowy rynek a te ładniejsze na stary!!!!! bo wieje nudą

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.