Plac zabaw na Górkach doczekał się montażu nowych ławek, dzięki którym ma być w tym miejscu wygodniej i przyjemniej spędzać czas. Ostatnimi czasy doszło tam jednak do kolejnego aktu wandalizmu.

Inicjatywa zakupu ławek wyszła od Lecha Aniszewskiego, zastępcy przewodniczącego zarządu osiedla.

 

Nowe siedziska zostały zakupione i zamontowane w środę i czwartek (27 i 28 czerwca) przez OSiR, który jest zarządcą obiektu. Łącznie jest ich 6, z czego 4 ławki z oparciami zostały usytuowane na placu zabaw, zaś 2 (bez oparć) na przyległym boisku.

Zdaniem Lecha Aniszewskiego był to zakup konieczny, ponieważ ławki, którymi plac dysponował dotychczas były już mocno zdewastowane.

Z inicjatywy Renaty Karpińskiej na placu pojawiły się też żółte tabliczki z apelem do korzystających z obiektu: „Dbaj o porządek w tym miejscu” i „Wyrzucamy do kosza, a nie obok”.

Przypomnijmy, że od dłuższego czasu miejsce to pada ofiarą wandalizmu. W ostatnich dniach stłuczona została szybka przy jednej z zabawek. Konieczny był jej demontaż, aby dzieci nie skaleczyły się o ostre krawędzie.

Lech Aniszewski zaproponował zakup i montaż kamery na plac zabaw, jednak nie było w tej kwestii jednomyślności w zarządzie osiedla. Więcej o tym – przeczytasz w najbliższym numerze NŁ.

 

 

Fot. Lech Aniszewski i Renata Karpińska

Komentowanie nie jest możliwe.