Sytuacja związana z zagrożeniem koronawirusem dla większości łowickich firm staje się dramatyczna. Zamierający handel i brak zamówień ograniczyły ich produkcję do minimum. Firmy z branży tekstyliów postanowiły się ratować, przestawiając swoje linie produkcyjne na szycie maseczek.

fot. Maspex

Arkadiusz Bałdyga, prezes Lameli powiedział nam, że obecnie zakład jest na etapie wygaszania produkcji do minimum, a w pracę jest zaangażowanych tylko około 20% załogi. Firma odnotowuje znaczny spadek zamówień, zarówno z branży ogrodniczej, jak i po stronie Ikei. Prezes Lameli jest przekonany, że skutki tego kryzysu odczuje każdy, a ich skala będzie zależała od tego, jak długo on potrwa.

Produkująca kolorowe skarpetki firma Zooksy, przestawiła swoje linie produkcyjne ze skarpetek na maseczki ochronne. Również firma Steven przystąpiła do prac nad stworzeniem prototypu maseczek, które zamierza wprowadzić do sprzedaży.

Dobrze mają się jedynie firmy produkujące żywność. Zakład Agros Nova pracuje pełną parą – 7 dni w tygodniu. – W chwili obecnej działamy na 100% naszych możliwości, zarówno w części produkcyjnej, jak i logistycznej – poinformował nas Jarosław Samsel, dyrektor zarządzający.

Więcej o tym, jak kryzys wpłynął na funkcjonowanie łowickich zakładów pracy – przeczytasz już dzisiaj, 26 marca, w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina i jego e-wydaniu.

14 komentarzy

 1. Ci co narzekają na Lamelę niech zatrudnią się u niektórych łowickich prywaciarzy,porównają i docenią.

  • Tak się składa, że pracowałem u dwóch prywaciarzy i każdy z nich płacił duuuuużo więcej, a i zaplecze socjalne itp. było bez zarzutów.

 2. Lamelannajlepsza w mieście ludzie ogarnąć mózgi a i agros Nova ówczesny obóz pracy jak kiedyś Auschwitz dla więźniów ludzie mają z tego gówno a kierownictwo ręce i kieszenie zaciera

 3. Lamela? Najpierw pozwalniała część pracowników, teraz zamknęli zaklad. Agros pracują, ale jakim kosztem ?Mongolia Indonezja Gruzja Ukraina. Zero wdzięczności za pracę w takim trudnym okresie ,prezes tylko ręce zaciera i słupki odlicza

 4. Oby Lamela funkcjonowała jak dotychczas,gdyż to najlepsza firma w Łowiczu.Pracuje tam mój syn,jest bardzo zadowolony.Szefostwo.kierownik wspaniali,socjal jak na zachodzie,z tego,co opowiada nie mamy słów uznania.Nawet p.kadrowa bardzo miła i pomocna.Chyba jedyny taki zakład w Łowiczu

  • Taaaa, najlepsza firma w Łowiczu… A tym, którzy chcą iść na produkcję kiedyś proponowali kiepskie pieniążki… Są firmy w Łowiczu, które porządnie płacą.

  • Ha ha ha najlepsza firma , weźmiesz dzień zwolnienia i po PREMII
   Wiem bo pracuje

 5. Przykre to co piszesz

 6. Paśli się przez lata na pracownikach harujących za najniższą pensję więc mają odłożone na czarną godzinę. Więc mi ich nie żal. Szkoda tylko ludzi, których pozwalniają. A co do masek to 6 zł za sztukę za śmierdzącą magazynem niby maskę z majtek, skarpetek czy stanika to naprawdę tylko frajer kompletny da.

  • Widać i czuć z daleka, że Ten Anonim to nie pracuje w w/w firmach.

   • A jeśli pracuję w takiej firmie i robię te pseudo maski bez żadnego atestu nie zabezpieczające przed niczym?

  • Kolego to Ty jesteś chyba jakiś ułomny , nie ma maseczek na koronowirusa , te maseczki zabezpieczają tylko nas jak kaszlemy kichamy w miejscach publicznych , żadna nie chroni przed koronowirusem , może Ty byś nie dał nie kupił za tyle ale nie obrażaj innych osób które chcą pomoc wesprzeć firmę w tym trudnym okresie dla niej , tam tez pracują ludzie którzy chcą na pewno pracować, , a przez produkcje tych maseczek maja na to szanse

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.