Zlecenie przeprowadzenia prac, których efektem ma być poprawa widoczności na skrzyżowaniu ulic Bonifraterskiej z Długą, przy budynku policji w Łowiczu, otrzymał miejski Zakład Utrzymania Miasta.

Roboty w rejonie skrzyżowania mają być wykonane do końca lutego.

Jedna z kolizji, do których doszło na skrzyżowaniu ul. Długiej z Bonifraterską w Łowiczu. Fot. arch. NŁ
Jedna z kolizji, do których doszło na skrzyżowaniu ul. Długiej z Bonifraterską w Łowiczu. Fot. arch. NŁ

Na skrzyżowaniu przy komendzie doszło w ciągu ostatnich lat do kilku wypadków i kolizji drogowych. Przyczyną było, w zdecydowanej większości, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu przez kierowców wyjeżdżających z drogi podporządkowanej.

Interpelację w tej sprawie złożył przewodniczący Rady Miejskiej w Łowiczu Henryk Zasępa. Według niego w tzw. „trójkącie widoczności” dla osób jadących od strony szkoły stoi obecnie ogrodzenie oraz rosną krzaki, zasłaniające widoczność.

Powiatowa komisja ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego poszła dalej i postanowiła, że należy poprawić widoczność również dla osób dojeżdżających do skrzyżowania ul. Bonifraterską od strony Ułańskiej.

Tam widoczność ograniczają samochody parkujące w zatoce postojowej po stronie południowo-wschodniej (przy dawnej siedzibie banku Pekao S.A.).

Jakie zmiany są planowane, aby skrzyżowanie będzie bezpieczniejsze – przeczytasz w Nowym Łowiczaninie 21 lutego.

Czy uważasz, że poprawa widoczności na skrzyżowaniu Długiej i Bonifraterskiej zapobiegnie wypadkom w tym miejscu?

Loading ... Loading ...

O kolizjach i wypadkach na tym skrzyżowaniu pisaliśmy wiele razy, np.:

Kolizja za kolizją przy budynku komendy policji – aktualizacja

Samochód uderzył w budynek Policji

Prawo jazdy zatrzymane za rażące naruszenie przepisów

Kolejna kolizja przy komendzie policji

Kolizja na skrzyżowaniu przy komendzie policji

Kolizja przy komendzie policji w Łowiczu

 

12 komentarzy

 1. Wykonać sygnalizację świetlną i po kłopocie

 2. Ja też uważam ,że widoczność ograniczają samochody zaparkowane wzdłuż ogrodzenia ze szkołą przy Długiej. Postawić znak zakazu parkowania i problem rozwiazany.

 3. Na tym skrzyzowaniu widocznosc jest wystarczająca pod warunkiem, ze sie mysli co sie robi, a przed wjazdem zatrzyma samochod (zgodnie z ustawionymi znakami) i rozejrzy w obie strony.
  Tragedia to jest gdy chce sie wjechac na skrzyzowanie ulicy Katarzynów i Powstańców. Po zatrzymaniu pojazdu szpaler drzew wzdłuż ulicy Powstańców skutecznie zasłania widoczność. A wypadków było tam w pytkę!

 4. Jak remontowali tą ulicę i skrzyżowanie to dorwałem kierownika budowy i mu to powiedziałem o co jest cała wojna. Debil “bo my mamy takie plany”. Debilny projektant powinien zapłacić za przebudowę. Drugi to Naczelnik Boczek, który był wtedy naczelnikiem Ruchu Drogowego z Komendy Policji w Łowiczu. To on nie widział co budują??? Chyba za to został naczelnikiem prewencji, czytaj Naczelnikiem wydziału terroru. No ale ten to ma premie za mandaty w związku z kolizjami. Jak widać same sukcesy. Podatnicy płacą na to podatki na ich wynagrodzenia.

  • NIEMyCZYK

   Janusz to Ty? Janusz, czy to Ty…słynny oficjerze Ludowego Wojska Polskiego PRL? Lepiej się przyznaj co Ty sam robiłeś 13 grudnia 1981 roku i przez kejnych 18 miesięcy. My uczciwi obywatele nie zapomnimy co robiło UB, SB, ORAZ ORMO ramię w ramię z LWP!

 5. Poprawa bezpieczeństwa będzie jak wyłapią dilerów od kasjera.

 6. Żeby ten temat rozwiązać należy powołać trzeciego viceburmistrza

 7. Zaraz ktoś wpadnie na pomysł następnego mini ronda 🙂

 8. Moim zdaniem nie należy nic poprawiać tylko walić mandaty po 2 tyś.Kodeks drogowy mówi wyrażnie jak należy postępować zbliżając się od skrzyżowania z drogą z pierwszeństwem przejazdu i tyle w tym temacie.Może jeszcze nianię postawić na ulicy .

  • Ja również nie widzę powodu, dla którego trzeba wydawać miejskie pieniądze na niewydarzonych kierowców. Przecież w zwartej miejskiej zabudowie prawie każde skrzyżowanie ma słabą widoczność. po to ustawia się znaki drogowe ! A z ta nianią to dobry pomysł :), niektórym bardzo by się przydała.

 9. W „trójkącie widoczności” dla osób jadących od strony szkoły stoi obecnie ogrodzenie oraz rosną krzaki, zasłaniające widoczność – Moim zdaniem to nie ogrodzenie i krzaki zasłaniają tylko zaparkowane pod tym ogrodzeniem samochody. Znak informujący o zakazie zatrzymywania rozwiązałby problem ale rozumiem, że jest to również miejsce, w którym mamy dodatkowe miejsca parkingowe. A zamiast zmniejszać powierzchnię boiska w Chełmońskim może znajdą się w końcu jakieś fundusze na jego modernizację?

 10. Juz od kilku lat jest mowa o poprawie bezpieczenstwa na tym skrzyzowaniu. Ale na mowie sie konczylo.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.