Od nowego roku możemy spodziewać się, że opłaty za odbiór śmieci w Łowiczu wyniosą 31 zł od osoby. Ustawodawca nałożył obowiązek segregacji, więc nie będzie już możliwości zadeklarowania, że segregować nie będziemy.

Jeśli firma odbierająca śmieci sprawdzi, że nie segregujemy lub robimy to źle – zapłacimy stawkę karną – dwukrotnie większą.

W kilkuosobowej rodzinie może być to duży wydatek. W dodatku możemy być na niego narażeni w sposób niezawiniony, bo w przypadku bloków nie będzie możliwości nałożenia kary na osoby, które faktycznie nie segregują. No bo jak tego dowieść?

Co w systemie odbioru śmieci zmieni się od stycznia 2020 roku, kto będzie kontrolował, co wrzucamy do kontenerów lub worków, jak posegregować tzw. kłopotliwe opady – dowiesz się z najnowszego numeru Nowego Łowiczanina oraz z wydania cyfrowego.

4 komentarze

  1. Zamiast tworzyć znajomym stołki burmistrz niech zakłada kamery,bo podwójnie to już jest to31zł.,w żadnym mieście ani gminie tyle nie płacą.Za dojazdy też niech liczą oddzielnie za paliwo,to z bloków będzie dużo taniej.

  2. Fajnie byłoby, gdybyśmy za niedługo czekali na 2010 rokm

    • Marcin Kucharski

      Oczywiście autor miał na myśli rok 2020. Dzięki za zwrócenie uwagi. Poprawione. Pozdrawiamy 🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.