W ostatnich dniach codziennie strażacy wyjeżdżają do pożarów zbóż na pniu, słomy lub rżysk. Do ostatniego z takich pożarów doszło w nocy 29 lipca. Straż wyjechała do pożaru po godzinie 1.30.

Zgłoszenie o palącym się rżysku przy drodze pomiędzy Dąbkowicami Górnymi a Dolnymi wpłynęło do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 1.32. Zgłaszający nie określił jak duża powierzchnia została objęta ogniem.

Fot. OSP Pilaszków
Fot. OSP Pilaszków

Zadysponowane zostały dwa zastępy straży: OSP Pilaszków i OSP Bocheń.

Na miejscu okazało się, że pożar jest nieduży. Gdyby jednak ogień nie został zgaszony, mógł szybko rozprzestrzenić się.

Straż zakończyła działania około godziny 2.

31 komentarzy

 1. Marcin kowalaki waliles gruszke już dziś czy jeszcze nie?

 2. Większość komentujących to chyba bezrobotni ze tak ambitnie śledzą losy Osp Pilaszkow, ludzie weźcie się za robotę i działania i przystancie pierdo**c głupoty bo idzie się dobrze pośmiać czytając wasze komentarze 🙂

 3. Widząc jednostke z Pilaszkowa widac dobrą straż a co nie ktore jednostki w naszej gminie tylko by zazrościli chłopaką. Co nie ktorzy z tych jednostek to nawet ubrac porządnie na akcje sie nie umieją tylko jak wybiegną z obory tak jadą do akcji. Chłopaki z Pilaszkowa powodzenia…

 4. Patrzę na tę dyskusję z boku lecz widzę iż pilaszkowem było tak samo jak z pewną osp terenu gminy zduny jak mieli wystąpić do ksrg to paliło sie 2razy w tygodniu zupelnie jak w tym przypadku. Obłuda

 5. Jeśli:
  – Posiadasz bóle głowy myśląc o ich czasie na zawodach?
  – bierzesz apap gdy zawyje w pilaszkowie?
  – Zazdrościsz im że zawsze potrafia zebrać cały skład i wyjechać pełna obsadą?
  – kiedy w twojej jednostce 3 raz w tym roku zawyje syrena i nie wiesz czy zbierzesz 3 trzeźwych duhów do akcji?
  -Myślisz po nocach skąd maja tyle sprzętu?
  -Masz gorączkę i zimne poty słysząc syrene w pilaszkowie?
  Mamy dla Ciebie i twoich kolegów idealna ofertę!
  Srakostop CZEKA NA Ciebie w najbliższej aptece
  Nie ma drugiej jednostki w gminie tak mobilnej i tak zgranej jak Chłopy i Baby z Pilaszkowa.

  • Marcin Kowalaki

   Nie ma drugiej tak zaklamanej fałszywie i obludnej jednostki jak Pilaszków. Wyjeżdżają dzięki układą z komendantem, kolegami z pracy którzy siedzą na PSK i fikcyjnym wyjazdą. I nikt z prawdziwych strażaków z krwi i kości nie zazdrości im wyjazdów. Gdybyś był inteligetny to wiedział byś ze większość wyjazdów wiąże się z tym że komuś dzieje się krzywda i nie ma co zazdrościć większej liczby wyjazdów.
   Każdy strażak z powołania chciałby aby tych wyjazdów było jak najmniej. Życzę więc wszystkim prawdziwym strazaką jak najmniej wyjazdów.

  • Skąd mają tyle sprzętu? Kupują za ekwiwalent z fałszywych wyjazdów ?. Skąd mają takie dobre czasy na zawodach? – Startują w nie regulaminowym umundurowaniu. Reszta tak jak napisał Marcin Kowalaki

  • A mobilni też są, to fakt no bo jak ma być inaczej skoro czekają już w gotowości zanim “wyprodukują” sobie wyjazd

 6. Niedługo się lodówkę otworzy a tam….osp pylaszków.
  Chłopaki opanujcie się

 7. Pali się trawa na rowie a kaska leci

  • Marcin Kowalaki

   Asia- jak się pali to trzeba zgasić ale ostatnio do okoła Pilaszkowa coś podejrzanie dużo tych pożarów.

 8. Kto oszczerstwami i podejrzeniami rzuca ten sam ma coś za paznokciami. Druhowie z Pilaszkowa nie przejmujcie się komentarzami ludzi bez pomysłu i mądrej głowy. Boją się czegoś? I takie teksty. Byłem u was na stuleciu i wójta za stolami widziałem ale również druha posła Pana Bejde który nie był proszony z tego co wiem a się tam pojawił. Wstyd! To druh z osp łowicz. Co zrobił dla powiatu? Co zrobił dla was druhowie? Nic!! Większość jednostek ksrg stoji za wami murem. Panowie z Łowicza wstyd!!!

  • Marcin Kowalaki

   Ciekawe które te jednostki stoją murem za Pilaszkowem? ?

  • Marcin Kowalaki

   Wójta to widziałeś ale na części oficjalnej a potem uciekł szybko. Chyba że mylisz imprezy albo już byłeś po alkoholu i miałeś urojenia. ?

 9. Paliszkuff. Ahahaha

 10. Odbiegając od tematu słowa uznania dla pana Wójta Gminy Łowicz za to że nie podpisał porozumienia o przystąpieniu Pilaszkowa do KSRG, wtedy to by się dopiero działo wyjeżdżali by częściej niż JRG Łowicz,
  o roszczeniach już nie wspominając.

  • Marcin Kowalaki

   Wójt już się na nich poznał jak obrabiaja mu tyłek za jego plecami. Nawet na ich 100leciu był tylko z obowiązku na części oficjalnej a potem uciekł żeby razem z nimi przy stole na obiedzie nie siedzieć. Nie mają nic wstydu niektórzy z tego Pilaszkowa. To co tam wyprawia pan S. wola o pomstę do Boga.

 11. Marcin Kowalaki

  Do autora tego artykułu-proszę pojechać na miejsce tego pozaru ścierniska z nocy 29lipca po między Dąbkowicami i zrobić zdjęcia jaki pożar ugasili tam strażacy z OSP Pilaszków. Nie ma tam nawet jednego metra kwadratowego pogożeliska. Pilaszkowem powinien zająć się prokurator za te fikcyjne wyjazdy i wyłudzenie pieniędzy od gminy za takie wyjazdy.

  • Dokładnie tak jak piszesz. Byłem u tego zdarzenia i sprawdzaliśmy jak Pilaszków odjechał. Nie było tam nawet jednej spalonej słomki. Dla pewności sprawdziliśmy jeszcze raz w dzień i noc nie znaleźliśmy. Ktoś powinien się tym zająć

 12. Marcin Kowalaki

  Dlaczego żal dupe ma ściskac komu kolwiek?!
  Chyba nie myślisz że ktoś chciałby być tak perfidny i wyrafinowany jak OSP Pilaszków który tworzy fikcyjne wyjazdy generując koszty (paliwo, wynagrodzenie dla strażaków obecnych przy akcji) na rzecz gminy.

 13. Odpierdol*ie sie od Pilaszkowa podłe gnidy,żal dupsko sciska… Do Putinawypier*alac

 14. O osp Łowicz nikt nie pisze,ze jezdzą i olej rolewaja po drogach.

 15. Macie rację z tym pilaszkowem

 16. To wszystko wina tych ormowcow z bochenia,zglos to na milicje

 17. Uważam że ktoś się za to weźmie i skończą się fikcyjne wyjazdy osp Pilaszków. Jest tam kilka osób nawiedzonych….. Którzy pokazują jak działa osp i sami tworzą zdarzenia… Jak np. Łapanie zaskronca, porozrzucane gałęzie na drodze lub pożary traw itp.

 18. Janusz co o tym sadzisz?Ormowcy z Bochynia podpalili a potem ugasili?