Sztafeta, delegacja, nocleg pod namiotami, a może jeszcze coś innego? Nieznana pozostaje wciąż forma, w jakiej miałaby przebiegać XXXIV Pielgrzymka z Głowna na Jasną Górę. Wiadomo jedno: koronawirus nie przeszkodzi wiernym w podtrzymaniu pięknej tradycji i pielgrzymka na pewno się odbędzie.

Pielgrzymi z Głowna na Jasnej Górze w 2018r.

Nawet jeśli przyjmiemy, że sytuacja epidemiczna pozwoli na wspólne wyjście pielgrzymów na szlak, zmian będzie sporo i będą one dotyczyć w szczególności noclegów. Niewykluczone jest tzw. pielgrzymka pod namiotami, czyli modlitwa połączona z „noclegiem pod chmurką”. To jednak tylko jeden z możliwych scenariuszy. Innymi opcjami, które organizatorzy biorą pod uwagę są delegacja i sztafeta.

– Obie formy są symboliczne, a sztafeta umożliwi wielu osobom pojawienie się na szlaku i pokonanie jakiegoś odcinka, bo przewiduje wymianę uczestników pomiędzy kolejnymi etapami. Delegacja byłaby ograniczeniem liczby wiernych przez co ci, którzy od wielu lat pielgrzymują do Matki Bożej, tym razem pozbawieni byliby takiej szansy. To jednak dopiero wstępne plany. Jak będzie, jeszcze nie wiemy – zauważa ks. Zbigniew Kielan, kierownik i przewodnik duchowy wydarzenia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.