To jeszcze za tydzień, w piątek 10 maja, ale ogłoszenie tego koncertu z pewnością podgrzeje atmosferę na najbliższe dni. Cleo i zespół Loka wystąpią na Nowym Rynku w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Będzie to okazja do świętowania 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej.

Łowicz, będzie jednym z miast w naszym województwie (obok Zduńskiej Woli oraz Tomaszowa Mazowieckiego), w których zaplanowano główne obchody VI edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

Przygotowywane są plenerowe atrakcje dla całych rodzin. W programie m.in. piknik, pokazy grup artystycznych i zabawy sportowe, a także tematyczne pokoje zagadek unijnych (tzw. escape room), konkursy wiedzy o funduszach unijnych z nagrodami, strefa dla dzieci (wata cukrowa i popcorn bezpłatnie).

W Łowiczu dodatkowo odbędą się pokazy kulinarne, fryzjerskie oraz warsztaty kosmetyczne, nie zabraknie również warsztatów związanych z bogatym folklorem, z którego słynie nasze miasto. Muzycznymi gwiazdami będzie znana z twórczości inspirowanej folklorem Cleo i zespół Loka. Imprezę poprowadzi Jacek Kawalec.

 

10 komentarzy

 1. Samanta

  A wielki prezydent Stefan Starzyński, mieszkaniec grodu pelikana patrzy na to i smuci się. On tyle zrobił dla W-wy a w Łowiczu nie pozostawił godnego następcy. Nikt z niego przykładu nie wziął

 2. Łowiczok

  Jednak warto podkreslić, że organizatorem jest Urząd Marszałkowski. Urząd Miasta stać teraz już tylko na wiceburmistrza, asystenta rodziny i disco polo z promocji. Oczyszczalni – nie bedzie, dróg dojazdowych do wiaduktu – nie bedzie, sali widowiskowej – nie bedzie NICZEGO NIE BEDZIE!
  Krzysztof Jan “Kononowicz” Kaliński BRAWO! Młodzi ŁnŁ BRAWO! Emeryci w radzie miejskiej BRAWO!
  Możemy jeszcze zebrać śmieci, zrobić disco na plaży, pomalować coś tam w paski, wypić piffffko pod chmurą lub połówkę z Bodziem!
  Niech się święci prazdnik maja, wsjech narodow na zjemli

 3. My do Unii weszliśmy ale nasze płace już nie weszły. Do nasz weszły Chiny. Co tu świętować?

  • Słuszna uwaga Marlon. Popieram. Świętować może donaldinio i inne europoddani którzy za kasę są w stanie sprzedać Ojczyznę. Głosują za sankcjami dla Polski. To są interesy… A włosy na głowach jeszcze mają..

 4. Łowicz dziś – 15 lat po wejsciu do unii- większość tych lat to rządy układu Kalińskiego i nie wykorzystanych szans. Brak rozwoju wzrost administracji, targowisko wraz z klubem apadającym jak miasto. Etatowi radni lub ich rodziny na etatach. prywatyzacja miasta – oddanie jednostki na targ próżności. Jedyne co sie rozwija to Klub Seniora bo młodzi wyjeżdżają

 5. Katarzyna

  To organizuje województwo

 6. nie wiem jak można swietowac taki fakt :/

  • Zbyszek

   Świętujemy marazm. Okazja do świętowania znajdzie się zawsze. Już taka mentalność

 7. kto zapłaci i ile za te wygłupy władzy łowickiej , zwłaszcza przy wciąż rosnącym kredycie .wracamy do korzeni nie ma na chleb to robimy igrzyska, radni tak trzymać, podajcię przybliżona datę bankructwa Łowicza.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.