Podczas sesji Rady Gminy Oporów 27 czerwca pojawił się problem czy Józef Kuras, po podjęciu uchwały rady z 9 czerwca o wygaszeniu mandatu wciąż jest radnym? Ilu prawników, tyle interpretacji prawnych zaistniałej sytuacji.

Podczas komisji 27 czerwca Józef Kuras trzeci od lewej był traktowany jak radny, godzinę później, podczas sesji radca prawny Waldemar Kardasz poinformował go, że już nie jest radnym. Fot. Dorota Grąbczewska

Przewodniczący rady Marcin Kraśkiewicz mówił, że radny został zawieszony. Radca prawny Waldemar Kardasz zdecydowanie twierdził, że mandat radnego wygasł. Komisarz wyborczy w Skierniewicach wskazuje, że uchwała o wygaszeniu mandatu ma błąd prawny, bowiem brak w niej pouczenia o możliwości odwołania. Sam Józef Kuras twierdzi, że wciąż jest radnym, a nadzór prawny wojewody wciąż się zastanawia, co zrobić.

– Analizujemy przekazaną nam uchwałę i sprawdzamy czy została dobrze przygotowana. Czekamy na dodatkowe wyjaśnienia z Urzędu Gminy Oporów – mówi Ireneusz Krześnicki, dyrektor Wydziału Nadzoru Prawnego wojewody łódzkiego.

– Skoro do 16 czerwca do urzędu nie wpłynęła pana skarga na uchwałę rady z 9 czerwca do WSA, tym samym przestał pan być radnym – mówił zdecydowanie na sesji radca prawny Waldemar Kardasz.

Więcej przeczytasz w najnowszym wydaniu Nowego Łowiczanina dla Żychlina

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.