Mimo iż z nadejściem reklamy cyfrowej wielu specjalistów od marketingu wróżyło ulotkom przejście do lamusa, to ta forma promocji usług i produktów nadal pozostaje jedną z najpopularniejszych. Faktem jest jednak, że w erze otaczających nas zewsząd kolorowych i często ruchomych reklam, przykucie uwagi odbiorcy tradycyjnym kawałkiem papieru z napisami stało się praktycznie niemożliwe. Dlaczego mimo to ulotka nadal jest tak często stosowaną formą promocji?

Korzystając z tego rodzaju marketingu mamy szansę dotrzeć chociażby do grupy osób, która w żadnym lub niewielkim stopniu szuka zaspokojenia swoich potrzeb w internecie. Ogromnym wyzwaniem jest jednak przykucie uwagi takiego odbiorcy między momentem wręczenia ulotki a dojściem do najbliższego kubła na śmieci.

Jak uchronić naszą ulotkę przed jej śmieciowym przeznaczeniem”?

Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że przy obecnym natłoku informacji konsument myśli dziś głównie obrazami. Zanim zmusi się do przeczytania treści promujących Twoją usługę, musi zostać czymś przyciągnięty.

Właśnie, dlatego tak ważną rolę odgrywa warstwa graficzna ulotki, która ma zachęcić do zapoznania się z Twoją ofertą. Powinna przede wszystkim wyróżniać się na tle konkurencyjnych broszur, ale jednocześnie być spójna z oferowaną przez Ciebie usługą.

Jeśli nic nie przychodzi Ci, jednak do głowy, zawsze możesz posłużyć się pomysłami, których w sieci nie brakuje. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „design” oraz nazwę Twojej branży, a z pewnością w krótkim czasie znajdziesz inspirujące przykłady doboru kolorów czy prezentowania grafik i zdjęć.

Nikt nie mówił, że będzie aż tak prosto…

Niestety i w zastosowaniu przyciągającej grafiki jest pewien haczyk. Nie możesz pozwolić, by odciągała ona uwagę odbiorcy od Twojej oferty. Dlatego też, aby wypośrodkować warstwę graficzną i treściową istnieje jeszcze jeden sposób, by przyciągnąć uwagę potencjalnego Klienta.

Jest nim kształt ulotki. Na stronach drukarni oferujących wydruk Twojego materiału możesz znaleźć wiele interesujących przykładów ich rodzajów. Zarówno format, jak i rozmiar papieru zależy jedynie od Twoich preferencji.

Kwestią otwartą jest również, czy zdecydujesz się na prostą, dwustronną ulotkę lub może składaną, czy z perforacją, która pozwoli Ci na umieszczenie w niej np. kuponów rabatowych łatwych do oderwania.

Zanim Twoja ulotka trafi do cudzych rąk, jej los leży w Twoich

Pamiętaj, aby przed oddaniem ulotki do druku dobrze przemyśleć to, jaki jest jej cel oraz jak go połączyć z pomysłową grafiką, oraz wyglądem papieru, na którym będzie zamieszczona. Masz tylko kilka sekund, by zaintrygować swojego potencjalnego odbiorcę, jednak dzięki elementom przykuwającym uwagę możesz wyróżnić się na tle konkurencji, a co za tym idzie zyskać nowych Klientów.

Komentowanie nie jest możliwe.