Ogromna popularność najczystszej – choć niebezpiecznej – wody w okolicy, spotęgowana przez ostatnie upały sprawia, że nad powyrobiskowym jeziorem pod Guźnią w gminie Łowicz przybywa nie tylko ludzi – ale i śmieci.
 
Zalęgające śmieci i ludzie, którzy wypoczywają obok nich. Tak wyglądała plaża w okolicach Guźni przed akcją sprzątania. fot. Alarmowy Łowicz
 
Są ich całe stosy, zdarzają się pasjonaci, którzy je sprzątają, ale zasadniczo jest pod tym względem coraz gorzej.
Czy można się spodziewać kontroli i mandatów? – piszemy obszernie w najnowszym Nowym Łowiczaninie, już dostępnym także w wydaniu cyfrowym.

40 komentarzy

 1. To ksinzoki takie BRUDASY?

 2. Zszokowana

  Zalegające śmieci i ludzie przy nich.. Ja cię kręcę, to mi dopiero frajda. Pozazdrościć poczucia humoru

 3. Niemoc w sprawie zorganizowania czegokolwiek w tym rejonie trwa od lat. Żadna władza sobie z tym nie poradziła. Żadna.

  • Do Karwi, to jak mieszkańcy wybierają rządzących? Nie ma tam innych porządnych?

   • Jak widać nie ma. Do tej pory nie było. Nikogo, kto by sobie z tym poradził. Na naszych oczach degradowane jest piękne miejsce z ogromnym potencjałem. Róbmy hałas w tej sprawie!!!! Wybory blisko, zmusmy, żeby nam to obiecali!!!!

  • Realista

   To spróbuj zorganizować coś kiedy właścicielem terenu jest Skarb Państwa w zarządzie Lasów Państwowych. Toż to państwo w państwie jest. Nic się nie da, nic się nie uda.

 4. Artykuł mnie nie tyle zbulwersował czy zadziwił (ludzie śmiecili i śmiecić będą) co zasmucił. Szkoda, że ludzie którzy sprzątają po sobie to pasjonaci. Szkoda, że to za chwilę może być sztuka zapomniana, może nagrody będą dawać za to co jesteśmy winni przyrodzie, otoczeniu i innym ludziom wokół. Może to niefortunne porównanie, ale sprzątanie po sobie i wokół siebie powinno być naturalne jak podcieranie 4 liter. Wydaje się, że to odruch naturalny, a jednak nie.

 5. Małgorzata

  A kto nad taką wodę jeździ? Dajcie spokój. Władze nie dbają to i “turystom” wisi. Kto tam rządzi?? Puk puk. Jest tam kto?

 6. No halo, obudzić się

  Patrzę i patrzę i oczom nie wierzę. Jak można tam wypoczywać??? Przecież to są żarty. A pytanie redakcji: czy powinny być mandaty? Panie Boże widzisz i nie grzmisz……

  • Dokładnie – pytanie co najmniej retoryczne. Jak człowiek zachowuje się gorzej niż zwierzę to nie pozostaje nic innego jak gonić towarzystwo zatruwając “wypoczynek piwno-śmieciowy” kontrolami i mandatami. Śmieci się same nie wyniosą, chyba wiecie to z autopsji? Można oprócz kocyka, materaca i kraty piwska wziąć 1-2 worki na śmieci. Gwarantuję, że przed użyciem nie ważą prawie nic, a pełne chyba was śmieciarze nie obrzydzają. W końcu wasze śmieci.

   • Do Kazika, popieram w 100%. Widać, że tu mądrzy ludzie wypowiadają się. Jak można na takim śmietniku wypoczywać? Czy to są ameby? Jak oni tam mogą siedzieć?

 7. Patole nad wodą, a kolejne patole komentują, bo wina 500+, itp. Chory naród.

 8. Dla mnie to dzikie kąpielisko powinno być niedostępne dla “plażowiczów”-ile tam ludzi utonęło!!!!Ogrodzić siatką 3metrową i to pod napięciem elektrycznym.Powinien ktoś zadbać o bezpieczeństwo ludzi-sami przecież nie potrafią.,a co do śmieci-okropieństwo-przyjeżdza tam dużo “młodych”,tyle się mówi o ekologii,o dbaniu o środowisko,a tu takie KWIATKI!!!##!

 9. Zniesmaczony

  Jak dbamy tak mamy. Dawno powinien być mandacik od jednego śmiecia/torby mandat 1000 zł. Problemu nie ma. A tak syf i te brudasy siedzą. Chore

  • Nawet świnie w chlewiku mają czyściej. Pozostaje się zastanowić co sobą prezentują ludzie, którzy tam spędzają popołudnie, czasem z dziećmi. Siedzą jakby w dużym kontenerze na odpadki. Co kto lubi.

   • Do ELCe, przyznaję rację. Gorzej jak świnie, nie obrażając świnek. Wszystkich tam siedzących ukarałabym mandatem za miłość do Ojczyzny.

 10. Ta “czystość” świadczy o tych co tam siedzą. Podnieśliby się i posprzątali. Korona z głów im spadnie??? WIDOCZNIE TAK SĄ NAUCZENI. NIE SPRZĄTAĆ SIEDZIEĆ W SYFIE.

 11. Przyjeżdża tam od kilku lat plebs czyli suweren czyli narod ze wsi i miasta ! Pijany jest przeważnie , muzyki disco polo słucha i drze mordę od ucha do ucha ! A ze pracować juz prawie ( 500+) nie musi to ma czas na piwo wódkę rodzine grile nad woda i nikogo słuchać nie musi ! Ziemia to dla niego niczyja wiec tez sprzątać po sobie nie musi … Kiedyś moja matka jak na chodnik wyrzuciłem papierek dawała mi klapsa a teraz dziecko dostaje za to drugiego cukierka a matka pije sznapsa …TRAGEDIA

  • Zenek Zenek

   Zgadza się Panie Henryku. Moja mama też krzyczała i prawiła mi morały jak gumę wyplułam na chodnik. A teraz??? Przecież to niepoważne. Najpierw myślałem że to fotomontaż ale widzę po komentarzach że chyba nie. Jak ci ludzie tam wytrzymują? To są ludzie z ośrodków czy niepełnosprawni?? Nie mogą sami posprzątać??????

   • Zenek Zenek

    Do czystego akwenu, a może sam posprzątasz. Ja tam w życiu nie byłem i nie będę. Mam sprzątać komuś? Jak dopuszczono do takiego SYFU???? Powinni odpowiadać ci co tam niby rządzą….

   • Zenek również sprząta po innych, nieustająco.

  • Jasna sprawa Henio, Patola rządzi … za państwowa kasę się bawi

  • czysty akwen

   Heniu,Zeniu widać,że jesteście porządnie wychowani,a może by tak ruszyć zady od kompa i pojechać tam pozbierać te śmieci.Nikt za was tego nie zrobi.Takiego poczucia ochrony środowiska tylko wam pozazdrościć.

   • Zenek Zenek

    Do czystego akwenu, sam posprzątaj. Ja tam nad wodę nie jeżdżę bo to nie moja klasa społeczna i nie ten poziom. Zresztą jak dopuściły tamte brudasy do takiego SYFU?

 12. rozpalić wieczne ognisko i na bieżąco wrzucać, śmieci nie będzie (widać). A tak na marginesie – jak ludziom nie przeszkadza przebywanie w takim syfie!

 13. KJK zaprasza

  Ciekawe czemu ludzie jeżdżą tam na niebezpieczne wyrobisko. W Łowiczu KJK i NŁ zapraszają na fantastyczne baseny zewnętrzne. Niedawno czytałem w NŁ, że cieszą się dużym zainteresowaniem, natomiast niedługo potem w NŁ przeczytałem, że Łowicz jest miastem sukcesu z kilkoma tylko mankamentami. Zapraszamy więc tu. Jak dorzucicie trochę śmieci, to nic. Tu i tak jest bardzo czysto i pachnie. No raj.

 14. Najsmutniej wyglądają reklamówki “Chroń środowisko”. Niestety u nas pod kątem śmiecenia od lat nie widać zmiany na lepsze.

 15. Mandaciki w wysokości 10 tysi i oduczy się “czyściochów” . Jak tak można śmiecić. Ewentualnie można zebrać śmieci i przyłapanemu śmieciarzowi wsypać do domu koparką.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.