Z początkiem sierpnia w Przytulisku dla Zwierząt w Głownie rozpocznie się akcja edukacyjno-remontowa skierowana do tych mieszkańców miasta i okolic, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę na temat psów, a także aktywnie włączyć się w działania na rzecz bezdomnych zwierząt.

Warsztaty będą bezpłatne i organizowane w ramach projektu „BUDujemy, PSYtulimy, razem życie poprawimy”, dofinansowanego z programu “Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Polcentrum. Warsztaty będą odbywały się w dwóch cyklach. Pierwszy z nich zaplanowany jest na 1-2 sierpnia o obejmie dwugodzinne warsztaty behawiorystyczne na temat pofilaktyki pogryzień (1 sierpnia) i pracy z psem problemowym (2 sierpnia).
Kolejny dwudniowy cykl zaplanowany jest na 17-18 sierpnia. Pierwszego dnia odbędą się warsztaty behawiorystyczne pt. “Dziecko i pies”, a drugiego dnia spotkanie i wykład na temat sterylizacji psów.
Wszystkie zajęcia odbędą się w godzinach 18.00-20.00.

Każdy może pomóc

Dodatkowo w dwa pierwsze weekendy sierpnia organizatorzy warsztatów zapraszają na spotkania na terenie Przytuliska dla Zwierząt, podczas których ochotnicy będą mogli pod okiem wolontariuszy i członków TPZ “Arkadia” brać udział w remoncie kojców dla psów, a także wyprowadzić zwierzęta na spacer i pomóc w ich socjalizacji, wykorzystując wiedzę zdobytą podczas spotkań z behawiorystą.

Zapisz się!

W sprawie zapisów na warsztaty i dodatkowych informacji należy kontaktować się z organizatorami mailowo: kontakt@przytuliskoglowno.pl lub telefonicznie pod nr: 509 104 718

Materiały TPZ “Arkadia” w Głownie

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.