Ważna, certyfikowana konferencja metodyczna Centrum Profilaktyki Społecznej odbyła się dziś, 21 listopada, w Zespole Szkół Nr 1 im. prof. R. A. Cebertowicza w Głownie.

Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz
Fot. Elżbieta Woldan-Romanowicz

Konferencja, zorganizowana z inicjatywy grona pedagogicznego i dyrekcji zespołu nosi tytuł “Narkotyki i dopalacze. Zagrożenia. Rozpoznawanie zachowań. Podstawy pomocy przedmedycznej – profilaktyka uzależnień chemicznych”. Odbywała się pod patronatem Starosty Zgierskiego Bogdana Jaroty (obecnego na miejscu wraz z członkiem Zarządu Wociechem Brzeskim) oraz burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka. Uczestniczyli w niej dyrektorzy, nauczyciele i pedagodzy ze szkół powiatowych, miejskich i gminnych z naszego regionu, a także kadry ośrodków pomocy społecznej. Na wypełnionej niemal do ostatniego miejsca sali swoje prezentacje wygłaszali psychoterapeutka uzależnień z Głowna Małgorzata Rożniata oraz eksperci CPS: prof. Mariusz Z. Jędrzejko, Leszek Roszczenko i Agnieszka Taper.
Prelegenci mówili o programie terapeutycznym w Głownie, o ryzykownych zachowaniach nastolatków, o narkotykach i dopalaczach oraz zagrożeniach jakie niesie ich stosowanie dla życia i zdrowia, o błędach popełnianych w profilaktyce, o kluczowych niebezpieczeństwach związanych z nowymi narkotykami – nowymi substancjami obecnymi na rynku narkotykowym pod nazwami “starych” narkotyków, o dostępności dopalaczy i o tym, jak z młodzieżą rozmawiać i zagrożeniach, jak je rozpoznawać.

My byliśmy na trzech częściach ciekawej konferencji, o której obszerniej napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.