To już ponad miesiąc obowiązywania nakazu zasłania nosa i ust w miejscach publicznych. Każdy z nas doświadczył uciążliwości z tym związanych, szczególnie gdy jest gorąco. Pewnie dlatego widujemy coraz częściej osoby bez maseczek lub takie, które mają je zsunięte na brodę lub pod nos.

Niektórych przechodniów na ulicach Łowicza zapytaliśmy dzisiaj o to, jak odbierają nakaz noszenia maseczek.

Radny gminy Zduny Łukasz Jankowski powiedział nam, że maseczki stały się rzeczą niezbędną, choć uciążliwą. Podkreślił, że nosimy je dla własnego dobra i trzeba mieć nadzieję, że już niedługo się ich pozbędziemy. Zważywszy, że z wykształcenia jest historykiem, a w sercu patriotą, postanowił połączyć noszenie maseczki z eksponowaniem symbolu narodowego – orła białego (zobacz foto i film).

17-letni Mateusz z Łowicza powiedział nam z kolei, że maseczkę nosi bardziej ze strachu przed policją niż przed koronawirusem. Jego obawy nie są bezpodstawne, gdyż – jak wyznał – za niestosowanie się do nakazu zasłaniania nosa i ust został przez policjantów już trzy razy ukarany mandatami w wysokości: 50, 150 i 300 zł (łącznie 500 zł). I nie pomogły tłumaczenia, że maseczkę miał w kieszeni, a ściągnął ją tylko na chwilę, bo np. chciał się napić. – Jak idziemy z kolegami, to i tak każdy jest bez maseczki, a jak widzimy policję, to szybko zakładamy – przyznaje.

Podobnego zdania są panie Karolina Jankowska i Danuta Gąsior, które zresztą sądzą, że noszenie maseczek może mieć negatywne skutki dla naszego zdrowia, gdyż to na nich gromadzą się wirusy. Z kolei panie Barbara, Ula i Anna zwróciły uwagę na to, że w maseczkach bardzo ciężko się oddycha, szczególnie w gorące dni. Jedna z nich przyznała, że bardzo często zdarza jej się o maseczce zapomnieć.

Inna nasza rozmówczyni zwróciła uwagę, że noszenie maseczek jest uciążliwe dla osób noszących okulary, gdyż te ciągle robią się zaparowane. – Podobno dobrym sposobem jest pianka do golenia, ale wtedy z kolei niszczą się szkła – słyszymy.

Zachęcamy do obejrzenia naszych filmów i podzielenia się swoją opinią.

27 komentarzy

 1. Bolek TW

  Przepis obowiązuje wszystkich, bez wyjątku. Skoro niektórym tak bardzo przeszkadzają to może też zaczną chodzić na golasa, przecież majtki też są siedliskiem wielu groźnych zarazków.

 2. Michał

  Aaa kolegi pracodawca to wziol zwolnienie z Zusu bezzwrotną pożyczkę z Urzędu pracy pracownikom pęsje zmniejszył a robotybmają jeszcze więcej …wiec tzw przeciębiorca dziad zyskał a pracownicy cierpią bo teraz robią więcej za mniej…powinni takie hieny rozliczyć….ale tylko Bóg ich rozliczy …do koscioła w pierwszym rzędzie a ludzi się wykorzystuje i oszukuje

 3. Też uważam że te maski są bez sensu na ulicy a może nawet i w sklepie ale skoro jest ustanowiony taki obowiązek to Wszyscy powinni się do niego stosować. Dlaczego ja mam chodzić po markecie w masce a obok idzie baba bez maski a jak jej zwracam uwagevto jeszcze mnie wyzywa że jestem głupi że mam maske..Jak nie chce chodzić w masce to niech siedzi w domu…to że ona się nie boi to jej sprawa ale jest wiele osób które się boją zarażenia i czują stres kiedy za nimi w kolejce parska z ryja wredna baba bez maski…czy jak zadzwnievw takim przypadku na Pilicję to przyjadą i dadzą jej mandat

  • ty normalny jesteś czy cos masz z glowa?
   tak dzwon na policje będą za 10 sekund xD
   co za kretyn z ciebie

 4. Pracownik

  Pracodawcy którzy nas teraz dymcie pod pretekstem koronowirusa… Nedługo bedzie po epidemmi a wtedy ci którzy okazali się ku….mi , obnizyli pęsje mimo iż wcale kryzys ich nie dotknął itd. będa sami sobie szefami i pracownikami…Firmy ktore nie dają poczucia bezpieczeństwa w trudnych czasach każdy ceniący sie pracownik “oleje”

 5. ofiara mafii łowickiej

  Opamietajcie się. Jest epidemia? JEST! Są odgórne, rządowe -wreszcie światowe ! – zalecenia noszenia maseczek etc.etc ? SĄ! Co, tylko POLAKOM, za karę, nakazano noszenia maseczek? Bądzmy więc zdyscyplinowanymi Obywatelami to – wtedy maseczki zdejmiemy wcześniej. Wiem, że jest to uciążliwa sprawa, odczuwam to i dotkliwie, sam na sobie, ale przestańmy filozofować. A jak się okaże, że były nie potrzebne, a jak się okaże, ze powinny być wykonane z całkiem innego materiału etc.etc. Po co i komu takie dywagacje potrzebne. A już nie rozumiem tych, którzy chodzą bez maseczek. Przytoczę jeden komentarz, odpowiedzialny komentarz : “Piotr
  19 maja 2020 at 21:51 · Reply
  Noszę maseczkę i czuję się bezpiecznie. Noście i Wy. ”
  Życzę Wam wytrwałości i cierpliwości.

  • ty tak na poważnie piszesz ? xD trzeba być kompletnym kretynem by nosic jakas szmate na mordzie – to jest moja opinia 🙂 pozdro dla kumatych

   • Nie musisz nosić tylko nie prztchodz w przestrzeń publiczną to że ty uważasz to za bezsens to nie znaczy że inni też. Szanuj innych

    • Szanuje innychch, przecież na nich nie kicham ani nie smarcze, do tego jestem zdrowym meżczyzną w sile wieku. Szmaty na twarz nie założe, po tygodniu zakładania, afty na wardze i ogólnie bezdech, masakra jakaś, nie ma mowy to kest jakaś bzdura noczym nie poparta!

    • oraz zaparcia

    • szanuje innych i dla tego nie zrywam im szmat z tępej mordy xD

   • Studi…..80% bezobjawowych…zarazisz osobę która może nie umże ale przejdzie ciężko…..a nawet jeślibto bzdura zastraszeni ludzi czują stres mając osobę bez maski w swoim otoczeniu….pomijając wszystko bez maski nie zgodnie z prawem. można by tak prswo interpretować w wielu dziedzinach np ” będe jechal 120 kmh po mieście bo jestem lepszym kierowcą niż inni i niech się nikt nie boi bo zakładam że nigdy nie strace panowania nad autem znam siebie” i to ma pozwolić nie przestrzegać prawa?

 6. A może po prostu widzimy że zostaliśmy wydymani na 5 mln złotych i mamy dość?

 7. Znamienne jest to, że kiedy niektórzy zobaczą u kogoś symbole narodowe, gdziekolwiek by one nie były umieszczone, to od razu plują jadem, nienawiścią i szyderą.

 8. Noszę maseczkę i czuję się bezpiecznie. Noście i Wy.

 9. Maseczki? A na co to komu 😀

 10. Sam Ogon

  Orzeł umazany flegmą z nosa, bardzo to patriotyczne.

  • Prawdziwy lewak, patriota

   Tak właśnie wygląda ‘patryotyzm po Polsku’…
   Tak samo jak debile wieszają flagi z godłem, a takiej flagi używają statki morskie i placówki dyplomatyczne…

   O zgrozo, niski patriotyzm, na pokaz…

  • he he he

   żałosne te maski z godłem …ciekawe czeyprezerwatywe też zakłada z orłem …taki patriota

 11. Nigdy nie założyła bym maseczki z orłem nie podoba mi się to symbole narodowe na maseczce to chyba nie w porządku nie to miejsce dla nich

 12. Obywatel prawicowy

  Głupota i to wielka

 13. Bardziej należy się zastanowić co będzie jak się okaże że te szmatki były nam potrzebne jak kur…e majtki.

 14. Balbina

  Zakrywać te zdradzieckie mordy najlepiej maseczkami od znajomego PiSowca który otworzył firmę sprzedał za 5 milionów złotych gównianych maseczek i zamknął firmę.
  Tak się interesy robi frajerzy.
  Wam damy bony po 1 tyś. a sobie dotacje dla firmy ministra PiS za 74 mln zł.
  Wystarczy nie kraść …buuuaaahhhaaahhha

 15. ALE TO NIE KARNAWAŁ!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.