Zwycięstwo Pelikana-2001 Łowicz w meczu 11. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1 można uważać za sukces, gdyż przeciwnik, Ceramika Opoczno to mocna drużyna, utrzymująca się wysoko w tabeli wyników. W niedzielę, 29 października 2017 roku, podopieczni trenera Roberta Wilka pokonali rywala 3:2 (2:1).

Silny deszcz i porywisty wiatr z pewnością nie ułatwiał zawodnikom walki, ale obie drużyny mocno starały się, aby wyjść z niej zwycięsko. Na prowadzenie wcześniej wyszedł zespół Ceramiki, który w 20. minucie przeprowadził udany atak na bramkę Pelikana. Łowiczanom potrzeba było dziewięciu minut, aby doprowadzić do remisu. Wyrównującą bramkę zdobył w 29. minucie Hubert Matyjas. Już 4. minuty później udało się biało-zielonym zmylić obronę rywala i za sprawą Patryka Papugi, skutecznie umieścić piłkę w bramce Opoczna.

Po przerwie ambicje zawodników nadal nie pozwalały spasować i mocno angażowali się w grę. Efektem były gole, najpierw w wykonaniu Matyjasa na konto Pelikana, a po piętnastu minutach celny strzał wykonali goście. Wynik 3:2 utrzymał się już do końca meczu.

– Bardzo ważne punkty zdobyliśmy z trudnym przeciwnikiem, w bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych. Mimo to, chłopcy pokazali charakter i zagrali bardzo ambitnie, dobrze i mądrze. Myślę, że było to zasłużone zwycięstwo, chociaż zespół Ceramiki to  mocny zespół, dlatego słowa uznania kieruję do wszystkich chłopaków – ocenił po spotkaniu trener Wilk.

11. kolejka I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B1:
MUKS Pelikan-2001 Łowicz – KS Ceramika Opoczno 3:2 (2:1); br.: Hubert Matyjas 2 (29 i 59) i Patryk Papuga (33) – 2 (20 i 75).
Pelikan: Mikołaj Pietrzak – Artur Pawłowicz (60 Piotr Siekiera), Mateusz Kardas, Łukasz Sejdak, Hubert Kałużny – Olaf Andrzejewski, Hubert Matyjas – Rafał Grochal, Patryk Papuga, Dawid Kaczmarek – Patryk Kośmider (75 Jakub Kirej).

RKS Radomsko – RTS Widzew Łódź 1:4
ŁKS Łódź  – MKP Boruta Zgierz 1:2
AP UKS Mazovia Tomaszów Mazowiecki – GKS Bełchatów 0:7

1. ŁKS Łódź (1) 11 28 39-6
2. MKP Boruta Zgierz (2) 11 25 25-15
3. RTS Widzew Łódź (4) 10 19 18-9
4. KS Ceramika Opoczno (3) 11 18 25-10