Dziś, 16 lipca nad zbiornikiem pokopalnianym w Guźni stanęła tablica wyznaczająca „Czarny punkt wodny”, czyli niebezpieczne dzikie kąpielisko, gdzie utonęli ludzie . W ciągu ostatnich 10 lat było to 7 osób. Mimo, że wokół zbiornika umieszczone są tablice z zakazem kąpieli, cały czas jest to jedno z najpopularniejszych kąpielisk w okolicy.

Inicjatorami ustawienia tablicy była Łowicka Akademia Sportu wraz z łowickim starostwem, przyłączyła się do nich także Komenda Powiatowa Policji i Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Łowiczu.

Wicestarosta Piotr Malczyk powiedział na miejscu, że znak ma stać ku przestrodze dla osób, które przyjadą nad zbiornik, aby pływać. Apeluje także, aby korzystać z kąpielisk strzeżonych, gdzie jest bezpiecznie i gdzie obecni są ratownicy.

Prezes ŁAS Kamil Sobol podkreślił, że ofiary kąpieliska, to nie tylko osoby, które utonęły, ale także osoby, które w wyniku niefortunnego skoku odniosły poważne obrażenia ciała, wręcz zostały sparaliżowane. Ma nadzieję, że znak będzie działał na wyobraźnię osób, które przyjeżdżają kąpać się na Guźni. Jeśli nie spowoduje, że zrezygnują z kąpieli to wpłynie na to, że będą ostrożniejsi. Zaapelował też to władz gminy Łowicz o zabezpieczenie kąpieliska pod względem bezpieczeństwa.

 

48 komentarzy

 1. 7 utonięć na 10 lat to tyle co nic. Zainstalujcie tę tablicę w swojej łazience, bo tam większe prawdopodobieństwo utonięcia, a i kask załóżcie, bo poślizgnąć się można i łeb o baterię rozwalić.

 2. Jak dla mnie w takich miejscach można się kąpać, ale trzeba pamiętać o rozwadze, żeby być w miarę blisko brzegu. W niektórych miejscach tam nawet jest kilkadziesiąt metrów głębokości a niektórzy bez żadnych zabezpieczeń pływają sobie od brzegu do brzegu a potem się dziwić że tam tyle osób ginie. Albo jacyś debile wyskocznie sobie robią i na główkę skaczą przy brzegu… . w jednym miejscu jest głębiej a metr dalej można sobie kark złamać. A ten znak raczej nic nie zrobi. Powinni robić jakieś kampanię w szkołach czy na ulicy żeby wyjaśnić czemu tam ginie tyle osób i opowiadać czemu ten zbiornik jest niebezpieczny. Sam zakaz nic nie da….

 3. W Bałtyku też niejeden się utopił i jakoś nie zamkneli i nawet tam Szwedzi pewnie się z drugiej strony kąpią

 4. Tragiczny start kampanii wyborczej

 5. Znak postoi tyle czasu co słupek z mierzei Wislanej

 6. Radosław

  Pływać będą bo jak to mówią jest ryzyko jest zabawa. O konsekwencjach nikt nie myśli. To jest normalne że tam ludzi ciągnie i wciąga bo za dużo istnień ta woda pochłonęła. Tak jak na drodze, po wypadku śmiertelnym są niebawem kolejne w tym samym miejscu.

 7. I tak będą ludzie pływać…., a na pontonie można?

 8. Marysia od Gabrysia

  Panie prezesie Arnoldzie , to jak będzie? Oddeleguje pan tych “swoich” pracowników co koszą trawę na pańskim podwórku w otolicach do prac porządkowych w guźni? Zawsze potomek będzie mógł sobie wpisać w ulotkę wyborcza że kąpielisko zrobił dla mieszkańców

 9. Lans , Lans , Lans… na “konferencji” prawdziwi byli tylko Policjanci i Strażacy. Z poprawą bezpieczeństwa na Guźni, nie ma to nic wspólnego. Sama tabliczka nie wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.

 10. Bareja…faktycznie.

 11. .........

  Na Zachodzie w takich wyrobiskach po żwirowniach robi się oficjalne kąpieliska. Nie raz nawet jeszcze pobiera opłaty za wstęp i zarabia pieniądze (okej, akurat zwolennikiem tego nie jestem). U nas — zamiast takie miejsce zabezpieczyć i zadbać o możliwość bezpiecznej kąpieli (np. wyznaczyć bojami bezpieczną strefę, zatrudnić ratownika) stawia się zakazy. Które nie są skuteczne — bo nie mają prawa być, to miejsce jest po prostu najatrakcyjniejszym kąpieliskiem w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

 12. Uważam że pan kajakarz powinien wydzierżawić obiekt, zorganizować ratowników, monitoring, zrobić przystanie, plaże, wypożyczalnie sprzętu wodnego, etc. Przy pomocy łowickiej spółdzielni mieszkaniowej da radę. Prezes łsm oddeleguje pracowników do uporządkowania terenu. To jak będzie panie prezesie łowickiej spółdzielni mieszkaniowej? Cztery godzinki u pana w otolicach a potem 4 w guźni? Da radę?

 13. Niech wpada Policja i wali mandaty, z łamanie zakazu kąpieli. Przy drodze parking tylko dla mieszkańców i członków PZW.

 14. Kajakarz teraz będzie z Pisem? Było PO, był PSL, to teraz do korony polskich partii brakuje mu PiS.
  To jest dopiero człowiek honorowy, co nigdy swoich ideałów nie sprzeda za srebrniki. Ciekawie czy może w lustro spojrzeć.

 15. Łowiczak trzeźwo myślący

  A kto na tą tablicę zwróci uwagę? A czy poświęcono?

 16. Przecież tam głębokość nieraz dochodzi do 40 m trzeba być wybitnym głąbem że tam robić normalne kąpielisko, 2 metry od brzegu i człowiek pod wodą. Nie wspominając o dzieciach które topiłby się w mgnieniu oka.

 17. Bareja wiecznie żywy!

 18. To jest nasza pani dzielnicowy, przesympatyczna osoba. Zawsze służy pomocą.

 19. mam lepszy pomysł – wypompować wodę i nie będzie problemu

 20. Ciekawe czy ten znak jeszcze tam stoi. Brawo Malczyk, same zajebiste pomysły , nie znasz jeszcze życia młodzieńcze

 21. Tego znaku trzeba będzie pilnować jak “oka w głowie”.Ciekawe jak długo będzie tam stał????Pojawią się jacyś”ludzie” z “dużą wyobrażnią i …….
  Jeden znak tylko ustawiono???!!Przydałoby się więcej!!!!!!

 22. Nareszcie!!!!!Coś zrobione,tylko czy to wystarczy?????Ogrodzić 5 metrową siatką pod napięciem elektrycznym.

 23. Proszę powiedzieć jaka jest alternatywa

 24. Italiano

  A gdzie te bezpieczne kąpieliska z ratownikiem? Chyba Malczyk nie wiedział co powiedział!

 25. Ratownik

  Najbliższe bezpieczne kąpielisko w innym powiecie – podpisano starostwo powiatowe Łowicz

 26. Kolejny ekspert od przemówień w starostwie. Pewnie Uczeń mistrza retoryki, tego od asfaltu, mirabelek i bobrów.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.