Słoneczna pogoda i wycofywanie kolejnych rządowych obostrzeń zachęcają nas do aktywności w plenerze. Rodzi się więc pytanie: czy w tym roku skorzystamy z uroków popularnych kąpielisk? Odpowiedź brzmi: tak, ale nie wszędzie. Jak więc będzie w Głownie, a jak w Strykowie?

Zupełnie pusto było dzisiejszego poranka nad zalewem “Mrożyczka” w Głownie. Ta sytuacja szybko się nie zmieni.

Kąpielisko w Głownie będzie w najbliższej przyszłości świecić pustkami. Z uwagi na trwające wciąż zagrożenie epidemiczne nie zostanie ono otwarte w zwyczajowym terminie, a więc pod koniec czerwca . Co więcej, pozostanie zamknięte do odwołania.

– Akweny wodne są bardzo dobrym nośnikiem wirusów, w tym koronawirusa, więc w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta w najbliższym czasie kąpielisko nie zostanie uruchomione – tłumaczy Jacek Skwierczyński, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunalnego w Głownie.

Zupełnie inaczej będzie w Strykowie, gdzie sezon kąpielowy ruszy bez opóźnień, czyli 1 lipca. W tym miejscu z wodnych atrakcji korzystać będzie można do woli.

– Odgórnych wytycznych nie będzie, dlatego użytkownicy powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo we własnym zakresie. W najbliższym czasie raczej nie możemy spodziewać się żadnych imprez, dlatego możliwość rekreacji nad zalewem będzie, być może, jedną z niewielu atrakcji w tym sezonie – powiedział nam Konrad Kozłowski, dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie.

 

8 komentarzy

 1. Miejski Zakład Komunalny w Głownie.

  Poprawa zdania na: To, że obecnie nie jest rekomendowane otwarcie kąpieliska nie oznacza, że będzie ono zamknięte.

 2. Miejski Zakład Komunalny w Głownie.

  Rada Miasta Głowna jak co roku podjęła “Uchwałę w sprawie sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk w Gminie Miasta Głowno w 2020 r.”, w której określiła sezon kąpielowy w dniach 20 czerwca – 31 sierpnia 2020 r. Oznacza to jednoznaczne podjęcie przygotowań do otwarcia kąpieliska. W pierwszej kolejności zostanie uruchomiona wypożyczalnia sprzętu pływającego. To, że obecnie nie jest rekomendowane otwarcie kąpieliska nie oznacza, że nie będzie ono zamknięte. Nadmieniam, że Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zgierzu przesłała do MZK opinię, w której nie zaleca uruchamiania fontann wodnych oraz kąpielisk z uwagi na istniejące zagrożenie epidemiologiczne.

  • Super,naprawde cieszmy sie ze na paru metrach bedzie mozna poplywac rowerkiem. Jakos z 10 lat temu mozna bylo plywac wszedzie chocby kajakiem czy łajbą i nikomu to nie przeszkadzalo. Teraz tylko od kapieliska do obszaru parku wodnego,malutka przestrzen. Druga czesc zalewu zarosnieta,zamulona i nawet z kajaków zrezygnowano by nikt tam nie wplywal. Same madre decyzje tlumaczone zapewne bezpieczenstwem. Najwieksza wizytowka Głowna a taki syf.

 3. Akwen wodny to tak samo brzmi jak fakty autentyczne. Dziennikarz a nie wie co to pleonazm.

 4. Czuje ze Jabeczek najchetniej by Biedronke dla Ukraincow na plaży postawil,po co mu ten Zalew jak i tak brudny i smierdzacy. Jeszcze powinni zakazac korzystania z parku wodnego. Na wesele moge isc,bawic sie w 150 osob ale popluskac sie w wodzie nie mozna. Ostoja intelektu a do zdjec pierwszy. Czubek

 5. Chciałbym aby Pan Skwierczynski powołał się na konkretne badania, że “akweny wodne” (czy ktoś zna akweny niewodne?) są nośnikami koronawirusa. To że wirus zachowuje aktywność w slinie nie jest równoznaczne z tym, że jezioro czy staw jest odpowiednio większym zagrożeniem. Faktem jest, że mamy w Polsce w ostatnich tygodniach wysyp wirusologow i epidemiologów. Mozna się tylko zastanowić co naprawdę gra większą rolę, niechęć do ryzyka, czy chęć do ograniczenia pracy korzystając z dobrego pretekstu.

 6. Zamknąć wszystko

  Troska włodarzy miasta o zdrowie mieszkańców jest porażająca. W Strykowie wirus nie działa, a w Głownie covid sieje spustoszenie. Paranoja. 5 bieg.

 7. Tak jak przepowiadałem,tylko myślałem że znowu z powodu sinic. Super,najpierw wydali ponad 100 tysiecy na super eko sreko oczyszczanie ktore nie dalo nic a teraz wpadli na jeszcze lepszy pomysl by zakazac kąpieli i problem z brudną wodą zniknal. Piekna reklama dla Głowna. Dziekujemy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.