Pierwsze w tym roku wędkarskie zawody spławikowe organizowane przez miejscowe koło PZW odbędą się w niedzielę, 28 czerwca nad zalewem Mrożyczka w Głownie.

– To będą pierwsze nasze tegoroczne zawody wędkarskie. Nie mogliśmy wcześniej ich zorganizować z uwagi na epidemię koronawirusa. Zresztą do końca nie będą to normalne zawody, bo trzeba będzie mieć na rozpoczęciu maseczkę i będziemy mierzyć temperaturę u wędkarzy – zapowiada skarbnik głowieńskiego koła Polskiego Związku Wędkarskiego Grzegorz Tylke.

Zbiórka wędkarzy zaplanowana została o godzinie 6.00 rano na parkingu nad zalewem w sąsiedztwie Urzędu Miejskiego w Głownie. Właśnie podczas zbiórki wędkarze muszą mieć na twarzach maseczki lub chusty itp. zakrywające usta i nos, zachowywać dystans pomiędzy sobą oraz zostanie im zmierzona temperatura.

Po rozlosowaniu miejsc do wędkowania oraz omówieniu zasad i regulaminu zawodów, wędkarze rozejdą się na stanowiska wędkarskie. Tam już nie będą musieli siedzieć w maseczkach.

1 komentarz

  1. Powinniście coś napisać o silnym zanieczyszczeniu Mrogi ropą z rurociągu (w Rogowie). To z pewnością ważna informacja dla regionu.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.