Cykl warsztatów biologiczno-chemicznych dla uczniów klas III gimnazjów z Łowicza i powiatu łowickiego prowadzi II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.

Rozpoczęły się one w poniedziałek 19 lutego, trwać będą jeszcze kilka tygodni. Dotychczas skorzystali z nich: uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Sobocie, młodzież z Gimnazjum w Domaniewicach oraz Gimnazjum nr 3 w Łowiczu.

W następnych tygodniach zaplanowano kolejne zajęcia, dla grup z Gimnazjum w Bielawach oraz Gimnazjum nr 2 z Łowicza. Lista nie jest zamknięta.

Warsztaty pod nazwą „Oblicza biologii i chemii” pozwalają młodzieży czynnie w nich uczestniczyć. Goście prowadzą na nich ekstrakcję chlorofilu w metanolu i rozdział tego barwnika w benzynie ekstrakcyjnej, izolują antocyjany z czerwonej kapusty i obserwują ich zmianę zabarwienia w zależności od pH środowiska.

Osoby, które chciałyby zapisać kolejne grupy mogą się kontaktować z Kamilą Stępień – nauczycielką biologii i chemii oraz Izabelą Owczarek – nauczycielką chemii.

 

Komentowanie nie jest możliwe.