W piątek 26 lipca w głowieńskiej siedzibie Stowarzyszenia LGD Polcentrum podpisano pierwsze cztery umowy z beneficjentami grantów na realizację projektów w ramach programu “Działaj lokalnie”

Grantobiorcy czekali na tę chwilę długo z uwagi na fakt, że w Stowarzyszeniu zmienił się zarząd, a poprzedni nie podpisał z nimi umów przed zakończeniem kadencji, choć powinno to nastąpić jeszcze w czerwcu.

Podpisywanie umów. Fot. EWR

W oczekiwaniu na umowy część beneficjentów rozpoczęła już realizację swoich projektów, a nawet jest w tym znacznie zaawansowana.
Wczoraj umowy podpisały stowarzyszenia: Razem dla Woli z Woli Cyrusowej, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Piaski Rudnickie, Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Głowno “Szansa” oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrołęce.
W ramach napisanych przez siebie projektów zadbają one o miejsca spotkań dla mieszkańców, zorganizują czas wolny dla dzieci i młodzieży, poprowadzą warsztaty kulinarne. Szczegółowo o ich pomysłach i o spotkaniu w Polcentrum napiszemy w gazetowym wydaniu Wieści.
Ze strony Stowarzyszenia w podpisywaniu umów uczestniczyła prezes zarządu Beata Wszołek-Lewandowska, a koordynatorka “Działaj lokalnie” Wioleta Głowacka poprowadziła dla grantobiorców szkolenie.
Kolejni beneficjenci programu zostali zaproszeni do podpisywania umów na pierwsze dni następnego tygodnia.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.