Od dłuższego czasu na łąkach w sąsiedztwie Ronda Niepodległości pomiędzy ul. Kaliską a zakładem Agros Nova zwożona jest ziemia. Teren jest podnoszony nie bez powodu, jego właściciel ma poważne plany inwestycyjne.

Łowicz. Wjazd z ulicy Kaliskiej na teren gdzie zwożona jest ziemi w celu podniesienia terenu.

Właściciel terenu, łowicki przedsiębiorca nosi się z zamiarem budowy na tym terenie zespołu wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, w rozmowie z nami przyznał, że chciałby doprowadzić do zabudowy jak najszybciej, pozwolenie na ich budowę zostało wydane już w 2013 roku i nadal jest ważne.

Więcej o tym co powiedział nam właściciel o planowanej zabudowie – piszemy w dzisiejszym wydaniu Nowego Łowiczanina.

20 komentarzy

 1. Ala Makota

  a tak na serio zapytam, nie ma tam TABLICY BUDOWY????

 2. Wszystko fajnie coś tam się dzieje lecz dlaczego w tak starym mieście z bogatą przeszłością nie trwają jakie kolwiek pracę archeologiczne by poznać dane miejsce przed zabetonowaniem . Zwlaszcza nasz Historyk powinien o to dbać .

 3. Szkoda tego miasta , pan K kupił zarobi a miasto i mieszkańców na w du … , a zona taka katoliczka …

 4. Kaliński podaj się do dymisji. Niszczysz to miasto.

 5. Gościu nie masz racji – osiedlowy, rodziny sklep na Kostce ma się bardzo dobrze, a jak długo jeszcze? A dlaczego ma się dobrze………?

 6. luka brassa

  Gościu,co tak przeżywasz zduńską,życie idzie do przodu,zduńska nadaje się tylko na gastronomię albo mieszkania pod wynajem,40 lat temu w każdym oknie spał kot,historia zatacza koło.

 7. Zasypywane są tereny wylewowe rzeczki płynącej na tych terenach.Zastanawiam się gdzie pomieści się woda po dużych ulewach lub roztopach.

 8. Miło czytać kolejne wpisy Łowiczan. Doskonale pamiętam wybory. Jakie to było pyszczenie, że jak nie wygra Kaliński to miasto przejmie PIS i powstanie kolejny kościół. Nie pomagało pokazywanie konkretnych deklaracji, że w zasadzie żaden z kandydatów, poza szalonym starszym panem z megafonem, nie planuje zgody na nowy kościół. Tysiące Łowiczan oddało głos na Kalińskiego. I co? Czytam w NŁ, że przed nami zapaść inwestycyjna, w tym samy NŁ o 3 kolejnych marketach i nic więcej. Miała być najlepsza kadencja, a będzie … całkiem ładna katastrofa. Sporo na to wskazuje.

  • dawny Łowiczak

   Ludzie! Przestańcie w końcu udawać, że obecny burmistrz to nie miał nigdy nic wspólnego z pisem! Ile jeszcze będziecie pisać, że w Łowiczu nie wygrał pis? Faktycznie starosta łowicki jest przecież szefem sld, a autobusy, które jechały do Warszawy na manifestację popierającą pis to wysłało psl. I oczywiście obecny burmistrz to nigdy nie startował w wyborach z poparciem łowickiego pisu. Tak, tak, a krowa to piękny ptak.

 9. nad tym pracują w Tomaszowie Mazowieckim ,, Jedno z najbardziej zanieczyszczonych smogiem miast w woj. łódzkim uwierzyło w geotermię. W prace wiertnicze zainwestuje 15,2 mln zł. W Tomaszowie Mazowieckim ruszyły prace nad przygotowaniem terenu pod wykonanie próbnego odwiertu geotermalnego o głębokości 2 km – informuje urząd miasta. Odwiert za 15,2 mln zł brutto wykona Przedsiębiorstwo Budowy Kopaln PeBeKa. – Geotermia jest szansą dla Tomaszowa Mazowieckiego na osiągnięcie samowystarczalności energetycznej – informują urzędnicy. … a w Łowiczu potrafią wydawać tylko WZ-ki na markety

 10. Niestety miało nie być kolejnych marketów, a tu jednak 3 kolejne- teraz się nie dziwmy, że Zduńska “umiera”, że zamykają się osiedlowe rodzinne sklepy. Jak można było dopuścić do takiej sytuacji – miasto kościołów i marketów 🙁

 11. Uprzejmie informuję, iż magazynowanie i składowanie odpadów, w tym odpadów budowlanych wymaga uzyskania stosownego pozwolenia w trybie ustawy o odpadach… ale tym nie przejmuje się nikt, tak w mieście Łowiczu jak i np. w Klewkowie. No to ja się pytam gdzie jest Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska i odpowiednie służby, które winny reagowac na zanieczyszczanie powierzchni ziemi. Ale, co tam… my lubimy… A poza tym życzę wszystkiego…. przy budowaniu na tym terenie.

 12. A w łowiczaninie wyd. papierowe nic nie napisali co ewentualnie?

 13. Obiekt handlowy ale niedużo większy niż lidl wiec pewnie jakis dyskont nie wiem co tego pokroju mogloby sie tu otworzyc pewnie jakis aldi albo netto

 14. Jak wybudują nowe obiekty handlowe, to te które dopiero co wybudowali upadną.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.