Temat przyszłości budynku, w którym mieści się obecnie Gimnazjum nr 1, był jednym z omawianych 14 listopada przez komisję społeczną Rady Miejskiej. Burmistrz przedstawił kilka pomysłów na jego zagospodarowanie, gdyby planowana przez rząd likwidacja gimnazjów stała się faktem, ale wielokrotnie podkreślał, że mówiąc o nich, cały czas posługuje się trybem przypuszczającym, bo szkoła ciągle istnieje.

Budynek w Alejach Sienkiewicza, w którym mieści się Gimnazjum nr 1. Fot. Archiwum NŁ
Budynek w Alejach Sienkiewicza, w którym mieści się Gimnazjum nr 1. Fot. Archiwum NŁ

Przede wszystkim burmistrz Krzysztof Kaliński przekonywał członków komisji, że budynek warto zachować. Jak tłumaczył, jest to nieruchomość w centrum miasta, bardzo dobrze położona, po termomodernizacji, która w przyszłości może być ciekawie spożytkowana.

W związku z planowaną likwidacją gimnazjów oraz jednym z pomysłów, mającym polegać na przeniesieniu uczniów klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 1 do budynku gimnazjalnej „Jedynki”, przyjął delegację rodziców, którzy skłonni byliby zgodzić się na niewielką dwuzmianowość, aby tylko nie dopuścić do przeniesienia dzieci do oddzielnego budynku. Ich zdaniem, odbyłoby się to ze szkodą wychowawczą dla nastolatków.

Więcej o tym, co może mieścić się w budynku w Al. Sienkiewicza – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina.

Rys. Jacek Rutkowski
Rys. Jacek Rutkowski

4 komentarze

  1. Ludzie, nie dość że weszła ta chora reforma, to teraz to! Sama jestem uczennicą Gimnazjum nr 1 w Łowiczu i uważam, że są tam bardzo dobrze wykształceni nauczyciele, którzy równie dobrze mogliby uczyć dzieci z klas 1-7. Moim zdaniem zróbcie tam podstawówkę. Zmieści się ;).

  2. Dlaczego nie bierze sie pod uwage powrotu do szkoły podstawowej nr 6.. ? Tylko likwidacja ?

  3. Sprowadzenie jakiegoś światowej sławy specjalisty aby otworzył swój szpital jak w SKC. Szpital z prawdziwego zdarzenia oczywiście po gruntownym remoncie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.