Łowicki Ośrodek Kultury i Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina zapraszają w najbliższą niedzielę 1 lipca na godz. 19.30 do bazyliki katedralnej, gdzie koncertem pt. „Lux aeterna” zostanie zainaugurowany 19. wędrowny festiwal „Kolory Polski”.

Wystąpi dla nas Chór Filharmonii Łódzkiej, który poprowadzą Dawid Ber i Maria Hubluk-Kaszuba. Partie solowe wykona sopranistka Patrycja Krzeszowska-Kubit – solistka Teatru Wielkiego w Łodzi, a na fortepianie akompaniować jej będą Zbigniew Rymarczyk i Tomasz Kaszuba.

W łowickiej bazylice zabrzmi muzyka chóralna o charakterze sakralnym. W programie koncertu znajdą się utwory tj. Magnificat (pierwszy zachowany polski utwór 12-głosowy na 3 chóry 4-głosowe), który Mikołaj Zieleński tworzył na przełomie XVI i XVII wieku, a także tytułowy utwór „Lux aeterna” brytyjskiego kompozytora Edwarda Elgara. Warto też zwrócić uwagę na „Hymn do Panny” Benjamina Brittena, który stworzył swoje dzieło mając zaledwie 16 lat.

Warto zauważyć, że w tym roku festiwal „Kolory Polski” wyjątkowo inauguruje (a nie kończy) swoją trasę w Łowiczu. Dla przypomnienia, ubiegłoroczny koncert Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis był ostatnim bezpłatnym wydarzeniem w ramach festiwalu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.