W związku z zakwitem sinic na zalewach w Strykowie i Głownie, woda nie nadaje się do kąpieli.

Na konieczność zamknięcia kąpieliska w Strykowie wskazał Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Zgierzu po ocenie stanu wody dokonanej 25 lipca.

Z kolei w Głownie, kąpielisko na zalewie Mrożyczka zostało dopuszczone do kąpieli w piątek 26 lipca, ale już od niedzielnego poranka (28 lipca) powiewa nad nim czerwona flaga. Ratownicy o poranku stwierdzili ponowny zakwit sinic dlatego podjęto decyzję o zakazie kąpieli. 

9 komentarzy

 1. Jak wygląda problem sinic nad zalewem w Glownie na dzien 06.08.2019

 2. A rowerki można wypożyczyć?

 3. Swoją drogą, to wizualna ocena obecności sinic może być dość subiektywną oceną. Nie powinni jej dokonywać ratownicy, aby nie wzbudzać podejrzeń, że wywieszają czerwoną flagę, aby mieć fajrant. No chyba, że nie mieliby za ten czas płacone, ale pewnie tak umowa nie jest skonstruowana.

 4. Mamy piękny zalew ktory powinien byc naszą wizytówką,naszego miasta. Ciagle ten sam problem nieprzerwanie od kilku lat,raz wyglada to lepiej raz gorzej ale zawsze nie tak jak byc powinno. Nie mam pojecia jak powinno wygladac oczyszczenie i zwiekszenie atrakcyjnosci zalewu ale wiem ze powinno sie to odbyc porzadnie,tak by przynioslo to efekt i bysmy mogli byc zadowoleni. Do tej po ry sie nie udalo,porażka. Kolejny rok zmarnowany

 5. Panie burmistrzu, może zastępcę trzeba zatrudnić, który poradzi sobie z tym problemem. Wtedy będzie 6 bieg.

 6. Serio Pani redaktor może trochę więcej rzetelności? 26 Pani Wojcieszek pisze o otwarciu kąpieliska w Głownie. 27 Pani Woldan Romanowicz pisze, że jest zakaz. Brawo za rzetelność dziennikarską. Dla mnie dramat.

  • Zainteresowany

   Dzisiaj była na głowieńskim czerwona flaga.
   Zanim będzie się komuś zarzucać nierzetelność, dobrze jest się przejść nad jezioro. 😉

  • Proszę czytać ze zrozumieniem, flaga czerwona w Głownie wisi od rana 28 lipca. Tekst z 27 lipca był dziś aktualizowany.)

  • Ale ci chodzi? Prostych tekstów już nie potrafi się przeczytać i zrozumieć. Przecież wszystko jest wyjaśnione, kąpielisko zostało poduszone przez sanepid, ale w niedziele znowu pojawiły się sinice i trzeba było z powrotem je zamknąć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.