Poseł Tomasz Rzymkowski z Kukiz 15, zgłosił poprawkę do budżetu państwa na 2018 rok, by zabezpieczyć 3 mln zł na dotację dla powiatu kutnowskiego na wykup zamku w Oporowie od spadkobierców ostatnich właścicieli.

Średniowieczny zamek w Oporowie, perełka kultury narodowej, decyzją NSA wraca do spadkobierców właścicieli fot. Dorota Grąbczewska

Za poprawką głosował poseł Tadeusz Woźniak z Solidarnej Polski (koalicjant PiS) oraz sam Jarosław Kaczyński, podczas gdy większość parlamentarzystów z PiS była przeciwna. Wniosek przepadł, ale jest szansa, aby korektę do budżetu przyjęto w Senacie, tym bardziej że jest szansa na to, że parlamentarzyści PiS go poprą.

Więcej o tym ile kosztuje utrzymanie muzeum i jakie działanie podjęto, aby obiekt pozostał placówką kultury – przeczytasz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

1 komentarz

  1. A czy Oporów powinien być oddany? Tak się stało jak się stało. Równowartość obiektu pomniejszyć o koszty utrzymania przez lata i dokładnie to policzyć. Karscy po taki ochłap nie wyciągną ręki. Tak samo jak nie podejmą próby odzyskania ziemi rozdanej z ich majątku w ramach reformy rolnej. Chłopi by ich widłami pogonili, ale po społeczne pieniądze to łatwo się łapy wyciąga. Pan Poseł też rozdawnictwo pieniędzy podatników chce uskuteczniać , a nie solidnie podejść do problemu.