W Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 im. 10 Pułku Piechoty w Łowiczu odbył się szkolny konkurs „Co wiesz o historii szkoły i jej patronie?”, który zorganizowała nauczycielka historii Ewa Mika. Zdobywcami I miejsca zostali Jan Maciejak, Wiktor Szczęsny i Krystian Kruk.

Zdobywcy I miejsca Jan Maciejak, Wiktor Szczęsny, Krystian Kruk, fot. Konrad Bakalarski

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W części pisemnej wzięło udział 9 trzyosobowych zespołów reprezentujących klasy pierwsze Technikum i Szkoły Branżowej I Stopnia. Zawodnicy rozwiązywali test.

Do części ustnej zakwalifikowały się 3 najlepsze zespoły, każdy z nich odpowiadał na 8 pytań dotyczących historii szkoły i jej patrona. Doszło nawet do emocjonującej dogrywki.

Zwycięstwo wywalczyła drużyna reprezentująca klasę pierwszą Technikum kształcąca się w zawodach technik mechatronik i technik mechanik (po gimnazjum) w składzie: Jan Maciejak, Wiktor Szczęsny, Krystian Kruk.

Drugie miejsce zajął zespół z klasy pierwszej Technikum kształcący się w zawodzie technik informatyk (po gimnazjum) w składzie: Mateusz Janicki, Patrycja Owczarek, Patryk Skręta.

Miejsce trzecie przypadło grupie z klasy pierwszej Technikum kształcącej się w zawodach technik mechanik i technik mechatronik (po szkole podstawowej) w składzie: Jakub Sułek, Kamil Kostrzewski, Michał Koza.

Zwycięzcy zostaną nagrodzeni 8 listopada, podczas uroczystości związanej z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i Świętem Szkoły.

fot. Konrad Bakalarski
fot. Konrad Bakalarski
fot. Konrad Bakalarski

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.